Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Baš sam sinoć bila na Cvetkovom trgu Cvetiću , ali kako ne jedem ribu :o i plodove mora :o nisam zagledala. Videla sam da imaju nešto upakovano, ali se ne sećam da li je bilo na ledu ? Ako nije frka pogledaću ti, idem skoro svako veče, samo da ne zaboravim ;).Edit :Napisala sam Cvetkovom trgu :wacko: , videću šta ima na ledu, a mogu i da pitam čiku koji prodaje.
pitaj pa reci coveku. u svakom slucaju kome nije cim do Mirijeva, u tom Maksiju uvek imaju sveze dagnje jagnje lignje.
Link to comment
pitaj pa reci coveku. u svakom slucaju kome nije cim do Mirijeva, u tom Maksiju uvek imaju sveze dagnje jagnje lignje.
Oću, oću, zapisala sam na artiju i staviću u novčanik. Tako je najsigurnije :D .
Link to comment

Ne znam da li je iko primetio moj ponos zbog toga sto u Mirijevu imam bolji izbor hrane nego u nekim centralnim gradskim zonama. Tj. verovatno su svi primetili, ali pisem ovo cisto da budem ljakse do kraja.Idem posle posla u Mirijevo da kupim Cape Spring Chenin Blanc 2007, bas je fino sto tako zanimljivo vino mogu da kupim 300 metara od kuce.

Link to comment
Ne znam da li je iko primetio moj ponos zbog toga sto u Mirijevu imam bolji izbor hrane nego u nekim centralnim gradskim zonama. Tj. verovatno su svi primetili, ali pisem ovo cisto da budem ljakse do kraja.Idem posle posla u Mirijevo da kupim Cape Spring Chenin Blanc 2007, bas je fino sto tako zanimljivo vino mogu da kupim 300 metara od kuce.
ih da vidis tek u vreme svinjokolja!
Link to comment
Super, hvala, bas ste se potrudili. Poseticu mirijevski Maxi, sad me bas zanima kakvu sve egzotiku nude.
Vina! Ribe razne! Vise vrsta maslina! Hlebove bagete!e sada pazi akciju, da se ne zbunis. Mirijevo ima 2 Maksija koji su neprirodno blizu. Prvi kada se ide iz grada je stanicu posle poste, u onom propalom trznom centru (stanica Stojcino brdo). To je normalni komsijski Maksi, ali nema u njemu egzotike. Onaj koji tebi treba je stanicu posle i to trasom 27E i 46 (regularni 27 skrece pre tog Maksija), ogromna hangar zgrada, zapravo mini mall. Edited by vasudeva418
Link to comment
pa onaj na 46 je bio daleko najveci maxi u gradu u vreme kad je otvoren, i sigurno najbolje opremljen.mislim da je i dalje medj boljima.
Tako znaci? Ma meni je to bilo otkrice...pre oko 3 nedelje krenem da trazim na Mirijevu filijalu svoje banke...pronadjem je na Mirijevskom vencu. Zavrsim pos`o u banci, i onako, dzepova punih para, izadjem iz filijale, skrenem pogled udesno, i vidim kako se na horizontu uzdize divovsko zdanje velicine i oblika hangara za Antonov An-225 Mriya. Udjem unutra i nadjem se u ogromnom, klimatizovanom prostoru prepunom raznovrsnih jestiva, napitaka i kucnih potrepstina! Ziveo sam 2 meseca kupujuci u sindikalnom malom Maksiju, i onda nakon toga - pronadjem ovo!Sada me nosi misao da negde iza, dalje, ka Mirijevu IV, mozda postoji neki jos veci, jos opremljeniji Maxi...i iza njega jos veci...
Link to comment

na kalenicu - dolaze sveze 2x nedeljno. moze da se rezervise, ali nemam broj telefona.

Ima li neko informaciju o tome gde u Beogradu mogu da se kupe sveze tj. neociscene muslje/musule/dagnje (a da nije Metro u Krnjaci jer ih tamo ima tek povremeno)?
Link to comment

:Da nema, kolko ja pamtim.al ovaj je zbilja bio monumentalan u to vreme, a nije ni cudo posto je bio jedini u naselju sa cirka 80k dusaimas ergelu sa konjima skroz iza zgrada, sa sve delom za dresuru. i dom zdravlja je ultrafensi :)

Link to comment
Ne znam da li je iko primetio moj ponos zbog toga sto u Mirijevu imam bolji izbor hrane nego u nekim centralnim gradskim zonama.
U centralnim gradskim zonama nema nije bilo leba da kupiš, govorim o situaciji od pre godinu - dve. Uzmi samo relaciju Kalenić pijaca - Kalemegdan, oko pijace imaš radnji, što je i normalno ( možda tamo imaju dagnje ? ), onda kreneš Njegoševom, ono malo prehrambenih radnji što je bilo pogašeno je, ima jedan market na uglu sa Knjeginje Zorke, uvek krcat, pa onda jedan mali na Cvetiću i posle, na kraju Knez Mihailove :blink: . Bilo je nekih "Jabuka", "Višnjica" i sl., bar si mogao da kupiš osnovno, ni toga nema.Situacija se nešto popravila otvaranjem Rode na Terazijama.U jednom trenutku u Maxiju na Cvetiću, o kome je reč, bio je salon automobila BMW i Mini, a renovirali su samoposlugu u Beograđanki, sad je tu Familija. Tako da ste pre 2 godine mogli da prođete glavnom ulicom i ostanete žedni i gladni :( .Edit :Izgleda da mi je pretpostavka bila dobra :
na kalenicu - dolaze sveze 2x nedeljno. moze da se rezervise, ali nemam broj telefona.
Edited by Krotka
Link to comment
Sada me nosi misao da negde iza, dalje, ka Mirijevu IV, mozda postoji neki jos veci, jos opremljeniji Maxi...i iza njega jos veci...
ima ima... samo pazi da ne ugaziš u govno od konja!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...