Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

On 23.2.2019. at 10:52, Ras said:

Potrebno ti je da znaš tačne dimenzije kaiša.

 

Pored ovoga što kaže Vapad, možda:

Silken (t.c. u Balkanskoj) je imao zamenske kaiševe.

Obzirom da se Project, Rega, Thorens, pa i Dual prodaju kod nas, ako je to jedan od modela koji poseduješ, obratio bih se uvoznicima za informacije o servisu i nabavci delova.

KP

Berze koje se povremeno organizuju: sledeća je zakazana za 3. mart

 

zahvaljujem. silken u balkanskoj je imao kaiš. 500 dinara.

 

sad, kada sam aktivirao gramofon, javio se problem sa zvukom. vezan je za neki LG plejer gde je dovoljna jačina 3-4/32. kada sam pustio gramofon, minimalno je trebalo 24/32. šta ne valja?

Link to comment
40 minutes ago, djordje geprat said:

zahvaljujem. silken u balkanskoj je imao kaiš. 500 dinara.

 

sad, kada sam aktivirao gramofon, javio se problem sa zvukom. vezan je za neki LG plejer gde je dovoljna jačina 3-4/32. kada sam pustio gramofon, minimalno je trebalo 24/32. šta ne valja?

 

Ne možeš to u običan linijski ulaz.

Signal sa gramofona ne samo što je slabiji od običnog, recimo, CD plejera, njemu treba i posebna ekvilizacija koja će smanjiti visoke i pojačati niske frekvencije, upravo suprotno od onog što je radjeno kad je ploča rezana. To se zove RIAA ekvilizacija 

Dakle, treba ti pojačalo  koje već ima Phono opciju ili posebno phono pretpojačalo. 

 Ima da se kupe razna, od jeftinih do ultra skupih.

A česte su i DIY verzije, ja koristim jedno takvo, koje je napravio neki lik odavde i onda malo doradio drugi.

Audiofili se lože na te stvari.

Link to comment
12 hours ago, Bujodrag said:

 

Ne možeš to u običan linijski ulaz.

Signal sa gramofona ne samo što je slabiji od običnog, recimo, CD plejera, njemu treba i posebna ekvilizacija koja će smanjiti visoke i pojačati niske frekvencije, upravo suprotno od onog što je radjeno kad je ploča rezana. To se zove RIAA ekvilizacija 

Dakle, treba ti pojačalo  koje već ima Phono opciju ili posebno phono pretpojačalo. 

 Ima da se kupe razna, od jeftinih do ultra skupih.

A česte su i DIY verzije, ja koristim jedno takvo, koje je napravio neki lik odavde i onda malo doradio drugi.

Audiofili se lože na te stvari.

hvala, prijatelju. ja pojma nemam o tim stvarima. nekad davno sam kupio kompletnu liniju. pojačalo je uginulo, kasetofon je bačen, tjuner poklonjen. bia je to neka "beniton" japanska linija. šta preporučuješ od boldovanog ali da nije skupo

 

sinoć sam nadrljao. iskopao sam dve singl ploče iz mladosti. prva je išla na 25/32 ali sam za drugu nabio na 30/32. 

 

posle je gospođa poželela da sluša radio. :fur::fur: :vesala2:

 

EDIt: sada videh, ima po oglasima. preporuka?

Edited by djordje geprat
Link to comment

Možeš li da postaviš fotografiju zadnjeg dela uređaja (pojačalo, risiver...) u koji je 'uboden' izlaz iz gramofona?

Ili bar navedi koji je to uređaj?

 

Imaš li žicu od uzemljenja sa gramofona i na koji je način rešeno?

 

Ukoliko ti je potrebno gramofonsko pretpojačalo mislim da ne može jeftinije od ovoga, a usput je i korektno: https://www.kupujemprodajem.com//Audio/Gramofoni-Delovi-i-oprema/Predpojacalo-za-gramofon-gramofonsko-Easy-Phono-19584111-oglas.htm?filter_id=212459171

 

Prodavac je takođe za preporuku, ima neku dinamiku uvoza (mislim jednom nedeljno), a da čak ni kaparu ne traži za male iznose.

 

Link to comment
30 minutes ago, djordje geprat said:

model je LG

nema nikakvog priključka/žice za uzemljenje.

oglas sam video. deluje mi prihvatljivo.

garamofon je benytone p30 i ovako izgleda.

 

hvala na trudu

 

Svrati i do Plejera, pogledaj šta imaju. One Project kutijice su relativno zasluženo hvaljene.

No, pogledaj cene ostalih sprava.

 

https://www.player.rs/gramofonska-pretpojacala/cat/1104

 

:ohmy:

 

 

Ja odavno savetujem ljudima da batale gramofone. Skupa rabota.

 

Ovo što ti je Ras predložio je sasvim OK, nije skupo a i prodavac ima solidnu reputaciju.

 

Već godinama ne pratim tržište jer sam se izlečio od hifilitisa  :happy: 

Link to comment

zavisi šta voliš, u parteru je bolji zvuk, a na tribinama veći komfor

 

na tašu su ok tribine, al pravi doživljaj je iz partera

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...