Jump to content
IGNORED

ниже српске лиге


дебело_црево

Recommended Posts

Ranije je II beogradska bila najnizi rang, ako racunamo neki iole ozbiljan fudbal :) S tim sto su i I i II beogradska bile podeljene na nekoliko grupa (a, b, c). Nisam siguran da je i dalje tako, mislim da su u medjuvremenu pravili nekakve reorganizacije.Ne znam odakle ti da se Zeleznik fuzionisao sa Vozdovcem, nakon kraha "pravog" Zeleznika pre nekih 4-5 godina, oni su krenuli od najnizeg ranga pod nazivom Zeleznik Lavovi, sada su valjda opet samo Zeleznik. Bilo je neke price da ce se fuzionisati sa novobeogradskim Radnickim, kako bi Aca Bulic, kao novobeogradsko dete, preuzeo svoj maticni klub.
Bulic? Nije li on jedno vreme i finansirao Radnicki NB, pa onda odlucio da batali celu stvar nakon fuzije sa Vozdovcem, tj. nije li tada izasao iz klupskog fudbala, tj. bar iz direktnog vodjenja fudbala?edit: ako je verovati ovom sajtu: http://www.beogradskifudbal.rs/postojeSrpska liga - BeogradZonska liga BeogradaI beogradska ligaII beogradska liga - DunavII beogradska liga - SavaII beogradska liga - SumadijaIII beogradska liga - AIII beogradska liga - Bi onda neke opstinske i medjuopstinske lige Edited by hazard
Link to comment
Bulic? Nije li on jedno vreme i finansirao Radnicki NB, pa onda odlucio da batali celu stvar nakon fuzije sa Vozdovcem, tj. nije li tada izasao iz klupskog fudbala, tj. bar iz direktnog vodjenja fudbala?edit: ako je verovati ovom sajtu: http://www.beogradskifudbal.rs/postojeSrpska liga - BeogradZonska liga BeogradaI beogradska ligaII beogradska liga - DunavII beogradska liga - SavaIII beogradska liga - AIII beogradska liga - Bi onda neke opstinske i medjuopstinske lige
Ja ne mogu da se setim te fuzije sa Vozdovcem, sad vec nisam tako siguran. Da, pa vrzmao se on neko vreme oko Radnickog, cak je najavljivao i velike ambicije sa njim, izgradnju stadiona i slicno, ali nista od toga nije bilo, naravno. A neke pare jeste davao onako usput.
Link to comment

Fuzija je bila one godine kada je Zeleznik napravio svoj najveci uspeh osvojivsi kup. Secam kako je to za vecinu "fudbalske javnosti" bio sok. Zeleznik je te godine, pored kupa, bio i 4. ili 5. na tabeli (prethodne sezone su imali najveci uspeh u ligi; bili su 3.). Onda je na konto Zeleznika u ligu upao Vozdovac, koji je te sezone u drugoj ligi bio mozda 8. ili 9. ili tako nesto (u svakom slucaju daleko od mesta za promociju u visi rang). I secam se kako su sledece godine komentatori FK Vozdovac nazivali "ekipom koja fakticki brani kup" aludirajuci na fuziju.

Link to comment

Da, jeste Zeleznik nekome ustupio mesto u 1. ligi, samo se ne bih setio da je to bio Vozdovac. Samo nije sigurno Vozdovac mogao da "brani" Zeleznikov kup, jer ga je Zeleznik osvojio 2004., a iz lige su istupili 2005. recimo. Sezonu 2004./2005. nakon osvojenog kupa su izgurali u 1. ligi jer su tada igrali i u Evropi, i to one namestene utakmice sa Steauom.

Edited by Nikodije
Link to comment

Gresis, kup su osvojili 2005., a Evropu su igrali te sezone jer su 2003/4. bili 3. u ligi. 2004/5. su i osvojili kup, a te sezone su bili 8. u ligi, proverio sam.

Link to comment

Ja se ne sećam da je bilo fuzije. Železnik je istupio iz takmičenja, a Radnički je prešao u Srpsku ligu. Voždovac je pokupio sve igrače koji su nešto vredeli iz oba kluba i još poneke iz Obilića, kome je to bila poslednja dobra sezona.

Link to comment

Svude pise da je bila fuzija. Jednostavno, Vozdovac koji je te sezone bio 12. u drugoj ligi (koja se mozda vec tad zvala "prva") nije nikako drugacije mogao da dodje do prve (tj. "super") lige. A istupanje Radnickog je spaslo Borac od ispadanja (Radnicki je bio 12. a Borac 13. i prvi ispod crte).

Edited by hazard
Link to comment
  • 3 weeks later...
Nišlijama stigao trener i menadžment iz KorejeNišlije dobile novog šefa struke i novog člana UO. Očekuje se finansijska pomoć iz Seula. Najavljena i nova pojačanja.Novi šef stručnog štaba Radničkog iz Niša je Zvonko Đorđević, dok je novi član Upravnog Odbora kluba, Park Keun Hong, predstavnik iz jedne korejske firme, koja želi finansijski da pomogne Nišlijama.Đorđević je do sada vodio Eletroprivredu, Građanski i Zvezdu iz Gnjilana, a radio je i u mlađim kategorijama Rada, Zemuna i Obilića.''Tražim da se naš rad ne ocenjuje odmah, već kada krene takmičenje. Drago mi je što sam došao u klub sa ovolikom tradicijom. Treba da vidimo koji igrači mogu da zadovolje potrebe u višem rangu i da ih selektujemo. Nišlije će imati prednsot, jer privlače publiku'', bio je Đorđevićev prvi komentar.Prva prozivka pod novim šefom je već danas, a pripreme će Radnički odraditi na Vlasinskom Jezeru. Prvi kontrolni meč je protiv rumunskog kluba Panduri 29. jula, a pripreme traju od 20. jula do 3. avgusta.Odlicna vest, nadam se da ce da se ispostavi kao tacna. Konacno neko da ulaze u neke klubove koji nisu Zvezda i Partizan. Grade i stadion, bice od njih nesto.
Link to comment

Toliko je ljudi proslo korz Radnicki u poslednjih 10 godina i toliko je mutljavina tu bilo da bi me iznenadilo da ova garnitura doceka pocetak prvenstva... Daj bobe da gresim

Link to comment
Mladost Lučani: Radivojeviću je bolje da trenira u ponoć!Fudbaler Mladosti iz Lučana Vladimir Radivojević (25) poslednjih dana doživljava pravu torturu od strane kluba. Naime, zbog odluke da ne produži ugovor, koji mu ističe u januaru 2012. godine, Radivojević je ostao bez smeštaja i hrane, a odlukom kluba određeno mu je da trenira van ekipe dva puta dnevno, u 7.15 i 23.45 časova! Ovu uredbu kluba potpisao je prvi trener ekipe Branko Božović. Ipak, trener Mladosti kaže da nije sve baš kako piše u medijima.- Nije tačno baš sve što je napisano - kaže za SPORTAL.RS trener lučanske Mladosti Branko Božović, koji je potpisao uredbu o treninzima u ponoć.Da li je istina da ste odredili fudbaleru Radivojeviću da trenira u 7.15 i 23.45h?- Znate kako, ovde su trenutno velike vrućine, tako da ekipa trenira od 21 čas. Mislim da mu je bolje tada da trenira nego dva-tri sata ranije, pre ekipe. U naredna dva dana će se klub zvanično oglasiti po ovom pitanju.Da li je Vama normalno da neko trenira u ponoć?- Kao što sam vam rekao, u naredna dva dana će se klub zvanično oglasiti po ovom pitanju, tako da ćete tada imati potpunije informacije - poručio je na kraju razgovora trener Božović.Na istu ovu temu nešto ranije uspeli smo da porazgovaramo i sa generalnim sekretarom kluba, Miodragom Jovičićem. Međutim, ni on nam nije dao više informacija u vezi ovog slučaja. - Iskreno da vam kažem ja ne određujem treninge. Ja sam zadužen za prateće stvari prevoz, smeštaj i ostalo - kaže Jovičić za SPORTAL.RS.Da li ste čuli da se nad jednim fudbalerom u vašem klubu vrši mobing?- Upoznat sam, ali ne znam pojedinosti. Nisam kompetentan da vam odgovorim šta se događa u tom slučaju, a nisam ni disciplinski organ.Da li ste videli da Radivojević dolazi po nalogu uprave i trenera da trenira u ponoć?- Nisam, stvarno ne radim 24 sata da bih znao baš sve što se događa – dodao je Jovičić. Nesvakidašnja diskriminacija usledila je nakon što je Radivojević podneo zahtev za raskid ugovora, na koji se odlučio nakon neispunjenih obaveza, uplaćivanja doprinosa i osiguranja. Povodom svega ovoga, predsednik sindikata profesionalnih fudbalera “Nezavisnost”, Mirko Poledica podneće tužbu protiv trenera Branka Božovića i Mladosti iz Lučana, kao i obavestiti FSS i FIFpro.
Link to comment
Nišlijama stigao trener i menadžment iz KorejeNišlije dobile novog šefa struke i novog člana UO. Očekuje se finansijska pomoć iz Seula. Najavljena i nova pojačanja.Novi šef stručnog štaba Radničkog iz Niša je Zvonko Đorđević, dok je novi član Upravnog Odbora kluba, Park Keun Hong, predstavnik iz jedne korejske firme, koja želi finansijski da pomogne Nišlijama.Đorđević je do sada vodio Eletroprivredu, Građanski i Zvezdu iz Gnjilana, a radio je i u mlađim kategorijama Rada, Zemuna i Obilića.''Tražim da se naš rad ne ocenjuje odmah, već kada krene takmičenje. Drago mi je što sam došao u klub sa ovolikom tradicijom. Treba da vidimo koji igrači mogu da zadovolje potrebe u višem rangu i da ih selektujemo. Nišlije će imati prednsot, jer privlače publiku'', bio je Đorđevićev prvi komentar.Prva prozivka pod novim šefom je već danas, a pripreme će Radnički odraditi na Vlasinskom Jezeru. Prvi kontrolni meč je protiv rumunskog kluba Panduri 29. jula, a pripreme traju od 20. jula do 3. avgusta.Odlicna vest, nadam se da ce da se ispostavi kao tacna. Konacno neko da ulaze u neke klubove koji nisu Zvezda i Partizan. Grade i stadion, bice od njih nesto.
Danasnji Ruznal najavljuje da rehabilitovani Real sa Nisave dovodi 13 stranih pojacanja - po 4 komada iz Gane i Nigerije, dvojicu iz Juzne Koreje, jednog iz Severne (politicki korektno, da obe budu zastupljene), i po jednog iz Svedske i Japana :lol: Kakva sprdacina i zajebancija u najavi, ako se ovaj smehotres stvarno ostvari...A novi heroji iz Pasi poljane morace da traze uhlebljenje u nekom drugom klubu, koji vise vodi racuna o srpskoj mladosti :(
Link to comment
zar nije na snazi pravilo da u prvoj ligi srbije moze da igra samo 1 stranac? ili to vazi od sledece sezone?
Nemam pojma, ali ovo suvise dobro zvuci, valjda nece neki fudbalski organ da opstruira ovaj niski urnebes u najavi tako sto bi se kao pridrzavali nekih pravila, statuta, ili normativnih akata. Videti 8 crnaca + tri Korejanca u sastavu naseg drugoligasa bilo bi neprocenjivo (skoro da sam siguran da bi Svedjanin i Japanac bili rezerve).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...