Jump to content
IGNORED

In Memoriam or The rainbow bridge


Recommended Posts

jebote jerry rasplakao si me. moj aktuelni macor je lecen od tog sranja sa besikom, i veterinarka nas je prepala da se od toga umire tako da smo ga bas namucili tom terapijom, ali je sada OK. ali smo morali da mu promenimo nacin ishrane, ukljucujuci i izbegavanje suve hrane koju svi toliko vole da daju macama.
Čuvaj ga i pazi.Ja sam svoga mačka hranio sa Royal Cannina Urinary S/O specijalnom hranom i Prolom vodom.Jedino sam mu kupovao drugu hranu kad nismo imali para.Jadničak se namučio i jedva izdržao noć na petak.A cele nedelje sam ga vodio kod vet-a i on se trudio jako puno i zavoleo ga.
Link to comment

nemam machku ali Idx je imao pesak u mokracnoj beshici onomad (u februaru) za koji nam je veterinraka rekla da se cheshce javlja kod machaka nego pasa. Prvi tretman je bio jak antibiotik i lekovi koji su smanjili pH urina i polako rastvarali pesak. Sada i dalje jede Hill Prescription C/d krokete. Bili smo na kontroli pre mesec dana - nije bilo vishe peska.

Link to comment

vrisnuo vestacki konjic za jahanje...deca iz kraja po ceo dan vriste ko da je to jedina zabava...nek gledaju skupstinu...inace nije mi samo jasno ako je neko toliko vezan za izvesnog kucnog ljubimca i prakticno ga smatra clanom porodice zasto o tome pise zalopojke i iznosi u javnost...nije li to nesto intimno sto se cuva samo za sebe...to je isto kao kad bi neko bio toliko izopacen i lud sav pa poceo da pise na kom je pogrebu bio pre neki dan bozemeoprosti

Link to comment
vrisnuo vestacki konjic za jahanje...deca iz kraja po ceo dan vriste ko da je to jedina zabava...nek gledaju skupstinu...inace nije mi samo jasno ako je neko toliko vezan za izvesnog kucnog ljubimca i prakticno ga smatra clanom porodice zasto o tome pise zalopojke i iznosi u javnost...nije li to nesto intimno sto se cuva samo za sebe...to je isto kao kad bi neko bio toliko izopacen i lud sav pa poceo da pise na kom je pogrebu bio pre neki dan bozemeoprosti
Pročitaj naziv topika i sve će ti biti jasno.
Link to comment
Čuvaj ga i pazi.Ja sam svoga mačka hranio sa Royal Cannina Urinary S/O specijalnom hranom i Prolom vodom.Jedino sam mu kupovao drugu hranu kad nismo imali para.Jadničak se namučio i jedva izdržao noć na petak.A cele nedelje sam ga vodio kod vet-a i on se trudio jako puno i zavoleo ga.
ne znam zasto mu tvoj vet nije stavio kateter. mislim da u tim tezim stadijumima koji mogu da budu fatalni to mora da se uradi. nas lotrek je nekoliko dana jadan morao da ima kateter da izbaci taj pesak napolje. morali smo da mu stavimo onu kragnu da ne bi razmontirao tu skalameriju, onda smo ga zatvorili u sobu gde je bio sam i stavili smo neki veliki stari jorgan pa je tu lepo mogao da piski (na kateter) i izbaci pesak. od tada, suva hrana je no-no. inace je poznato da su zuti macori zdravstveno najosetljiviji na ovo, nemam pojma zasto, tek i nas je isto zutac, dok ovaj sivi, anubis, ubi se od suve hrane i nista mu ne fali. u medjuvremenu smo iz nemacke nabavili nekakve macije homeopatske tablete koje kao rezultat imaju smanjenje ph vrednosti mokrace tako da bi sada trebalo da su ok. Edited by gazza1
Link to comment
ne znam zasto mu tvoj vet nije stavio kateter. mislim da u tim tezim stadijumima koji mogu da budu fatalni to mora da se uradi. nas lotrek je nekoliko dana jadan morao da ima kateter da izbaci taj pesak napolje. morali smo da mu stavimo onu kragnu da ne bi razmontirao tu skalameriju, onda smo ga zatvorili u sobu gde je bio sam i stavili smo neki veliki stari jorgan pa je tu lepo mogao da piski (na kateter) i izbaci pesak. od tada, suva hrana je no-no. inace je poznato da su zuti macori zdravstveno najosetljiviji na ovo, nemam pojma zasto, tek i nas je isto zutac, dok ovaj sivi, anubis, ubi se od suve hrane i nista mu ne fali. u medjuvremenu smo iz nemacke nabavili nekakve macije homeopatske tablete koje kao rezultat imaju smanjenje ph vrednosti mokrace tako da bi sada trebalo da su ok.
Probao je da mu stavi kateter još u prošli utorak i išao je samo do krivine, pa je sipao Urofri da mu drži do srede ,ali to nije pomoglo jer je jedan poveći kamen bio zaglavljen u kanalu(bio je širi od kanala), u sredu ga je razbio uz pomoć ultra zvuka(pretpostavljam) i izašlo je sve iz njega, ali izgleda da je povuklo još nešto iz bešike i to se posle zaglavilo, u četvrtak je dobio samo infuziju i neku inekciju antibiotika, taj dan je odmarao, za petak je rekao da će mu staviti kateter ,ali je ušao samo 1 cm i ni milimetar dalje , a to je malo.Posle toga ga je ručno pumpao i dok je on meni pokazivao šta je izašlo , on je uginuo usled otkazivanja rada srca zbog intoksikacije.Tako da je i njemu bio namenjen kateter, a u subotu bi verovatno bio operisan.
Link to comment

aaa prestanite. I meni je jedan bezrepi macor tokom 90tih uginuo od zacepljenja kanala - nije pomogao ni kateter ni hrana ni antibiotici ni uveravanje veterinara da ce sve biti ok. Posmatrao sam dvodnevnu agoniju i onda se zavrsilo. Pored setalista na Savi u 45 bloku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...