Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Treba mi pomoc a ne znam na kom topiku da postavim pitanje.

 

Na poslu od skoro treba mjesecno da prognoziram jednu vrijednost. Do sada je to radjeno po osjecaju, a posto neke druge vrijednosti uticu direktno na tu vrijednost koju treba da prognoziram, regresionim analizama sam dosao do formula. imam nekih 20-ak mogucih  varijabli (x1, x2...xn) za poslednja 24 mjeseca. Formule su jednom linearna y=m1*x1+m2*x2+...mn+xn+konstanta ili nelinearna y=m1^x1*m2^x2*...mn^xn*konstanta. Rezultati su zadnja dva mjeseca bili manje vise ok, vrijednost koju trazim sam masio za max 5%, sto je dobro.

 

E sad moje pitanje: Neke od varijabli zavise jedna od druge, tako na primjer x1+x2+x3 moze biti =<x4. Kako ovaj odnos mogu unijeti u formulu za prognozu iz regresione analize i da li to ima ikakvog smisla? Nadam se da sam iole jasno pojasnio sta mi treba. Hvala!

Link to comment

Treba mi pomoc a ne znam na kom topiku da postavim pitanje.

 

Na poslu od skoro treba mjesecno da prognoziram jednu vrijednost. Do sada je to radjeno po osjecaju, a posto neke druge vrijednosti uticu direktno na tu vrijednost koju treba da prognoziram, regresionim analizama sam dosao do formula. imam nekih 20-ak mogucih  varijabli (x1, x2...xn) za poslednja 24 mjeseca. Formule su jednom linearna y=m1*x1+m2*x2+...mn+xn+konstanta ili nelinearna y=m1^x1*m2^x2*...mn^xn*konstanta. Rezultati su zadnja dva mjeseca bili manje vise ok, vrijednost koju trazim sam masio za max 5%, sto je dobro.

 

E sad moje pitanje: Neke od varijabli zavise jedna od druge, tako na primjer x1+x2+x3 moze biti =<x4. Kako ovaj odnos mogu unijeti u formulu za prognozu iz regresione analize i da li to ima ikakvog smisla? Nadam se da sam iole jasno pojasnio sta mi treba. Hvala!

 

Bolje pitaj na nauci, možda ti neki forumski matematičar može pomoći. 

 

npr. ovde http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=66

Link to comment
  • 3 weeks later...

ja ko yolo, nedavno shvatih da mi je istekla licna karta. i sve cu da uradim ko on, dakle e-zakazivanje (zivo bilo!), no me zanima jel moram lk da vadim tamo gde mi je prebivaliste ili mogu i u drugim opstinama?

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

iznad pastisa, recimo vazdušnom linijom 56 metara, spavam k'o beba kad god da legnem

 

i to ne ona beba koja se budi svaka tri sata da kenjka

 

možda je merodavniji neko ko odmorniji leže

Link to comment

Hvala puno. 

 

Proci cu za svaki slucaj neku noc biciklom da ispitam stvar iz prve ruke :)

 

Jel se Terassa cuje ravnomerno svaku noc ili samo povremeno podivljaju?

 

Ja sam jako dugo veci deo godine par noci nedeljno slusao muziku sa splava udaljenog oko 3km. Horor.

 

Sestra i zet traze da iznajme nesto na Dorcolu pa gledamo na vreme da ne dozive nesto slicno :)

Link to comment

dok mi je stan bio baš na početku s bana, navikao sam se da se ljulja luster kada prolazi tramvaj

 

ako je terassa ono iznad kalemegdanske terase, tj iznad zoo-a, ja to nikad nisam uspeo da čujem, a da se nisam trudio. ali tako mi je uglavnom sa svim zvucima, ako me ne zanimaju, spavam bez problema, može sve da mi bude uključeno u kući, plus da se ukućani svađaju, ja ću da spavam

 

bolje da se javi neko osetljiviji

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Od Terasse je valjda najugrozeniji deo ispod Cara Dusana.

 

Onaj splav je mene unistavao. Dva -tri puta nedeljno gruvaju od 22h pa do 5 ujutro. Sanse nema da se spava sa otvorenim prozorom a kilometrima sam udaljen od izvora.

Edited by katamaran
Link to comment

je l smaraju u SUPu u poslednje vreme sa uverenjem o državljanstvu ne starijim od 6 meseci za vađenje ličnih isprava ili može da prođe i uverenje matorije od 6 meseci?
 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...