Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Vaso, u međuvremenu sam se setio da možeš da preskočiš kompletan (inferioran) laptopov audio i da nabaviš neku od eksternih sound blaster tipa audio kartica, npr. Audigy ili X-Fi... Cene su razne, ali ima tu i stvari sigurno jeftinijih od pretpojačala. Plus sa tim dobiješ obično i neke druge zanimljive audio zezalice. Uglavnom, izlaz iz toga bi trebalo da bude mnogo bolje uklopljen po signalu i impedanci sa ulazom aktivnih zvučnika (idealno je ako možeš prvo da probaš).(Nisam neki poznavalac audio kartica, možda ima neko ko može da preporuči šta je stvarno dobro).
Potvrdjujes moju liniju razmisljajna. Taj X-Fi, USB verzija (sjajna varijanta, mogu da ga setam i na posao i uzivam u Grado zvuku na Komtrejdovom raspalom krshu od kompjutera) kosta nesto preko 60 evra. Hvala na savetima, ovo je, cini mi se, resenje za osvezenje.
Link to comment

Veliki Štrumf je uvek govorio da što je brzo to je i kuso, odnosno možda bude skuplja dara nego mera.Ulaganje u zv. kartu, ili predpojačalo može da premaši vrednost kompjuterskih zvučnika, a da se ne dobiju željeni rezultati.Vasudeva se nije izjasnio o kojim i koliko vrednim zvučnicima je reč.Jedan standardni Altec ATP3, koji košta oko 5500 dinara bez problema će napuniti zvukom sobu do 20kvm (mislim na glasnoću).Treba utvrditi da li je problem u zv. karti tvog računara, ili u zvučnicima - prikačiš drugi komp na zvučnike, ili prikačiš tvoj računar na neki drugi par zvučnika i utvrdiš u čemu je problem.Ako je problem u računaru, odnosno u zv. karti tražiš predpojačalo, ili eksternu zvučnu.Ako je problem u zvučnicima, baciš ih (ili prodaš, ako su vredni) i kupiš druge.Treće, spominjao si pojačalo. Ako već imaš pojačalo kupi konvencionalne hi-fi zvučnike, s/h za 100€ i uživaj.

Link to comment
Veliki Štrumf je uvek govorio da što je brzo to je i kuso, odnosno možda bude skuplja dara nego mera.Ulaganje u zv. kartu, ili predpojačalo može da premaši vrednost kompjuterskih zvučnika, a da se ne dobiju željeni rezultati.Vasudeva se nije izjasnio o kojim i koliko vrednim zvučnicima je reč.Jedan standardni Altec ATP3, koji košta oko 5500 dinara bez problema će napuniti zvukom sobu do 20kvm (mislim na glasnoću).Treba utvrditi da li je problem u zv. karti tvog računara, ili u zvučnicima - prikačiš drugi komp na zvučnike, ili prikačiš tvoj računar na neki drugi par zvučnika i utvrdiš u čemu je problem.Ako je problem u računaru, odnosno u zv. karti tražiš predpojačalo, ili eksternu zvučnu.Ako je problem u zvučnicima, baciš ih (ili prodaš, ako su vredni) i kupiš druge.Treće, spominjao si pojačalo. Ako već imaš pojačalo kupi konvencionalne hi-fi zvučnike, s/h za 100€ i uživaj.
Ovako: zvucnici su Microlab Solo 6, "malo" jaci od ATP3 (koje, inace, kolju jedan na jedan u svim aspektima, po mom misljenju...imao sam ATP3 i shvatio da u stvari patoloski mrzim 2.1 sisteme i da ih vise nikada necu imati - serem im se u bas kada moram da obaram regler Winampa na dno da bih mogao da slusam Roberta Johnsona).Nije zvuk slab, ne kazem to: ali moram da odvrnem zvuk do sredine da bih dobio srednje visoke nivoe (sto je i inace pisalo u recenzijama), pa me je zanimalo kako da se to jos malo dotera: bice jedna zurka na jesen na kojoj cu zeleti da iskoristim svih 100 vati. Ni malo bolji zvuk ne bi bio zgoreg, ali za to je kriv moj komp...Sansa Clip na Microlabu zvuci rajski. I ne, nemam pojacalo, ovo je samo teorijsko razmatranje apsolutnog laika: umem da prepoznam dobar zvuk, ali ne znam kako da do njega dodjem. Edited by vasudeva418
Link to comment
  • 2 weeks later...

Vreme je da se najavi još jedan Hi-Files šou:

Treći Hi-Files ShowU hotelu Holiday Inn u Novom Beogradu, održava se treći po redu sajam audio i video tehnike u organizaciji časopisa Hi-Files. Sajam se kao i prošle jeseni, zbog velikog interesovanja održava u dva vikenda i to 26-27. septembra i 3-4. oktobra. U konferencijskim salama će biti postavljena vrhunska Hi-Fi oprema distributera, ali i domaćih proizvođača. Prvog vikenda posetioci će moći da poslušaju sisteme kompanija: Martin Logan, Monitor Audio, NAD, Creek, Epos, Spendor, Shanling, Usher, Dynaudio, VTL i mnogi drugi, dok će se ujedno prestaviti i novi domaći proizvođač pod imenom Beyond Frontiers Audio. U foajeu hotela će biti izloženi Samsung LED LCD televizori, Blu-ray plejeri i sistemi kućnog bioskopa, pa će tako posetioci moći da osete čari Full HD video snimaka. Da se radi o zaista skupocenim i vrhunskim uređajima, svedoči i najavljena premijera italijanskih zvučnika Opera Tebaldi sa preporučenom cenom od 16.000 evra. Zanimljivo je da je organizator pripremio i sistem SMS glasanja, tako da će posetioci moći da odluče kome je pripala titula „Best Sound @ Hi-Files Show 2009“. Izložba traje od 12 do 19 časova, a ulaznice se kupuju na licu mesta i koštaju 250 dinara. Više informacija možete pronaći na adresi www.hi-files.com/show
Dođite, bar da parimo oči.Hostesama, naravno.
Link to comment

razmišljam ovih dana o kupovini novog mp3 plejera. čini mi se da je ovde preporučivan sandisk sansaclip, pa me zanima šta ga preporučuje i izdvaja od konkurencije iz istog cenovnog ranga.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Sonic Gear Ear Pump. Cena: 1500 dinara. Moze se kupiti ovdeHotDeals@16.jpgkutijaHotDeals@117.jpgBrza recenzija:Kupio sam slusalice na osnovu recenzija, u kojima uniformno stoji da imaju vrlo jak bas i punu izolaciju spoljnje buke. Recenzije su uglavnom iz Azije, a sama firma Sonic Gear mnogo je poznatija u Aziji nego u Evropi.Uz plejer SansaClip zvuk je izuzetno snazan, uz ponesto naglasen bas efekat (test pesma za bas mi je "Momma Sed" od "Puscifera"). Srednji tonovi su ono sto se moze ocekivati od slusalica u tom cenovnom opsegu: relativno precizni, i ne bas topli. Visoke frekvencije se tu i tamo moraju smiriti ekvilajzerom, ali ne paraju bubne opne. Kvalitet izrade nije los, mada mi membrana izgleda nekako krhko: to je za sada nebitan utisak, zato sto jos uvek rade perfektno (2 meseca koriscenja).Uz slusalice se dobija izuzetno kvalitetna kutijica u obliku Power dugmeta. Kutijica ima alku, tako da moze da se koristi kao malo veci privezak za kljuceve.Dizajn: 9/10. Lepe, i mogu se kupiti u raznim bojama. Apsolutna preporuka.edit: i da, redukcija spoljnje buke cak i sa srednjim nivoom volume-a je gotovo potpuna.
samo da potvrdim ovo. imam sennheiser cx 400 i ove sam uzeo kao drugi par sluski, za treninge. skoro je slicna izolacija spoljasnjih zvukova (odlicna), zvuk je nesto nekvalitetniji, basovi su dosta jaci, ali za 1500 din se dobija zaista odlicna stvar Edited by Hustler
Link to comment
  • 1 month later...
ma ljudi, jasno sam naglasio da sam švorc, prestanite da mi sugerišete da potrošim 30 evra ili 50 dolara :)ovo mi zvuči sasvim razumno. ali sa druge strane, dok sam na ulici, ne važe isti standardi kao kod kuće. u sobi mogu da se zavalim kako mi odgovara i pustim cd na pristojnoj hi-fi skalameriji, ali napolju nikad neću imati savršene uslove za slušanje muzike. zbog toga mi je ipak bitno da se, recimo, ne guram s king size slušalicama u prepunom vozilu gsp-a, da zvuk tramvaja ili raspalog busa ne bude jači od bas gitare ili kontrabasa, pa i da mogu da potrčim bez da spadaju.vasudevin kandidat je još uvek u blagoj prednosti, ali daću sebi još par dana da razmislim o nekim zenhajzerovkama u cenovnom rangu koji mi odgovara, pošto vidim da oko njihovog kvaliteta postoji opšte slaganje.
Jesi li na kraju pazario nešto iz njihove ponude + cena und utisci?Edit: Uzeo MX 360. Jebedu. Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

uzeo MX 60, mislim da su bile nešto malo preko 20 evra. solidan zvuk, izolacija nikakva. možda sam mogao i malo bolje da pazarim za te pare, no šta je tu je.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Linn je, izgleda, prvi povukao nogu i prekinuo proizvodnju CD plejera. Umesto njih prodaje 'muzičke servere', kao što je Klimax DS:37ef0b8f-.jpgLinn Records umesto CD-ova nudi daunloud, kvalitet ide od MP3, do 24-bit / 192 kHz FLAC.Dokopao sam se Betovenovih klavirskih koncerata (24-bita, 192 kHz) i zvuče fenomenalno. Gubi se utisak digitalnog zvuka. CD baca direktno u kantu za đubre, jedino s čim mogu da poredim taj snimak je studijska traka.

Link to comment
Dokopao sam se Betovenovih klavirskih koncerata (24-bita, 192 kHz) i zvuče fenomenalno. Gubi se utisak digitalnog zvuka. CD baca direktno u kantu za đubre, jedino s čim mogu da poredim taj snimak je studijska traka.
Потакнут твојом препоруком сам скинуо Нирванин анплагд у 24 бита / 96 kHz винил рип флак. Имам сасвим солидне компјутерске звучнике (Altec Lansing MX 5021) и солидaн onboard аудио чипсет (780fx платформа). Једини закључак је да што пре морам да поправим мог верног Кинеза, Quad 99 cdp.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...