Jump to content
IGNORED

In Memoriam or The rainbow bridge


Recommended Posts

POEM_Gate.jpgRainbowsBridge.comJust this side of heaven is a place called Rainbow Bridge. When an animal dies that has been especially close to someone here, that pet goes to Rainbow Bridge. There are meadows and hills for all of our special friends so they can run and play together. There is plenty of food, water and sunshine, and our friends are warm and comfortable.All the animals who had been ill and old are restored to health and vigor. Those who were hurt or maimed are made whole and strong again, just as we remember them in our dreams of days and times gone by. The animals are happy and content, except for one small thing; they each miss someone very special to them, who had to be left behind. They all run and play together, but the day comes when one suddenly stops and looks into the distance. His bright eyes are intent. His eager body quivers. Suddenly he begins to run from the group, flying over the green grass, his legs carrying him faster and faster. You have been spotted, and when you and your special friend finally meet, you cling together in joyous reunion, never to be parted again. The happy kisses rain upon your face; your hands again caress the beloved head, and you look once more into the trusting eyes of your pet, so long gone from your life but never absent from your heart. Then you cross Rainbow Bridge together.... Edited by Teja
Link to comment
...
Hteo si da napishesh da je totalni kitch ;) Pa ipak odustao.Kako ti sahranjujesh svoje macke?Mislim da sam razumela da imash i volish macke.Otvoricu i takav topik ,ali na Drustvu .Ono,da li preferirate krematorijum,zemljicu crnu ili totalno anonimno.Za svoje kucne ljubimce , ali i za sebe.
Link to comment

aha, hteo sam, ali sam onda pomislio...what the hell, ako nekome prija, ko sam ja da osuđujem ovaj surovi merkantilizam.Na sreću, nisam imao priliku da sahranjujem mačke, ali sam papagaja položio u zemlju u drvenoj kutiji...šta ćeš više od toga. Prah si bio i prah ćeš biti.

Link to comment
aha, hteo sam, ali sam onda pomislio...what the hell, ako nekome prija, ko sam ja da osuđujem ovaj surovi merkantilizam.Na sreću, nisam imao priliku da sahranjujem mačke, ali sam papagaja položio u zemlju u drvenoj kutiji...šta ćeš više od toga. Prah si bio i prah ćeš biti.
Bash tako Vasudeva. Pa i oni andjelicici sto se kache na jelkama, ali i na grobovima na neki nachin izraz i odraz"surovog kitcha".Ali ako ljudi to tako zele,zasto da ne.Ali,aj ja zapoceh prichu o sahranjivanju kucnog ljubimca ( ovo za ljude necu ovde) pa da nastavim.Ove krupnije zivotinje (pas i macka) obicno se uspavljajuju kod veterinara kad im dodje kraj(izuzev naravno nekog nesrecnog slucaja ili prirodne smrti),onda se "posmrtni ostaci" i ostave tamopa valjda ide u neki krematorijum. Ima (ovde u nemackoj) i groblja za kucne ljubimce,sto je meni malo skurilno.Uglavnom (pricam o Nemackoj) lesh zivitinje se kremira i onda dobijesh urnu sa pepelom, pa radi sta hocesh s njom.Ljudi koji imaju dvorishte,bashtu , sahrane u dvoristu svoju zivotinju( kao ti svog papagaja).Merkantilizam su napravili Holandjani (Roterdam) gde odlazis sa svojom mrtvom zivotinjom, tamo se odrzi malasvecanost (dostojanstveno i prigodno), sa cvecem i muzikom. Onda se lesh kremira a vlasnik dobije urnusa pepelom. E sad,sta s njom radi ( moje komshije je drze u vitrini) to je prepusteno licnom ukusu.Ja ne znam sta cu uraditi kad moj pas umre. Bilo bi mi najdraze da ga zakopam negde u shumi, ali to bash nije jednostavnojer je i zabranjeno. Nego josh je mlad i vitalan pa necu sada razmisljam o tome.
Link to comment
  • 1 month later...

moj prvi macor, nad kojim zapravo nikada nisam polagao vlasnistvo jer je ziveo slobodan po vracarskim dvoristima (dolazio kod nas u stan da prespava, ogreje se i nahrani), umro je u nasem dvoristu. nasli smo ga mrtvog posle jedne oluje, ne znam da li je bio otrovan ili ga je pokosila gadna bolestina jer je vecito bio prljav od motornog ulja (obozavao je da se zavlaci pod automobilske motore). zamotao sam ga u mali beli carsav, stavio u kartonsku kutiju i sahranio ispod drveta u dvoristu gde sam ga nasao mrtvog. jedino moja zena i ja znamo da je on tamo, posto su ipak komsije teski retardi cija je reakcija nepredvidiva. nemam pojma sta ce biti kada jednog dana gradjevinska mafija krene da zida bas na tom mestu, ali tada (pre 8 godina) se ipak nije moglo predvideti tako daleko.jednog nesrecnog papagaja pre nekih 25 godina sam sahranio u banjickoj sumici....sto se krematorijuma tice, bojim se da to nema u srbijici, sem ako nisam najbolje obavesten.

Link to comment

O Miraleme, razbuktali osećaj za empatiju jednog dana koštaće te emocionalnog sloma. Ne unosi se toliko, kako će to podneti tvoj krhki senzibilitet?

Edited by laki21
Link to comment

Meni je danas mačor uginuo kod veterinara na stolu dok ga je čistio od kamena u mokraćnim kanalima i ja sam ga doneo pa ne znam gde da ga sahranim.Voleo bih da znam postoji li u NS-u groblje za životinje?

Link to comment

Ovde je sahranjivanje kućnih ljubimaca vezano za privatnu inicijativu bez ikakve pomoći spolja.Tako sam ja svoga mačka sahranio kod vikendice u Čortanovcima i tako sam ga vratio tamo gde i pripada-prirodi.Jadničak se toliko mučio da je uginuo u momentu.A imao je žutu šaru po leđima i snežno belim dlakama i imao je žute okice.To mu je bilo treći put da ide zbog FLUTD kod veterinara.

Link to comment

Evo i moje tužne priče od pre bezmalo dva meseca. Uginula je moja ljubljena mačka Kofi. Da li joj je bilo vreme ili je doza frontlajna bila prevelika a ona to zdušno pokupila šapom i olizala ostaće moja večna dilema. Nađena tik uz ulaz u Ikarovu kancelariju u leto '99, tek rođena, doneta u džepu košulje. Gospođa Protić je bila oduševljena njenim izgledom kadgod smo joj je odnosili na pregled.Elem, kada je uginula, položio sam je u kutiju, na komad tkanine, zatvorio pak-trakom, ispisao na kutijiKofi 19.06.1999-12.07.1008.i odneo na plac u šumadiju. Zakopana je podno jednog hrasta. Matora konjina je plakala zbog Kofice. Na srću, matora konjina ima ove kujice pa je nekako prebolela. Mada, ne sasvim. Kad god sam tamo, odem do tog hrasta na placu.Ranije sam kućne ljubimce zakopavao u dvorištu.

Link to comment

jebote jerry rasplakao si me. moj aktuelni macor je lecen od tog sranja sa besikom, i veterinarka nas je prepala da se od toga umire tako da smo ga bas namucili tom terapijom, ali je sada OK. ali smo morali da mu promenimo nacin ishrane, ukljucujuci i izbegavanje suve hrane koju svi toliko vole da daju macama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...