Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

dobar kozni gunj/kozuh. ono od prevrnute jagnjece koze, sa krznom unutra. gde najblize beogradu (znam da ima u ivanjici, nesto malo blize beogradu treba)
Sa teme Sta stampa stampa, o jagodinskim mladozenjama: "Jedan mladozenja je lokalni slikar, a drugi prodaje gunjeve.."
Link to comment
Bež’te zlotvori! Nemojte da ga zamajavate sa kojekakvim gunjevima, ima on sad važnijih poslova, treba se izboriti sa Vasudevom, pa sa Palmom i na kraju, sa mnom!
Link to comment
Nadam se da nije kasno. Imas i ovde. Jedino sto nemaju naslon, a i nemam pojma kako se inace krecu cene.
Moram da primetim da mi sve koje sam gledao deluju "nezno" tj. nisu bas za malo zescu upotrebu.Inace one sa naslonom su dobre ako dete vuces po ravnomn ali ne i za "spust" i neko prevrtanje i tako to , a bez toga nema prave radosti sankanja.A i na njih ne mozes da "legnes" potrbuske uvatis se rukama za rogove i cuuuuuvaaaaaaj....
Link to comment
Moram da primetim da mi sve koje sam gledao deluju "nezno" tj. nisu bas za malo zescu upotrebu.Inace one sa naslonom su dobre ako dete vuces po ravnomn ali ne i za "spust" i neko prevrtanje i tako to , a bez toga nema prave radosti sankanja.A i na njih ne mozes da "legnes" potrbuske uvatis se rukama za rogove i cuuuuuvaaaaaaj....
ako je kasno za isis, možda za nekog drugog nije:gvozdene sanke, s drvenim sedištem-ležištem lepih, jarkih boja, s kanapom i daščicom za vučenje, u gvožđarskoj radionici kod kalenića, poprečna ulica između njegoševe i one velike kojom ide dvadesetšestica, pored opštine: 2.500. imaju i manje, s naslonom, kažu za klince do četiri godine. na cvetkovoj pijaci, kod plastikara, posle "hleba i kifli", drvene sanke s limom na salincima. ne znam cenu jer sam ih videla tek pošto sam kupila ove gvozdene.nego, sledeće su na redu sličuge. gde ima i pošto košta cena koštanja?poz Edited by le petit nicolas
Link to comment
Moram da primetim da mi sve koje sam gledao deluju "nezno" tj. nisu bas za malo zescu upotrebu.Inace one sa naslonom su dobre ako dete vuces po ravnomn ali ne i za "spust" i neko prevrtanje i tako to , a bez toga nema prave radosti sankanja.A i na njih ne mozes da "legnes" potrbuske uvatis se rukama za rogove i cuuuuuvaaaaaaj....
Slazem se. Spomenula sam naslon, jer sam se setila svojih sanki koje su ga imale, a koji je kasnije, kad sam malo porasla, mogao da se skine.
Link to comment
kakva je procedura za utuzenje zbog neizmirenih ugovornih obaveza?
Na ovo pitanje teško se može dati sažet odgovor, obligaciono pravo je puno „ali“, „ako“ i „ili“, kao neki kompjuterski program, naročito u oblasti ugovora. Pored toga, bitno je u čemu se obaveza sastoji: davanje, činjenje ili nečinjenje. Evo nekih napomena kada je u pitanju materijalno pravo:Zastarelost (sud o njoj vodi računa samo po prigovoru tuženog):Potraživanja zastarevaju za 10 godina, ako zakonom nije određen neki drugi rok zastarelosti (npr. 3 godine za obaveze iz ugovora o radu). Potraživanje naknade štete nastale povredom ugovorne obaveze zastareva za vreme određeno za zastarelost te obaveze.Kad jedna strana ne ispuni svoju obavezu, druga strana može, ako nije što drugo određeno:- Zahtevati ispunjenje obaveza + naknada štete + zatezna kamata (ako je reč o neispunjenju novčane obaveze) ili- Pod uslovima predviđenim ZOO, raskinuti ugovor prostom izjavom, ako raskid ugovora ne nastupa po samom zakonu + naknada štetePoverilac koji zbog neispunjenja dužnikove obaveze raskida ugovor, dužan je to saopštiti dužniku bez odlaganja.Ugovor se raskida po samom zakonu ako je ispunjenje o roku bitan sastojak ugovora, ali ga poverilac može održati na snazi tako što će pozvati dužnika da ispuni obavezu i za to mu ostaviti primeren rok. Ako rok nije određen, a svrha posla, priroda obaveze i ostale okolnosti ne zahtevaju izvestan rok za ispunjenje, poverilac može zahtevati odmah obaveze, a dužnik sa svoje strane može zahtevati od poverioca da odmah primi ispunjenje.Procesno:Ukoliko zakonom ili ugovorom nije drugačije određeno, tužba se podnosi sudu na čijem području tuženi ima prebivalište ( fizičko lice) odnosno sedište (pravno lice).Pisanje tužbe prepustite advokatima.
Link to comment

ima, ima, prave ga pored ostalih i hrvati, mozda su mu to uvalili na kvarno :evil: cenim da je lepog ukusa koliko i bezalkoholno pivo. ali se bar ne zakovrce u glavi kad se dobrano potegne.

Link to comment
gde u Beogradu mogu da nadjem obojeno staklo? konkretno, treba mi staklo za sto koje ce biti belo (bas belo, ne peskirano)'fala
http://www.konkav-konveks.com/index.htmOvi to sigurno imaju. trenutno najjaca staklarska firma u bgu, samo su zbog toga prilicno osioni i neprofesionalni. E sad to nije bas neka egzotika pa bi mogao i obicne staklare da pitas. Pitanje je i dal znas kako hoces: ofarbano (to je valjda emajlirano), pa onda mozda moze da uzmes dva tanja (3 ili 4mm) pa izmedju foliju pa da ih laminiras, ili samo da se nalepi ta specijalna folija odozdo. I mali je problem sa belom bojom sto staklo vuce na zelenu boju pa onda ako je deblje to ispadne svetlo zeleno. I sa ovima sam imao kontakta, bili su korektni, i trebalo bi da mogu da ti to odrade http://www.staklozoric.com
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...