Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

15.3. [naziv operatera] može da izmeni cene usluga i/ili druge komercijalne i druge uslove pružanja usluga, kao i Opšte uslove, o čemu obaveštava korisnike mesec dana pre početka primene novih cena i drugih komercijalnih uslova, odnosno u drugom roku predviđenom zakonom, na Internet strani [naziv operatera]navedenoj u članu 1. Opštih uslova, kao i u poslovnicama i na drugim prodajnim mestima [naziv operatera].

15.4. Ukoliko se ovim promenama bitno na štetu korisnika menjaju uslovi pod kojima je zaključen Ugovor, obaveštenje će se dostaviti mesec dana pre primene novih cena poštom, uz mesečni račun, ili SMS porukom, ili e-mail porukom ili preko drugih kanala komunikacije sa kojima se korisnik saglasi. isnik na koga se primenjuju navedene promene može raskinuti Ugovor bez obaveza prema [naziv operatera]po osnovu raskida Ugovora, sa otkaznim rokom do dana primene novih cena odnosnoKor uslova, a ako to ne učini smatra se da je prihvatio navedene promene.“.

Link to comment

A1 je poslao obaveštenje korisnicima. Yettel nije, samo se na računima provuklo obaveštenje da će dići cene, ali to nije mogao da vidi onaj ko koristi e-račun, kome ne stiže papirni račun. Mts i Yettel beleže velike gubitke korisnika, zato nude razne promocije i sniženja. A1 ima veći priliv novih gorisnika nego gubitak starih. Kad se sve sabere, svi su oni lopovi. 

Link to comment

Yettel je ,,obavestio,, korisnike na aplikaciji u delu ,,detaljan prikaz racuna,, pa na saamoom dnu u ..napomenama,, a i tu u samom dnu..

 

a hebes mi sve ako je to iko ikada otvorio!!

 

stvarno jako bezobrazno i supacki!!!!

 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

Nije ništa manje govnarski, ali to je stara praksa.

Ja sam vodio rat kad sam bio davnobkod SezamPro-a, u stvari kod onih koji su ih "nasledili". 

Oni povećali cene ja vido na računu i taman da iskoristim priliku da raskinem bez penala. Oni kao bilo je na sajtu. A oni ga lavovi stavili na onaj deo sajta koji se "lista", na četvrtu stranu. To niko nije ni do trećeg lista stigao...

Link to comment
4 hours ago, Klara said:

A1 je poslao obaveštenje korisnicima. Yettel nije, samo se na računima provuklo obaveštenje da će dići cene, ali to nije mogao da vidi onaj ko koristi e-račun, kome ne stiže papirni račun. 

 

E-račun koji šalju emailom je isti račun koji šalju i poštom.

 

Iskoristilo je dosta ljudi ovo poskupljenje da dobije popust od 50%.

Edited by Velocipede
Link to comment

Ja na mom e-računu u aplikaciji nisam video informacije o poskupljenju, ali info je stajao na računima koji je mojima doneo poštar. Mislim da o toj razlici priča, ne o iznosu i detaljima.

  • +1 2
Link to comment

Kod mene uredno stoji obaveštenje o poskupljenju, ne prave se posebno računi za slanje elektronski i za štampu...

 

Pogledaj na prvoj strani računa za januar, ispod "Stavke za plaćanje", levo od ukupnog zaduženja

Link to comment

Sada gledam i jedva nadjoh sitnim slovima obavestenje na elektronskom racunu za januar koji mi stize na mailu. Toliko je vidljivo da i kada ciljano trazis ne mozes da nadjes :isuse: Meni ionako istice ugovor u avgustu pa necu da se cimam zbog 200 kinti vise ali brate uvek izgorim od ovakvog bezobrazluka.

 

Inace sva tri operatera su povecala cene usluga u isto vreme, u normalnoj zemlji bi se inspekcija ozbiljno bavila ovim ali kod nas nema nista od toga. Takodje, cisto da znate, obavestenje na sajtu nije legitimno obavestenje, moraju da vam licno dostave da bi se smatralo validnim.

Link to comment

https://biznis.rs/vesti/srbija/koja-prava-ima-korisnik-ako-mobilni-operator-u-toku-trajanja-ugovora-poveca-cene/

 

 

Quote

“Ako ipak žele da raskinu ugovor, prema rešenju Ministarstva trgovine i RATEL-a potrošači u ovakvim slučajevima imaju pravo na raskid ugovora bez plaćanja ikakvih penala i bez bilo kakve štete koja bi im bila pričinjena”, objasnio je ranije za Biznis.rs predsednik Udruženja potrošača “Efektiva” Dejan Gavrilović.

 

 

evo

Link to comment

@Shan Jan

 

 

nije stvar u 200din,kod mene je 250..nego u principu i bezobrazluku!

i o monopolu i neizboru...

 

neko ko ne trosi puno tacno nema izbora,najmanji paketi su 1000-1200-1300din....ja potrposim 15min mesecno i nekad jedva 2G a ni ne treba mi...i treba da placam 12000din samo da bih imala broj..

Edited by ivy
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
17 hours ago, Shan Jan said:

Sada gledam i jedva nadjoh sitnim slovima obavestenje na elektronskom racunu za januar koji mi stize na mailu. Toliko je vidljivo da i kada ciljano trazis ne mozes da nadjes :isuse: Meni ionako istice ugovor u avgustu pa necu da se cimam zbog 200 kinti vise ali brate uvek izgorim od ovakvog bezobrazluka.

 

Inace sva tri operatera su povecala cene usluga u isto vreme, u normalnoj zemlji bi se inspekcija ozbiljno bavila ovim ali kod nas nema nista od toga. Takodje, cisto da znate, obavestenje na sajtu nije legitimno obavestenje, moraju da vam licno dostave da bi se smatralo validnim.

Ko ti je rekao da obaveštenje na sajtu nije "validan način obaveštavanja"?

Link to comment
32 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ko ti je rekao da obaveštenje na sajtu nije "validan način obaveštavanja"?

 

https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/poskupljenje-mts-yettel-a1-telefon/

Quote

Osvrćući se na pomenutu situaciju, Jovan Ristić iz “Efektive” podvlači da obaveštenje na sajtu ne može biti dovoljno da se ispoštuje zakon, te da se promene moraju saopštiti lično, osim u ekstremnim situacijama ako to nije moguće, pa može biti istaknuto na sajtu.

„Lično obaveštenje je SMS poruka, račun koji je na ime korisnika, mejl, ekran, ali ako se to uradi putem sajta, onda je to protivzakonito. Takav način obaveštavanja može biti zakonit samo i isključivo ako nisu mogli tehnički lično da obaveste. Pored Zakona o potrošačima, to ukazuje i Zakon o elektronskim komunikacijama. Niko korisnika ne može naterati da dežura na sajtu, ko to radi krši zakon“, poručuje on.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...