Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Doziveo tesku povredu kolena i od tad ga nesto nema. I daleko je od problematicnog decka.
Kazem samo da mi je delovao, mozda imam takav osecaj zato sto mi deluje kao prgav igrac, sto za sportistu i nije lose. I steta za njega.
Link to comment
Tacno. Cvetkovic, takav kakav je bio, prvi je u Srbiji razumeo u kom pravcu ide svetski rukomet i po cenu nekih vrlo neprijatnih poraza zbog velikog broja tehnickih gresaka uspeo je da koliko-toliko ubrza nasu igru. Nesto malo sam i gledao rukomet tih godina a onda, kad je Cvele popio otkaz, odustao sam zato sto sam znao sta ce da se desi. I sad sam odgledao junacki utakmicu protiv Alzira i ni minut vise posle toga. Ovakav alibi rukomet kakav mi igramo prestao je odavno da se igra, na suv kvalitet cemo da podobijamo ekipe mnogo slabije od nas i napravicemo neki rezultat ali protiv svake ozbiljnije ekipe proci cemo kao protiv Danske. Nema tu mnogo cemu da se nadamo. Sto je najgore, mi imamo sasvim dobre igrace, cak i par vrhunskih, ali sta nam to vredi. Razni sportski savezi u Srbiji su puni raznih lopova, kriminalaca i diletanata ali rukometni savez je sve zajebao za tri koplja. Kakvi su likovi prosli kroz taj savez poslednjih 20 godina to nema nigde.
Цветковић је увео јурњаву која нас је довела до пораза против Бразила.Наш проблем је одбрана. Знате зашто су Французи Европски, Светски и Олимпијиски прваци? Зато што кидају у одбрани, или су кидали. Не јуре они као Данци.Пример;Резултати Француске са ОИ 2008 против јаких селекција 1/4, 1/2 финала и финала:France 23–19 Croatia, погледајте пажљиво резултат.France 28–21 Spain Poland 30–30 France, обратите пажњу на овај резултат 1/4France 27-24 Russia 1/2France 25-23 Croatia ФиналеFrance 28-23 Iceland Ни на једној утакмици нису примили више од 24 комада, осим са Пољацима и гле чуда ту нису победили. Просек примљених голова против јачих репзентација је 24.СП 2009;Група:France 31 – 21 Romania Slovakia 26 – 35 France France 27 – 22 Hungary Друга група:France 28 – 21 Sweden South Korea 21 – 30 France France 19 – 22 Croatia, гле чуда Хрватима им уваљали свега 22 комада али опет победили због одличне одбране, иако су и Франузи одиграли добру одбрану.1/2 финалеFrance 27-22 Denmark ФиналеFrance 24- 19 Croatia, све је јасно.Просек примљених голова против јачих репрезентација 22.Србија на СП 2009Serbia 36 – 37 Denmark Brazil 32 – 30 Serbia, о чему причамо?Norway 26 – 27 Serbia Serbia 38 – 29 Saudi Arabia, 29 комада од СаудијицаДруга групаGermany 35 – 35 Serbia Serbia 23 – 35 Poland, машалаMacedonia 28 – 32 Serbia Просек примљених голова против јачих репрезентација је 32.На погрешном месту тражите разлоге наше слабе игре. Проблем је одбрана а не напад. Иако и у нападу можемо много боље. Edited by No7
Link to comment

Tacno, problem jeste odbrana. Vec sam rekao da smo zadnji uspeh ostvarili odbranom. Ali problem jeste i kad nemas srednjeg beka. Problem i kad nemas krilo. Po 300. put, nemamo mi ekipu za dobar rukomet. Imamo par sifonjera na bekovskim pozicijama, koji ne mogu previse da iskreiraju vec se oslanjaju na sut(uzgred, i tu bi mogli da uzimaju lekcije od dosta nizeg Hansena kako to treba da se radi). Ali neminovno da ce odbrana da se koncentrise na njih, i tu ti onda trebaju krila koja nece da sutiraju kokosku kad su ispred golmana. O znacaju srednjeg beka u rukometu valjda ne treba da pisem.I sviranje je ovo da je Cvetkovic forsirao neki moderan rukomet, isto smo mi sranje igrali kod Cvetkovica, samo ih je terao da igraju brzi centar. Mozda cak sad igramo i nesto tecnije. Ali da mozemo bolje od ovoga - ne verujem.

Link to comment

No7, nije samo do odbrane. Kvalitetni šuteri maskiraju našu lošu igru u napadu. Koliko smo golova dali s krila iz pozicione igre? Ja mogu da se setim samo jednog sinoć (Prodanović u II poluvremenu). A što je najcrnje i protiv Alžira nije nešto veći učinak. To je pitanje "igre" i broja opcija u napadu. Mi to nemamo. Ranije su Škrbić i Nikolić dodavali i određeni broj sigurnih golova sa crte. Stojković, verovatno ne samo svojom krivicom, to ne daje. I šta na kraju se desi kad "stane" šut? Mislim i da pored svega protiv Hrvata neće biti baš ovolika razlika, danski napad je na našu odbranu užasan match-up.

Edited by Svarog
Link to comment
Mislim i da pored svega protiv Hrvata neće biti baš ovolika razlika,
Nece sigurno, Hrvatska i inace malo koga "nakanta" cesce se pobjedjuje u egal zavrsnicama, a dvoboj Srbije i Hrvatske je ipak nesto drugo, kao sto Srbija na kosarkaskom SP nije nakantala Hrvatsku, tako nece ni Hrvatska Srbiju na ovom SP, ocekujem igru gol-za-gol i manje vise tijesnu zavrsnicu
Link to comment
Није толико проблем у нападу иако сви то потенцирају. Ми смо дали 27 голова а нпр. Шпанци су победили Немачку тако што су дали 26 голова али су мање примили тј. одлична одбрана. Голмани нам ништа у другом полувремену нису скинули. А то је повезано и са начином игре играча у одбрани. Немогуће је квалитетну репрезентацију добити са само две одбране, што је још горе Данси су нам дали из позиционог напада гомилу голова а не контре, што се очкивало, и то са бека иако смо ми физички јачи.@nautilus Не слажем се са тобом око Виловског. Тачно је да он уме да прави глупе прекршаје за искључења, пример другог искључења, али је у првом полувремену одиграо добру одбрану на Хансену. Колико је Хансен дао у првом а колико у другом полувремну? Ако се мало присетиш, кретње Виловског у одбрани, према Хансену, су биле одличне. Он је излазио и чак спречавао додавања.Виловски је један од ретких наших играча који је бољи у одбрани него у нападу. А слеектор га уопште није убацивао у одрбану у другом полувремену, резултат се види.
U 1. 6 u 2. 4 gola. Ukupno 10. Sto je mnogo, mnogo je.Realno je 2-3 gola viska za Dansku. Promasili smo previse zicera, + naravno, imali 3x vise iskljucenja. Njima nisu sudili ni povlacenje igracha bez lopte u kontri.Moramo dobiti Rumune. Protiv Hrvata ce biti mnogo zajebano. Mi, jednostavno, nemamo igracha kao sto je Balic. A ni granitnu odbranu kao Francuzi da ga zaustavimo.
Link to comment
No7, nije samo do odbrane. Kvalitetni šuteri maskiraju našu lošu igru u napadu. Koliko smo golova dali s krila iz pozicione igre? Ja mogu da se setim samo jednog sinoć (Prodanović u II poluvremenu). A što je najcrnje i protiv Alžira nije nešto veći učinak. To je pitanje "igre" i broja opcija u napadu. Mi to nemamo. Ranije su Škrbić i Nikolić dodavali i određeni broj sigurnih golova sa crte. Stojković, verovatno ne samo svojom krivicom, to ne daje. I šta na kraju se desi kad "stane" šut? Mislim i da pored svega protiv Hrvata neće biti baš ovolika razlika, danski napad je na našu odbranu užasan match-up.
E pa Nikolica, mudro, vise ne zovu u reprezentaciju.
Link to comment

no7 je potpuno u pravu. danci su mi pandan finiksu iz 2004 u nba. izgubice protiv prve ozbiljne ekipe koja igra odbranu (verovatno vec protiv hrvata). kao i u svakom sportu, u vecini slucajeva, pobedjuje dobra odbrana jer iz dobre odbrane nastaje i dobar napad. mi da smo uspeli da se vracamo u odbranu posle datih golova, mozda bismo nesto i uradili. to je vec problem fizicke spreme i treninga. ne znam da li smo imali jedan izblokiran sut u odbrani. iz nekog razloga, svi nasi igraci su startovali na protivnika sa dve ruke u grudi, umesto visoko podignutih, pa je samim tim i stanic imao 1 osecaj da je meta na strelistu. vukovic im je u svim tajmautima kenjao da dizu ruke, ali avaj. naravno da mi, kao i svakom drugom iskrenom ljubitelju rukometa, smetaju nova™ pravila gde se moze krenuti u novi napad, a da se pri tom protivnicki igraci nisu vratili na svoju polovinu. ne moraju nasi da nesto spektakularno trce i bacaju kontre, jer za to ocigledno nismo talentovani, ali moraju bre da crknu na terenu i sprintaju u odbranu iste sekunde kad damo gol, a ne da se raduju na polovini terena dok se protivnik vec vraca na svoju polovinu posle datog gola. zaista je tesko golmanu da udje u bilo kakav ritam kad mu 41 put sutnu na gol na utakmici, od cega bar 20 suteva iz 6 i jos 15 bez ikakvog bloka. prica o nasem napadu ... skoro nisam video da jedna ekipa gradi napada na 13-14 metara od gola protivnika. toliko smo zastranili u tome da su u drugom poluvremenu danci sa zonom prosto izasli na 9 metara tako da nam je skoro svaki sut bio zapinjanje sa 10-11 metara. u celoj utakmici smo napravili cini mi se dve prave akcije za krila. kad pravis napad na 14 metara ne mozes ni ocekivati da neko krene po boku da probija, pa napravi visak i baci loptu na krilo. kad budemo imali krstenog srednjaka i polukrstenaog levog i desnog beka, mozemo poceti da igramo rukomet. dotle, prangijanje sa 9-11 metara nam je jedina igra.

Link to comment
E pa Nikolica, mudro, vise ne zovu u reprezentaciju.
Izgubljeni su i Šterbik, Perić, Dragićević, Krivokapić, Vladice Stojanovića kad je trebalo nije bilo... U tu mračnu stranu našeg rukometa ne bih da zalazim, muka mi je. Igraju ovi momci koji igraju i njhovu igru mogu da komentarišem.I ovo što kaže Mboma za utakmicu sa Hrvatima, da biće prisutna ta "dodatna dimenzija"... Svašta može da se desi na takvoj utakmici, i to da izgubimo za samo jedan gol <_< (jbt, ne sećam se da sam nekad bio ovoliki pesimista glede mogućnosti rukometne reprezentacije)
Link to comment
На погрешном месту тражите разлоге наше слабе игре. Проблем је одбрана а не напад. Иако и у нападу можемо много боље.
Ne kapiram sto si pisao ovoliki post da mi dokazes kako je problem u odbrani iako ni jednom jedinom recju nisam pominjao ni odbranu ni napad. Ako je vec ta tema u pitanju reci cu da nas sporost ekipe vec godinama vise kosta upravo u odbrani. Sporo izlazimo na sut, sporo reagujemo na ukrstanja, sporo se krece zona i onda se isuvise oslanjamo na individualne odbrane, pa zato po pravilu pusimo duplo vise iskljucenja na utakmici protiv bilo kojeg ozbiljnog protivnika. A onda ispada da nas sudije mrze. O tome koliko golova dajemo iz kontre i polukontre a koliko ih primamo da i ne govorim. Vukovic je poceo sa "indijancem" protiv Alzira koji je ispadao bukvalno kod svakog bloka i onda se vratio na 6-0 jer nije imalo smisla posto nam je lik na koga je "indijanac" izlazio dao dva ili tri gola zaredom sredinom prvog poluvremena kad su Alzirci ukapirali da im je nasa odbrana 5-1, zapravo, igrac vise. Iz "tarabe" vrlo plitko i sporo izlazimo na sut a kombinovane i duboke odbrane, koliko sam video, odavno vise i ne igramo jer su nam busne k'o sir.Mi ne mozemo da igramo odbranu kao Francuzi jer nemamo igrace za to. Fizicki smo dovoljno jaki da drzimo zonu ali su nam igraci u centru zone isuvise teski i spori i zato primamo mnogo golova sa bekovskih pozicija iz najobicnijeg ukrstanja i bloka, sto je totalno neozbiljno. Kao sto rekoh, nisam gledao utakmicu protiv Danaca ali se vec protiv Alzira videlo da smo tu mnogo tanki, samo sto je Alzir imao uzasnu selekciju suta pa je Stanic skinuo nekih dvadesetak lopti.
Link to comment
Izgubljeni su i Šterbik, Perić, Dragićević, Krivokapić, Vladice Stojanovića kad je trebalo nije bilo... U tu mračnu stranu našeg rukometa ne bih da zalazim, muka mi je. Igraju ovi momci koji igraju i njhovu igru mogu da komentarišem.I ovo što kaže Mboma za utakmicu sa Hrvatima, da biće prisutna ta "dodatna dimenzija"... Svašta može da se desi na takvoj utakmici, i to da izgubimo za samo jedan gol <_< (jbt, ne sećam se da sam nekad bio ovoliki pesimista glede mogućnosti rukometne reprezentacije)
Cekaj, sta se sada desava sa Dragicevicem? On se, kao, vratio na proslom prvenstvu :unsure:
Link to comment

ne, tada je oteran.ne bi on nista promenio, u nedostatku srednjeg beka i uopste bekova sa malo vise mozga, nasi pivoti i krila se nece naigrati u napadu.odbrana je losa i ekipa deluje prilicno neuigrano, sto verovatno i jeste problem.mozemo mi da pljujemo igrace i selektore, glavni problem naseg rukometa (kao i sporta) je ocajan rad u savezu i hronican nedostatak novca i svega sto ide uz novac.treba sam malo istraziti kakav status imaju rukomet u danskoj, hrvatskoj, nemackoj, svedskoj, francuskoj...pa onda traziti od nasih igraca da pobedjuju te iste ekipe, a da su jedva odradili bazicne pripreme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...