Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Prijatelji, jedno pitanjce, moja cura pita da li ima vajde od one "diplome više školske spreme i stručnog naziva pravnik", kako se to gleda, da li se traži i tako to, znam da slabo posla ima generalno gledano ali opet, znači, zar ne?Unapred Hvala !!!
Pa, moze, u drzavnim organima, fondovima, upravama gde je u alternaciji sa visokom ponegde. Mozda da pokusa u MUP-u pretpostavljam da je mlada, oni cesto primaju, upoznao sam dosta kulturnih, mladih, skolovanih tog profila tamo
Link to comment

E to, sada nema da vrda, jeste relativno mlađahna :), ali ubijena u pojam, duša moja mala, ima da uči!Hvala dusan1975 i kapetanm !

Link to comment

malo sam janpi pa sigurno masim topik, al svejedno dobri ljudi i zene, de se vadi uverenje da si neosudjivan, koliko vremena treba i jel moze isti dan da se dobije`

Link to comment
malo sam janpi pa sigurno masim topik, al svejedno dobri ljudi i zene, de se vadi uverenje da si neosudjivan, koliko vremena treba i jel moze isti dan da se dobije`
pre pet-sest godina meni je bilo potrebno par dana za to cudo, mozda cak i cela nedelja, ne secam se tacno. znam samo da nije moglo istog dana da se zavrsi.
Link to comment
pre pet-sest godina meni je bilo potrebno par dana za to cudo, mozda cak i cela nedelja, ne secam se tacno. znam samo da nije moglo istog dana da se zavrsi.
Neki opstinski sud, zavisno od opstine na kojoj si, meni je trebalo oko pola sata prosle godine.
Mislim da se radi o različitim potvrdama. jedna je da nije osudjivan, vadi se u MUP-u i traje nekoliko dana da se izvadi. Ova što se vadi u sudu je da nije ni jedan postupak u toku i dobija se u roku od dana . Ovako je bar bilo pre nekoliko godina (sad će pravnici da dodju na posao, pa će reći nešto tačnije).
Link to comment
malo sam janpi pa sigurno masim topik, al svejedno dobri ljudi i zene, de se vadi uverenje da si neosudjivan, koliko vremena treba i jel moze isti dan da se dobije`
Niko nema prava da traži od građanina da podnosi dokaz o svojoj osuđivanosti ili neosuđivanosti ( čl.102.st.4.KZ), ali se građanima, na njihov zahtev, mogu davati podaci o njihovoj osuđivanosti ili neosuđivanosti. Kaznenu evidenciju vodi MUP.

Član 102.(1) Kaznena evidencija sadrži lične podatke o učiniocu krivičnog dela, o krivičnom delu za koje je osuđen, podatke o kazni, uslovnoj osudi, sudskoj opomeni, oslobođenju od kazne i oproštenoj kazni, kao i podatke o pravnim posledicama osude. U kaznenu evidenciju se unose i kasnije izmene podataka sadržanih u kaznenoj evidenciji, podaci o izdržavanju kazne, kao i poništenje evidencije o pogrešnoj osudi.(2) Podaci iz kaznene evidencije mogu se dati samo sudu, javnom tužiocu i policiji u vezi sa krivičnim postupkom koji se vodi protiv lica koje je ranije bilo osuđeno, organu za izvršenje krivičnih sankcija i organu koji učestvuje u postupku davanja amnestije, pomilovanja, rehabilitacije ili odlučivanja o prestanku pravnih posledica osude, kao i organima starateljstva, kad je to potrebno za vršenje poslova iz njihove nadležnosti. Podaci iz kaznene evidencije mogu se dati i drugim državnim organima koji su nadležni za otkrivanje i sprečavanje izvršenja krivičnih dela, kada je to posebnim zakonom propisano.(3) Podaci iz kaznene evidencije mogu se, na obrazložen zahtev, dati i državnom organu, preduzeću, drugoj organizaciji ili preduzetniku, ako još traju pravne posledice osude ili mere bezbednosti i ako za to postoji opravdani interes zasnovan na zakonu.(4) Niko nema prava da traži od građanina da podnosi dokaz o svojoj osuđivanosti ili neosuđivanosti.(5) Građanima se, na njihov zahtev, mogu davati podaci o njihovoj osuđivanosti ili neosuđivanosti.(6) Podaci o brisanoj osudi ne mogu se nikom dati.

Ako ti treba za posao ili za neko drugo ostvarivanje prava u zemlji, dovoljno je uverenje da nisi pod istragom i da se ne vodi krivični postupak. Ova uverenja se dobijaju u osnovnom sudu prema mestu prebivališta ( u Bgd u Prvom osnovnom sudu- Palata pravde). Pre Nove godine, dok se sudovi nisu preselili, moglo je da se dobije u roku od pola sata, sada verovatno treba malo više vremena, ali pretpostavljam da se procedura okončava u toku dana.Ako ti treba za ostvarivanje prava u inostranstvu, idi u MUP i traži uverenje o neosuđivanosti.

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...