Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Она Нирвана коју спомињем је FLAC, a joш покушавам да нађем 24bit/192kHz фајл који је Анон препоручио. Ништа осим неких тест сигнала на Линовом сајту нисам до сада пронашао да је тако набуџено, а бесплатно. Спољни DAC имам, већ споменути quad cdp 99, али до сада нисам имао жељу да га спајам са компом, боље од тога како свира када пустим CD мени није потребно (наравно, када ради). Али ме копка, знате ваљда како то иде. ^_^

Link to comment

24-bitni FLAC (lossless), naravo može se raspakovati u wav ukoliko je neko sumnjčav (ja nisam čuo razliku). Kući imam obični Audigy 2 (podržava 24/192) prikačen direktno na OTL cevaš (domaća izrada), radi lepo. Ove FLAC-ove sam odneo kod ortaka koji ima E-MU 1616 i gomilu ozbiljnih, meni nejasnih uređaja iza nje. Naravno, E-MU nije najbolja kartica na tržištu, ali dovoljno je dobra da se čuje koliko je dobar snimak.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Vidi ovo, postoji još jedan HI-FI, osim onog na Tehnici.

Da li si možda slušao Ortofon MC15, kod Tome iz Kruševca stoji cena od 160 eura..
Toca? Šta je s njim, poslednji put sam ga video ispred SKC-a, prodavao neke činčeve.Ja ću da završim na monoblokovima, D-A konverzija će biti na milimetar od svakog.
Link to comment

zvucnici su oris swingna polici gornji red levo - desno:tatic audio 10y SET levi monoblok, music first pasivno pretpojacalo (nije vise tamo - sada zamenjen sa bent tap-x preampom), gramofon kuzma stabi S/stogi S (iza njega gramofonski preamp DIY by zoran dimovski/ono sa crvenim poklopcem za trafoe/), tatic audio 10y SET desni monoblokdonji red (ispod) levo - desno:philips cd 160 (CDP), altmann atraction DAC, pass labs pearl/xono (jos jedan gramofonski preamp), neki cambridge tjuner

Link to comment

stari zvucnici otisli u svedsku u neki studio. lastinim busom na relaciji beograd geteborg, 50 ojra majstoru u dzep da ih preveze i prosvercuje.ova pojacala ti ne trebaju ali ono sto bi moglo lepo da ti radi u nemackoj ces dobiti za 900E, single ended lampas sa ruskom cevkom babuskom (iz miga 29) u izlazu snage oko 2x15w. nadjes malo efikasnije zvucnike (recimo audio note AN-E i nebo je limit). gledaj www.audiomarkt.de

Link to comment

Raspitao sam se malo povodom babuški (koje, inače, preporučujem, do skoro mi je OTL sa četiri babuške bio u kući).Model cevi se zove 6S33S (u stvari 6C33C) i ima da se nađe preko oglasa (20-25 evra), a neki Bugarin ih dovlači svake poslednje srede u mesecu (nepoznata cena). Pojačalo sa babuškama (verovatno je OTL, pošto vidim gigantske kondenzatore umesto izlaznih trafoa), igračka košta 5000 evra:deltastudio6s33s.jpgU prirodi deluju mnogo impresivnije. Zimi su, takođe, dobre za grejanje sobe, a leti ne treba uključivati pojačalo ukoliko u sobi ne postoji erkondišn. Same po sebi nisu skupe, ali zahtevaju dobre izlazne trafoe (Trafomatik, Mladenovac, cena valjda 150-200 evra po komadu). Pa naponski trafo, ostali delovi, šasija, ruke, nakupi se. Polovna pojačala su jeftinija, ali to je mačka u džaku, pre svega zbog izlaznih transformatora.Inače OTL cevaši imaju neuporedivo bolji zvuk od klasičih, ali ne znam nikog u gradu ko ume da ih napravi, osim ovog mog ortaka, ali on neće više time da se bavi. Kupovna su skupa k'o otrov.

Link to comment

Teško je bilo pogoditi.edit: al' nateraću ga ja, ima da mi napravi OTL monoblokove, mada me gnjavi da stavim tranzistorce snagaše na basove.

Edited by Anonymous
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...