Jump to content
IGNORED

Vadjenje pasosa


Viloticka

Recommended Posts

zna li ko u cemu je fazon sa "ali ne stariji od 6 meseci"? mislim, imamo jmbg (cemu li uopste sluzi), policijske i opstinske baze podataka...
U parama. Svaki put kad vadiš, plaćaš taksu.
Link to comment
to je jasno, nego me je zanimalo mastovito birokratsko obrazlozenje te neophodnosti.poz
pa to je valjda ranije bio kao neki 'mehanichki apdejt' baze :P, da mozesh da se rodish, udash, razvedesh itd, i mresh vishe puta samo u tih 6 meseci, a da te ne primete... sto je sada besmisleno. ja sam sad uredno na prijavi boravka poturila bajate dechije izvode, selimo se 200 metara, taman josh da im vadim nove papire <_<a za drzavljanstvo ista pricha :ph34r:(btw, a sto se ovo ne sastavi sa majchinskom temom o elektrichnim pasoshima i lichnim kartama?) Edited by thermal bug
Link to comment
pa to je valjda ranije bio kao neki 'mehanichki apdejt' baze :P, da mozesh da se rodish, udash, razvedesh itd, i mresh vishe puta samo u tih 6 meseci, a da te ne primete... sto je sada besmisleno. ja sam sad uredno na prijavi boravka poturila bajate dechije izvode, selimo se 200 metara, taman josh da im vadim nove papire <_<a za drzavljanstvo ista pricha :ph34r:
isto to mi je rekao jedan inspektor mup-a pre mesec dana kad sam mu postavio isto pitanje. u "rodish, udash, razvedesh,..." je dodao i "promenish pol" ;)
Link to comment
nije ni to bas tako lako.
Niko ne kaže da je lako, ali se da izvesti a onda se potvrda o prethodnom državljanstvu može zloupotrebiti.Ni meni nije drago da se svaki put lomatam na drugi kraj Srbije zbog istog, ali je objašnjenje racionalno a ivaljda ce uskoro zaživeti e-government pa će stizati poštom (ne lipši magarče...).
Link to comment
Niko ne kaže da je lako, ali se da izvesti a onda se potvrda o prethodnom državljanstvu može zloupotrebiti.Ni meni nije drago da se svaki put lomatam na drugi kraj Srbije zbog istog, ali je objašnjenje racionalno a ivaljda ce uskoro zaživeti e-government pa će stizati poštom (ne lipši magarče...).
ako si musko starije od 23god i nisi regulisao vojnu obavezu - onda ne moze nikako.
Link to comment
pa to je valjda ranije bio kao neki 'mehanichki apdejt' baze :P, da mozesh da se rodish, udash, razvedesh itd, i mresh vishe puta samo u tih 6 meseci, a da te ne primete... sto je sada besmisleno. ja sam sad uredno na prijavi boravka poturila bajate dechije izvode, selimo se 200 metara, taman josh da im vadim nove papire <_<
sto je uvek besmisleno. po toj pameti, trebalo bi traziti dokumente "ne starije od juce".u poverenju, gde to prolaze bajati papiri? moze i na pm.poz
Link to comment
sto je uvek besmisleno. po toj pameti, trebalo bi traziti dokumente "ne starije od juce".u poverenju, gde to prolaze bajati papiri? moze i na pm.poz
eee, zavisi, juche popodne ili danas pre podne :Pne mora na pm, prijava boravka nbg. bila sam spremna i da plachem ako treba. d dark sajd :Dps. mislim da se promena pola ne vidi u papirima. tj ne bi smela da se vidi. mada opet :unsure: Edited by thermal bug
Link to comment
Misliš da li ti i u dokumentima promene pol? Meni se čini da da (ovde).
da, naravno da ga promene, ali valjda tako da ne moze svaka mastiljara da ima uvid u dogadjaj?ono, na svakom shalteru: aaa, to ste vi? ^_^
Link to comment
Pa ako si Zorica Brunclik, onda ti to uvek kažu. :D EDIT: Isuse, pa ona Volksdeutscherin! :o Mora da jeste. :unsure:
Може бити, ама ми се нешто чини да би препев презимена испао незгодан - нешто око запишаног или ту негде. Јел' има неко овде да дивани алти швобиш?Едитх: БТЊ, то се код њих сад зове Донаушвабен. Чак имају и улицу са тим именом негде у неком Цвајслингену Edited by расејан
Link to comment
Може бити, ама ми се нешто чини да би препев презимена испао незгодан - нешто око запишаног или ту негде. Јел' има неко овде да дивани алти швобиш?
Evo, ja spekulisem (dozvolimo velikodusno velike marginale) da je "lik" Mittelniederdeutsch varijanta od "liek" (deo jedra). Ne bi bilo cudno jer se mnd govorio u doba Hanse kad se naveliko trgovalo + brodovima stizalo. Mozda se neki matroz preplasio kad se uspeo uz neko jedro pa se , da izvinite, umokrio od straha (to se desava) :lol: I tako od pomokrenog jedra nasta mozda neka sala ili Spitzname ... :lol: Jos jedared, ovo je samo puko nagadjanje od postojecis elemenata. :rolleyes:edit: Eto, ima dosta Seemanssprache i u danasnjem Hochdeutcsh. Hm ... a i restlovi starinskih formi u danasnjim imenima nije strano ... Edited by cyberwor/L/d
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...