Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

:lolol: @gospa buba

Imam penjoar od krutog pliša, koji navlačim preko garderobe kad češljam mačka i kad farbam kosu.

Sećam se da sam jednom davno u penjoaru  izašla po hleb u prodavnicu u prizemlju zgrade. Kao Oblomov. Sad ne bih  smela, mladost- ludost.

Edited by halloween
Link to comment

Nije bade mantil, nego halat, što je stepenica više.

 

" ... Kako je domaće odelo Oblomovljevo lepo dolikovalo mirnim crtama njegova lica i razneženom telu!  Na njemu je bio halat od persijske materije, pravi istočnjački halat, bez ičega što podseća na Evropu, bez kita, bez kadife, bez struka, veoma prostran, tako da se Oblomov mogao i dva puta umotati u njega. Rukavi po nepromenljivoj azijskoj modi bili su, od prsta prema ramenu, sve širi i širi. Iako je taj halat izgubio svoje prvašnje lice i mestimice zamenio svoj prvobitni, prirodni sjaj drugi, u toku vremena stećenim sjajem, on je ipak očuvao onu sjajnost istočnjačke boje i jačinu tkiva. Halat je imao u očima Oblomovljevim gomilu neocenjenih vrlina: mekan je, gibak, telo ga ne oseća na sebi; on se kao poslušan rob pokorava i najmanjem pokretu tela. Oblomov je uvek bio kod kuće bez vratne marame i bez prsnika, jer je voleo da mu je sve prostrano i alvatno. Njegove papuče bile su dugačke, meke i široke; kad i ne gledajući spusti noge s postelje na pod, on njima pogodi pravce u njih... "

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
1 hour ago, kud_genijalci said:

moka pot

Imam neki prašnjavi ovakav moka pot, ali mi fali gumica  koji se stavi na "stomak" tog pota.

Je l' ima negde da se kupi samo ta guma?

I uzgred da pitam, ima i kod nas i čitav pot?

 

 

Izgleda kao gumica kakvu bi mogao da nađeš po radnjama vodoinstalaterske opreme :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...