Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Jbg, još jedna olako propuštena pobeda, stao nam je napad u poslednjih 7-8 min. Šteta za devojke, odlično su odigrale veći deo ove  utakmice, kao i na prvenstvu do sada. Prijatno sam iznenađen igrom i ponašanjem naših, imali smo strašnu Holandiju na kolenima i samo zahvaljujući sopstvenim glupostima smo ih ispustili. Nadam  se da će u petak ponoviti dobru igru, i pokazati zube Južnokoreankama.

Link to comment

Zato što su Holandjanke uvele 7.igračicu u polje, morale su naše da spuste odbranu. Za faul se slažem, moralo je da se izadje na šutera, kraj utakmice je, nema više kalkulisanja.

Link to comment

Koje je tačno pravilo o ubacivanju lopte sa centra? 

Ove dve utakmice su po meni pobede iako ne budemo prve , dobrom rotacijom igračice su relativno sveže,sigurno još motivisanije , ne čekaš celu utakmicu jedng ili dva igrača

da proradi ovde nekoliko njih može da potegne,sjajna odbrana meni nekad deluje neverovatno kako ih zatvaramo , nešto brže vraćanje u odbrani ako je protiv ovih

lujki uopšte moguće . Nedostatak kontri, mislim da za ove dve utakmice smo napravili samo jednu sa naše polovine .

Kako bi legla jedna medalja za kraj ove već skoro pa neverovatne sportske godine

 

edit

mislim da holanđanke u svim ekipnim sportovima daju lekcije svojim muškim kolegama

Edited by Fakundo Sava
Link to comment
46 minutes ago, Fakundo Sava said:

Koje je tačno pravilo o ubacivanju lopte sa centra? 

 

U trenutku kada sudije daje zvižduk za bacanje lopte sa centra, sve igračice (ekipe koja izvodi centar) moraju biti na svojoj polovini ili makar na liniji centra. Igračica koja izvodi početno bacanje mora da nagazi centar, tj.liniju, dok loptu može bacati unazad ka svojoj, ili ubaciti u protivničku polovinu terena. Što se tiča igračica ekipe koja se vraća u odbranu, nije bitno gde se nalaze (na svojoj ili protivničkoj polovini) , osim u radijusu tri metra od izvođača početnog bacanja. 

 

 E sad, tako je u teoriji...u igri se često dešava da napadačice i pre sudijskog zvižduka ulete u protivničku polovinu i dobiju loptu

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Ovde je ako sam dobro video jedna naša rukometašica dodala do Cvijićeve koja je napravila korake .

Dakle centar može da se izvede dodavanjem lopte igraču koji je na protivničkoj polovini

 

U slučaju poraza protiv koreje možemo pasti na 4. mesto a ne kako je strajnić rekao da ne možemo ispod drugog 

Link to comment

mislim da nije svirao korake, to je bila Strajina stručna opservacija. pokazao je da se kretala, tj da nije jednom nogom stala na centar

vidi se lepo iz drugog ugla, Cvija u trku dobija loptu od golmana i šutira, nije se uopšte zaustavila na centru, to bi svako poništio

Link to comment

Pregledao sam snimak par puta, sudija je signalizirao korake. Cvijićka je trebalo nekom da izvede loptu, ili da direktno šutira na gol sa linije centra. A ona je napravila par koraka i šutirala. To nije dozvoljeno.

 

@ Fakundo

Ovde je ako sam dobro video jedna naša rukometašica dodala do Cvijićeve koja je napravila korake .

 

Golman je Cvijićki direktno dodala loptu da izvede centar, nije joj izvela druga igračica, i zato je poništen pogodak 

 

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Signalizirao je da se nije zaustavila prilikom izvođenja. Dozvoljeno je da  šutira direktno sa centra, ali nije dozvoljeno da pretrčava preko centra kod izvođenja, morala je da se zaustavi

Edited by levi
Link to comment
Just now, levi said:

Signalizirao je da se nije zaustavila prilikom izvođenja

To i jeste bilo (nezaustavljanje prilikom izvođenja), samo mi se na snimku učinilo da je pokazao signal za korake.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...