Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

ROTEL i NAD su uvek bili high-end, entuzijasti, tragajuci za besprekrnim zvukom su ih kupovali i u njima uzivali.
Tehnicki, unutra su imali fiber optic infrastrukturu za bezshumnost i brzinu. Imali su i side-effect: za klasicnu muziku, simfonije, hvatali su i dahtanje dirigenta ili rumbling metroa ispod studija, to se inace ne bi culo.

Ne znam koliko je to danas vazno kada kvalitet zvuka daju Youtube i sta ima da se nadje na netu. Vecini javnosti, to je dovoljno dobro.

  • Replies 1.7k
  • Views 187k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • aj da se pohvalim što sam na oglasima kupio ove oldschool B&O lepotice za 40 e. bio ubeđen da će kad otvorim kutije unutra biti krš kad ono perfect stanje...

  • Evo mogu da ti kažem zašto sam kupio više od 100 diskova u poslednje dve godine, kojima sam se vratio posle tipa 15... Kao i denon DCD 720AE plejer.   Prvo, rešio sam da kompletiram neka dom

  • Pazario danas ovo, kao 'projekat' za popravku:     Ne mogu da repliciram kvar uopste - radi sve kako treba...        

Posted Images

10 hours ago, Yoyogi said:

ROTEL i NAD su uvek bili high-end

 

 

Heavy Breathing Hunks GIF by giphystudios2021

dzizs... ne postoji adekvatna reakcija za ovakve postove...

  • 2 weeks later...
On 30. 8. 2024. at 10:17, Yoyogi said:

 Imali su i side-effect: za klasicnu muziku, simfonije, hvatali su i dahtanje dirigenta ili rumbling metroa ispod studija, to se inace ne bi culo.

 

Jedan test je bio da se pusti Totoafrika i odgovori na pitanje šta se čuje na početku snimka, a ne pripada mu. Danas je dovoljan mp3 na 320, mobilni sa malo boljim EQ appom i obične Sonijeve bubice..

 

Spoiler

smijeh muškog glasa u lijevom kanalu

 

Bazični head-fi je davno demistifikovao namjerne i slučajne skrivalice na snimcima.

 

High-end sam slušao samo na tematskim sajmovima. Magija takvih sistema je više u opštem obuhvatanju čula i psihe (zvučno, vizuelno, a naročito cijenom), nego u tehnikalijama. Mislim da se Rotel i NAD, ipak, ne prodaju u istim radnjama sa takvom opremom.

  • 2 weeks later...

godinama tražim ove pozerske audiorama 700 zvučnike, danas na buvljaku ih napokon nađem budzašto i ne kupim jer mi nisu dovoljno očuvani :cry:

AR700.jpg

On 9. 9. 2024. at 13:33, autsajder said:

 

Jedan test je bio da se pusti Totoafrika i odgovori na pitanje šta se čuje na početku snimka, a ne pripada mu. Danas je dovoljan mp3 na 320, mobilni sa malo boljim EQ appom i obične Sonijeve bubice..

 

  Hide contents

smijeh muškog glasa u lijevom kanalu

 

Bazični head-fi je davno demistifikovao namjerne i slučajne skrivalice na snimcima.

 

High-end sam slušao samo na tematskim sajmovima. Magija takvih sistema je više u opštem obuhvatanju čula i psihe (zvučno, vizuelno, a naročito cijenom), nego u tehnikalijama. Mislim da se Rotel i NAD, ipak, ne prodaju u istim radnjama sa takvom opremom.


The law of diminishing returns radi nepogresivo, sa eksponencijalnim povecanjem cene kvalitet se poboljsava neznatno.

 

On 21. 9. 2024. at 10:07, 3opge said:


The law of diminishing returns radi nepogresivo, sa eksponencijalnim povecanjem cene kvalitet se poboljsava neznatno.

 

Top stereo zvučnici za kućne uslove sa dovoljno prostora su oko 17k u turn-key varijanti, a u DIY oko 4k. Dovoljno dobro za 95% ljudi košta 1k u DIY.

 

Sve ostalo je prodavanje magle kurčevih audiofilskih firmi.

Edited by eumeswil

  • 2 months later...

Onaj hifi forum je bulja :D

 

Kod domaćeg prodavca ima odličnih popusta na zvučnike a baš sam u potrazi za istim, nekim flor stand ovima za 7, 8 glava.

Svelo se da biram između wharfedale diamond 12.4 i evo 4.3 modela jer je na popustu i wharfdale 12.c centralni zvučnik koji sam takođe hteo da promenim.

Ići će najverovatnije na denon x3800h, znam da je to AVR i da nije najbolje rešenje za uživanje u muzici ali podjednako su mi bitni filmovi i kućni bioskop.

 

 

A sta ce ti centralni zvucnik?

Izbegavam odavno da bilo šta pišem tamo, ali ovo sam preporučivao nekome drugome tamo:

 

https://www.facebook.com/ultra.audiohead/posts/pfbid02tK8MrvSABWu6x8Av2whBzArRXy7tdDnd7dx3DQfHgkmq4HRYkcC2TVMruSbJUbhrl

 

Ima još interesantnih zvučnika kod tog prodavca,

https://ultraaudio.kpizlog.rs/

 

a prvi savet mi je NE KUPUJTE BEZ PRETHODNOG SLUŠANJA.

 

Od 2.0, 2.1 ... pa do  9.4 i na dalje važi jedno nepromenjeno pravilo "Imate samo dva uha a i ona slabe vremenom!"

Edited by zmanic

14 minutes ago, Guuundogan said:

A sta ce ti centralni zvucnik?

 

Imam 5.1.2 sistem. 
 

@zmanic Ovo je iz plejera. Akcije idu i preko 50% za neke modele. Diamond 12.4 je oko 30k sa 65, a evo 4.3 je 41 sa 70k. Ne znam da li vredi evo više 10k po zvučniku. 

 

Te cene su stvarno korektne, pa ne bih rizikovao sa polovnim bilo čim + nisam preterano zahtevan korisnik u pogledu kvaliteta zvuka, trenutno imam Yamaha set od tipa 350e i meni to fino sasvim, za te pare naravno.

 

Edit: nazvaću sutra i videti da li može da se posluša to što me zanima.

Edited by Mil@n

Evo jeste bolji. Malo zajebaniji za postavljanje i zahtevniji, ali pruža bolju sliku.

Ja više preferiram Diamond, više smo se sretali i sa njima zna, šta i kako treba.

Kolega s posla ima Klipsch R-605FA pack

 

zvuci to odlicno, ali nije my cup of tea

Pogledaj i Elac. Debut 2.0 serija je po mnogim ozbiljnim izvorima najbolje što ima za te pare i uklapa se taman u tvoj budžet i bez popusta. Debit F 6.2 ili F5.2 ako hoćeš FS, mada po meni u tom cenovnik rangu treba razmisliti i o BS + dobar SW umesto FS. Meni ta serija zvuči odlično, ali priznajem da nisam ozbiljan audiofil. 
 

KEF Q serija kod mene bude često na 50% popusta, a Q750 je vrhunski zvučnik, po meni za klasu iznad tih izlistanih ali je i skuplji. Ako bi ga našao na 50% ušao bi ti verovatno knap u budžet. 

Edited by Heaviside

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.