Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

e taj, nesto mislim o Frankovki pa kucam 2007a taj Chenin obozavam. nisam neki vinopija, ali ovo ima tako neobican i lep ukus da zamisljam da to piju vilovnjaci

Link to comment

djavli, imate topik o vinima pa se tamo ispovedajte. jedva cekam da procitam vasinu ispovest kad bude poceo da grgoce, romolji i po ustima premece vino, pa onda oplete po aromama zemlje, tobaka, zelene mahovine, bobicastog voca, zrelim taninima, zavrsnici u ustima i tome slicno... cool.gif

Link to comment
djavli, imate topik o vinima pa se tamo ispovedajte. jedva cekam da procitam vasinu ispovest kad bude poceo da grgoce, romolji i po ustima premece vino, pa onda oplete po aromama zemlje, tobaka, zelene mahovine, bobicastog voca, zrelim taninima, zavrsnici u ustima i tome slicno... cool.gif
taj film neces gledati laugh.gifja sam ti covek seljak.i ne razumem kakve veze ima sa vinom "zavrsnica u ustima", bezobraznichenego jel si probo taj juznoafricki Chenin Blanc? stvarno bih voleo da cujem tvoj sud Edited by vasudeva418
Link to comment

covek seljak, pa takvi nam trebaju. mene kad sludi neko vino i vise nista ne kapiram onda dam mojoj zeni koja je zena seljak i onda cujem opise koji bi postideli wine spectator. u ovom sportu najbolji su oni koji dolaze sa normalne strane.sto se zavrsnice tice, ne znam sta se cudis, ima kratka, ima dugacka, a ima i gde je da prostis da li ostaje na nepcu, jeziku, u grlu.... :lol: ...vinska posla.... ma sta ja ovo pisem:)edit - chenin blanc, ne secam se iskreno. ta vina novog sveta su generalno dobra stvar za uvod u vinski svet jer su obicno dosta aromaticna i pitka, tek posle vremenom kad ti se ukus zakomplikuje taj "koka kola" efekat pocinje da smeta. ali za otvaranje vinskih svetova, samo napred. za jedno godinu dana si ugasio, trust me:)

Edited by gazza1
Link to comment
edit - chenin blanc, ne secam se iskreno. ta vina novog sveta su generalno dobra stvar za uvod u vinski svet jer su obicno dosta aromaticna i pitka, tek posle vremenom kad ti se ukus zakomplikuje taj "koka kola" efekat pocinje da smeta. ali za otvaranje vinskih svetova, samo napred. za jedno godinu dana si ugasio, trust me:)
jebote kako si provalio laugh.gif da, to je to. "koka kola efekat".da me sad pitas kako bih opisao taj ukus, rekao bih: divlja kruska + narandza + vinogradarska breskva, fino kiselo. definitivno duga zavrsnica laugh.gifslaze se uz dosta aromaticni rizoto od morskih plodova, moze i uz prsutu. vino bi ubilo ribu blagog ukusa, suvise je dominantna aroma.
Link to comment

Sad me podseti na kafanu u Prokuplju u kojoj kelner na pitanje koja vina ima ponosito odgovara - Pa, belo i crno. Onda se priseti i uz osmeh prizna da je zaboravio da ima i roze.

Link to comment
Ima li neko informaciju o tome gde u Beogradu mogu da se kupe sveze tj. neociscene muslje/musule/dagnje (a da nije Metro u Krnjaci jer ih tamo ima tek povremeno)?
Imaju samo "Smrznuto meso dagnje rinfuz", pitala sam dečka koji radi tamo, kaže ta to nije ovo što ti tražiš. Nisu na ledu nego u rashladnoj vitrini, ako informacija može da ti pomogne. Edited by Krotka
Link to comment
gde bi mogao da kupim crevo za usisivac?
Hm, nisi napisao koja je marka, ako je renomirana u servisu.Ne ubacuju se sva creva na istu foru, npr. imam philips usisivač, ubaciš, malo zakreneš da bi se učvrstilo kako treba.
Link to comment

Gde konkretno mogu da se kupe Levis patike, ne računajući Tref? Bacila sam oko na dva modela koji ovi ili više nemaju ili nemaju odgovarajući broj. Znam da u Ušću postoji baš Levis prodavnica, ali koliko videh tamo nema patika.

Link to comment
Gde konkretno mogu da se kupe Levis patike, ne računajući Tref? Bacila sam oko na dva modela koji ovi ili više nemaju ili nemaju odgovarajući broj. Znam da u Ušću postoji baš Levis prodavnica, ali koliko videh tamo nema patika.
Mislim da imaju u onom outletu BNBoss na batajnickom drumu....
Link to comment
pusti novo crevo jace je sa izolir trakom da ga zalepis. al traka da bude u boji ! :)
mislis da putem usisivaca podrzim gej paradu?mogao bih sa njim i da se pojavim tamoto sam i uradio. a traka je srebrne boje :wub:
Hm, nisi napisao koja je marka, ako je renomirana u servisu.Ne ubacuju se sva creva na istu foru, npr. imam philips usisivač, ubaciš, malo zakreneš da bi se učvrstilo kako treba.
najjace da je renomirana marka. neki Turbo Z :lol:tako da kapiram da mu nema pomoci :( Edited by sherman
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...