Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Sad ce nas Svedjani, koji su izgubili danas, rastaviti, a onda u trece kolo ulazimo sa parolom biti ili ne biti, gde bismo se i sa mnogo boljim timom i selektorom usrali, a ovako ce nas tek samleti.

Dakle, ocekivanih 0-3

Link to comment

Ma meni je ovo kao da pratim kad odu naši na neko EP u hokeju (doduše tu u prvu ligu ni ne možemo) ono, kao, pozvali nas da popune broj ali se zna da mi ne igramo isti sport kao ove ozbiljne zemlje.

 

 

Jedino me čudi da smo još uvijek u stanju da proizvedemo igrača koji će igrati u top evropskoj ekipi, valjda je to zaostavština tradicije, ali nigdje nas nije vrijeme pregazilo i nigdje nismo toliko zaostali kao u rukometu, i organizaciono i taktički i tehnički.

Edited by James Marshall
Link to comment

rukomet je generalno kao sport zaglavio u prošlom veku. košrka i odbojka od pre 30-40 god su drugi sportovi, čak i fudbal se više modernizovao od rukometa, koji je isti kao kad je sa velikog terena prešao na mali. čak se baza trudi da ga promeni, stalno ga ubrzava, ali je sve to u  okviru starih okoštalih pravila

 

apsolutno je neophodno da se uvede ograničenje trajanja napada, i poželjno bi bilo da se podeli na četvrtine, da igrači dobiju još malo odmora i dogovora sa trenerima,  a ne bi bilo loše ni za televiziju. to su dve lagane promene koje bi već same dosta značile, mada mora da se poradi i dubinski na pravilima, da se zaštiti igra i kreacija, i da se smanji destrukcija. oni koji vole dobro krljanje sada imaju američki fudbal, rukomet mora da se okrene drugoj ciljnoj grupi

 

naš rukomet nije toliko samo staromodan koliko je temeljno propao, u struci, pa onda sve ostalo. do skoro je bar bilo nečega u mlađim kategorijama, sad više nema ni toga

Link to comment

Plus beskonačno na poslednji pasus, struka je  nazadovala drastično, Savez i organizacija su tek posebna tužna priča, i, što je najgore  od svega, deca više ne doživljavaju rukomet ni 5%

Sumorna je buducnost srpkog rukometa.

Link to comment
19 hours ago, MocaVukotic said:

a jebi ga, morali smo neki sport s loptom i da propustimo posle raspada, zalomilo se rukometu.

 

+1

 

У суштини је то то, сви смо се одавно помирили с тим да нас у рукомету више нема.

Link to comment
10 hours ago, James Marshall said:

Ma meni je ovo kao da pratim kad odu naši na neko EP u hokeju (doduše tu u prvu ligu ni ne možemo) ono, kao, pozvali nas da popune broj ali se zna da mi ne igramo isti sport kao ove ozbiljne zemlje.

 

 

U hokeju smo na Svetskom prvenstvu mladih U20 (valjda divizija 2, grupa B) pre par dana u Beogradu pobedili Hrvatsku sa 3:2:dry:

Edited by Nesh
Link to comment

Za pocetak, problem vremena se nekako mora regulisati: vremenskim ogranicavanjem napada i stopiranjem vremena u poslednjih xx minuta poluvremena/utakmice. Ono kad u poslednjem napadu lopta ode iza reklama, pa je neko juri, a vreme tece do 60:00... Besmislica najgore vrste. Takodje, mozda ne bi bilo lose uvesti igraca vise po uzoru na hokej, gde prednost nestaje onda kad protivnicka ekipa postigne gol, s tim da bi se i pravila oko iskljucenja morala drugacije formulisati, ili za destrukciju resenje moze biti tri prekrsaja u jednom napadu-automatsko iskljucenje, ili mozda neka vrsta bonusa po uzoru na basket...

Link to comment

BIla je ranije neka inicijativa, čak je i Vuja podržavao, ako se dobro sećam, da se gol postignut van linije od devet metara računa kao dva poena. To bi unelo mnogo živosti u igru. Što se tiče ograničenja napada, i računanja vremena, nisam pametan. Sve te promene (da bi se igra ubrzala) iziskuju zaustavljanje vremena čim lopta napusti teren, ili kada  se načini faul, odnosn kada se zaustavi igra. A igranje rukometa 60min efektivno je nemoguće fizički . Opet, s druge strane, potrebno je modernizovati rukomet, bem li ga...

Znam samo da se tako približava košarcii kao sportu.

Link to comment

I evo sva besmislica pravila u utakmici Slovenaca i Makedonaca. Sudije su bukvalno Makedoncima namestile pobedu.

 

Prvo dosudili nepostojece iskljucenje, a onda dozvolili Makedoncima da u poslednjem napadu drze loptu 50 sekundi iako ovi nisu pokazivali zelju da krenu ka golu. MIslim da su i dvadeseta sekundi drzali ruku za pasivan napad i nista, ovi zadrzali loptu do 60:00. Vujovic poludeo. Nesto ovde mora da se regulise, pravila su besmislena.

Edited by Malvo
Link to comment

A da ne pricamo o tome da su Slovenci polovinu prvog poluvremena igrali sa igračem manje. Nas su sudije na proslom Euru isto ostetile protiv tih Makedonaca. Ja odavno ne pratim taj sport samo ponekad neke utakmica na prvenstvu ali ovo danas mi je skroz zgadilo rukomet. 

Link to comment

Ma ovo od malopre je bezveze nacisto, vidi se da su im bukvalno navukli koliko im trebalo. Mislio sam da ce Vujovic da uleti u teren i prebije Rumune, medjutim samo je odskakutao do delegata. Farsa.

 

Drugi utisak je koliko i jedni i drugi imaju vise vestine u odnosu na nase igrace. Makedonci u stanju da lagano daju gol u igri 6 na 6, igraca vise rese u prvih deset sekundi, dok slovenacki bekovi uspevaju da dodaju do pivota a da ni ne primetis kako. Zamisljam u toj pozi Sesuma kako usporeno fintira vazduh.

Edited by Malvo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...