Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

ROTEL i NAD su uvek bili high-end, entuzijasti, tragajuci za besprekrnim zvukom su ih kupovali i u njima uzivali.
Tehnicki, unutra su imali fiber optic infrastrukturu za bezshumnost i brzinu. Imali su i side-effect: za klasicnu muziku, simfonije, hvatali su i dahtanje dirigenta ili rumbling metroa ispod studija, to se inace ne bi culo.

Ne znam koliko je to danas vazno kada kvalitet zvuka daju Youtube i sta ima da se nadje na netu. Vecini javnosti, to je dovoljno dobro.

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 30. 8. 2024. at 10:17, Yoyogi said:

 Imali su i side-effect: za klasicnu muziku, simfonije, hvatali su i dahtanje dirigenta ili rumbling metroa ispod studija, to se inace ne bi culo.

 

Jedan test je bio da se pusti Totoafrika i odgovori na pitanje šta se čuje na početku snimka, a ne pripada mu. Danas je dovoljan mp3 na 320, mobilni sa malo boljim EQ appom i obične Sonijeve bubice..

 

Spoiler

smijeh muškog glasa u lijevom kanalu

 

Bazični head-fi je davno demistifikovao namjerne i slučajne skrivalice na snimcima.

 

High-end sam slušao samo na tematskim sajmovima. Magija takvih sistema je više u opštem obuhvatanju čula i psihe (zvučno, vizuelno, a naročito cijenom), nego u tehnikalijama. Mislim da se Rotel i NAD, ipak, ne prodaju u istim radnjama sa takvom opremom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...