Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

moguće da je u pitanju neka napredna strategija države srbije,
Ostavio sam pored kontejnera, nema ničeg toksičnog a možda se neko ovajdi.
Ovo je više za HEJT, ali uklapa se i ovde, kod nas na Savskom vencu dali po 2 zelene vreće svakom domaćinstvu : plastika, metal i papir. U lokalnim, besplatnim novinama, udarili o akciji na sva zvona i stavili još još jednu kesu. Kao ekologija, otvoriće se nova radna mesta - razvrstavanje ovih materijala, bla, bla. Ja sakupljala, čak odnela kesu i mojima na Vračar, jer piju flaširanu vodu, brzo se napunila. Naša MZ iznosi vreće utorkom od 18 - 20, uredno iznela posle nije bilo kese, šta je bilo ne znam :unsure: .U sredu prolazim Birčaninovom ( ista MZ ) 2 kese stoje naslonjene na zgradu ( tako treba, a ne kod smeća ), prolazim u četvrtak, opet stoje angry.gif .Toliko o strategiji na nivou moje opštine, sad lepo opet bacam u smeće, ovajdiće se oni koji kopaju po kantama i tako nešto zarade, ako neće opština <_< .Edit :Imate ovde, svi čelnici opštine su se izređali.http://www.savskivenac.rs/listsv/Savskivenac-27-2010.pdfIma li išta odvratnije od bivšeg sportiste u politici ?Sapic.jpg:puke: Edited by Krotka
Link to comment
Ovo je više za HEJT, ali uklapa se i ovde, kod nas na Savskom vencu dali po 2 zelene vreće svakom domaćinstvu : plastika, metal i papir. U lokalnim, besplatnim novinama, udarili o akciji na sva zvona i stavili još još jednu kesu. Kao ekologija, otvoriće se nova radna mesta - razvrstavanje ovih materijala, bla, bla. Ja sakupljala, čak odnela kesu i mojima na Vračar, jer piju flaširanu vodu, brzo se napunila. Naša MZ iznosi vreće utorkom od 18 - 20, uredno iznela posle nije bilo kese, šta je bilo ne znam :unsure: .U sredu prolazim Birčaninovom ( ista MZ ) 2 kese stoje naslonjene na zgradu ( tako treba, a ne kod smeća ), prolazim u četvrtak, opet stoje angry.gif .Toliko o strategiji na nivou moje opštine, sad lepo opet bacam u smeće, ovajdiće se oni koji kopaju po kantama i tako nešto zarade, ako neće opština <_< .Edit :Imate ovde, svi čelnici opštine su se izređali.http://www.savskiven...nac-27-2010.pdfIma li išta odvratnije od bivšeg sportiste u politici ?Sapic.jpg:puke:
Pa ako su izneli kese posle termina za odnosenje, Cistoca nece prolaziti tuda do sledeceg termina i te kese ce stajati . Inace ovi iz cistoce imaju problem sa samostalnim sakuplkacima sekundarnih sirovina koji isto zanju kada su termini pa i oni skupljaju te kese.
Link to comment
Ovo je više za HEJT, ali uklapa se i ovde, kod nas na Savskom vencu dali po 2 zelene vreće svakom domaćinstvu : plastika, metal i papir.
maa, stavili kod mene žičani kontejner, ljudili punili flašama i uvek je bilo krcato i na kraju ga razmontirali i odneli. Zaživeće recikliranje kad se pojavi privatna firma koja to radi na mass scale.
Link to comment

Čistoća na Savskom vencu odnosi kese koje se ostave. Za sada je cela akcija subvencionisana od strane Čistoće. Ukoliko doviljno ljudi bude izbacivalo kese, cela priča će biti isplativa i za Čistoću i nastaiće se (i verovatno proširiti na svih 10 centralnihh opština) ako ne, staće.

Link to comment

Kese se ne stavljaju ispred zgrade (pogrešno napisali u informatoru), niti se stavlja u periodu od 18-20 časova (pogrešno napisano ponovo). Kese treba staviti unutar kraj vrata ili gde već u blizini ima mesta i to do početka akcije (u ovom slučaju, do 18 časova). Unutar ulaza se stavlja upravo zbog likova koji to samo pokupe i odnesu. Kamion ide u kupljenje između 18 i 20 časova (treba obići celu MZ) i do zgrade mogu da dođu i u 18:01, kao i u 19:59 - zavisi. Zato se sve ostavi ranije. Kod nas u zgradi to funkcioniše kao sat - a na istoj sam MZ kao i Krotka. Kese, 10 komada po stanu, smo dobili u MZ. Rekla žena da će toga biti još.Hvala Veljo za BN Boss, ali bih ipak volela sigurnu informaciju jer je malčice daleko da se zalećem na slepo :).

Edited by kiki
Link to comment
Kese se ne stavljaju ispred zgrade (pogrešno napisali u informatoru), niti se stavlja u periodu od 18-20 časova (pogrešno napisano ponovo). Kese treba staviti unutar kraj vrata ili gde već u blizini ima mesta i to do početka akcije (u ovom slučaju, do 18 časova). Unutar ulaza se stavlja upravo zbog likova koji to samo pokupe i odnesu. Kamion ide u kupljenje između 18 i 20 časova (treba obići celu MZ) i do zgrade mogu da dođu i u 18:01, kao i u 19:59 - zavisi. Zato se sve ostavi ranije. Kod nas u zgradi to funkcioniše kao sat - a na istoj sam MZ kao i Krotka. Kese, 10 komada po stanu, smo dobili u MZ. Rekla žena da će toga biti još.
Zene, kese ! :D Ne znam kako su uspeli 2 puta da pogrese i to dajuci najbitniju informaciju o mestu i satnici iznosenja kesa :blink: .Sad mi nije jasno, da li kese treba da stavim unutar ulaza, a skupljaci ce da zvone nekome, izmedju 18 - 20, da otvori ulazna vrata ( pri cemu brava ne radi, pa moze da udje svako ) ?Ja sam kese iznosila u tom periodu, stavljala tik pored vrata i zaista ih sutra nije bilo, ko ih je odneo, pitanje je ?Videla sam jedan kamioncic sa zicanom prikolicom vise puta u kraju. Kod nas su dali po 2 kese predsedniku kucnog saveta po stanu, a on nama + jedna kesa iz informatora. Kad se potrose mozes otici u MZ i uzeti jos. Malo sam skepticna prema akcijama opstine jos od vremena kada su uredili dvoriste iza zgrade, slikali ga, 3 puta stavili sliku u informator. Da ne opisujem kako izgleda sada, odn. na sta je licilo posle nekoliko meseci, dovoljno je reci da ne radi javna cesma iza zgrade Beogradskog vodovoda ( grad je poklonio vodovodu ili vodovod gradu, uvek zaboravim). Nije ni vazno, ali sramota jeste. <_< .Ako je tako kao sto kazete nastavicu da skupljam, potaknuta sam i Sapicevim recima, ko u druga Tite, ma ljepse je rekao :P .
Link to comment

Dobro, nije pogrešno stavljati ih ispred vrata, samo je tada pitanje ko će ih pokupiti. I da, zvone na interfona kada dolaze da ih pokupe, ali nama on radi tako da nije frka.Ne znam kako ste uspeli da dobijete samo 2 kese po domaćinstvu kada je u MZ postojao spisak zgrada, a gomila zelenih objekata valjkastog oblika, u kojima je bilo po 10 kesa, stajala i čekala da ih neko preuzme - uz potpis naravno. Doduše, ja to pokupih još na samom početku akcije, možda je kasnije nestalo.Ove informacije, naravno, nisam dobila od Opštine već direktno od lika koji je za to zadužen u Gradskoj čistoći nakon što mi prvi put kesa nije bila pokupljena (stavila ispred zgrade i to negde posle 19 časova). Onda mi je on objasnio kako to zapravo treba.

Link to comment
Malo sam skepticna prema akcijama opstine jos od vremena kada su uredili dvoriste iza zgrade, slikali ga, 3 puta stavili sliku u informator. Da ne opisujem kako izgleda sada, odn. na sta je licilo posle nekoliko meseci, dovoljno je reci da ne radi javna cesma iza zgrade Beogradskog vodovoda ( grad je poklonio vodovodu ili vodovod gradu, uvek zaboravim).
Kada je opstina sredjivala ta dvorista, dogovor sa predsednicima skupstina zgrada je bio da posle zgrade same organizuju odrzavanje. E sada sto su se sasvim lepo sastajali i organizovali dok su bili dogovori oko onoga sto opstina treba da uradi a posle malo teze, to je vec druga stvar.
Link to comment

Upravo sam dosla iz prodavnice, ispred zgrade stoji zeleni kamion pridjem i pitam lika koji ga vozi da li da stavljam kese u ulaz ili ispred ? Kaze moze i jedno i drugo, ali bolje ispred da bi videli.Ako ne vide kesu, ona ce ostati, u nasem slucaju, do sledeceg utorka u ulazu ili ce je neko baciti u smece.Zurim, tako da namam vremena da se zabavim svim aspektima problema kesa i dvorista, htela sam samo da editujem post, ali komsije sa Savskog venca su kiki i dusan su bili brzi :D .Edit :Aj jos malo

E sada sto su se sasvim lepo sastajali i organizovali dok su bili dogovori oko onoga sto opstina treba da uradi a posle malo teze, to je vec druga stvar.
Ovo je dvoriste ogradjeno ulicama Kralja Milutina, Bircaninovom, Deligradskom i Tirsovom, pa ti vidi koliko je stambenih ulaza, Saveta stanara, a svi kao rogovi ... na tvom slemu :P Edited by Krotka
Link to comment
Upravo sam dosla iz prodavnice, ispred zgrade stoji zeleni kamion™ pridjem i pitam lika koji ga vozi da li da stavljam kese u ulaz ili ispred ? Kaze moze i jedno i drugo, ali bolje ispred da bi videli.Ako ne vide kesu, ona ce ostati, u nasem slucaju, do sledeceg utorka u ulazu ili ce je neko baciti u smece.Zurim, tako da namam vremena da se zabavim svim aspektima problema kesa i dvorista, htela sam samo da editujem post, ali komsije sa Savskog venca su kiki i dusan su bili brzi biggrin.gif .Edit :Aj jos maloOvo je dvoriste ogradjeno ulicama Kralja Milutina, Bircaninovom, Deligradskom i Tirsovom, pa ti vidi koliko je stambenih ulaza, Saveta stanara, a svi kao rogovi ... na tvom slemu tongue.gif
Znam koje je dvoriste u pitanju :)
Link to comment

Gradska čistoća u principu zna gde su preuzete kese jer im iz MZ dostavljaju adrese kuća koje su uzele kese. Mali kamioni sa žičanom prikolicom više puta obilaze MZ na dan iznošenja baš da bi se postiglo da se ne propusti poneka kesa. Inače, sa nekim zgradama je dogovorno da se kese ostavljaju u ulazu (naročito sa velikim zgradama) da se ne bi pravila gužva.poslednja informacija je da su smotalci odustaliod mažnjavanja kesa jer ne znaju šta bi radili sam petom i metom, a ne isplati im se da oni razdvajaju đubre.Naravno desi se i da čistoća propusti neku kesu i onda ih je oguće zvati i pa će je posebno pokupiti. Nove kese će stalno dolaziti u Mesne zajednice, a trebalo bi da im se promene dimenzije. Pošto opština koordinira sa Čistoćom rad na terenu, sve primedbe će najbrže biti dobijene ako se pošalje mejl na neku oid adresa sa sajta opštine. milovanovicn@savskivenac.rs na primer, jer se redovno održavaju sastanci opštine i čistoće pa im se to prenese

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...