Jump to content
IGNORED

Vadjenje pasosa


Viloticka

Recommended Posts

OK, ali u perspektivi bi mogli dok ne budemo mogli da putujemo sa l.k. dalje, da se recimo proba takav dogovor sa Hrvatskom. U tom slučaju, problem bi bio što su l.k. na ćirilici.Ne bi smetalo da se jednom razmišlja barem malo unapred, a ne DSS-ovski, samo unazad.
pa ok, to bi bio 1 lep gest, al i dalje prakticno nije neka razlika hoces li na granici pokazati lk ili pasos.meni barem...
Link to comment
jel su nam zvanicno (po zakonu) jos uvek i cirilica i latinica ravnopravna pisma u sluzbenoj upotrebi?ili se nesto promenilo?licnu kartu ionako upotrebljavam samo u srbiji, zlo bi bilo da je pasos samo na cirilici... (jel jeste? :unsure: :D )
Ja upravo pogledah u svoj ausvajz (licna karta,pasosh i nemam jer mi ne treba)Ceo sistem je cirilicni, ali sumoji licni podaci unesheni latinicom I to u Zajecaru,pre godinu dana.Prema tome,besmislena je ova cela prica o cirlici koja ce kao biti zvanicno pismo u tim licnim dokumentima, pa joshu pasoshu.
Link to comment
pa ok, to bi bio 1 lep gest, al i dalje prakticno nije neka razlika hoces li na granici pokazati lk ili pasos.meni barem...
Da, ali je lakse izvaditi licnu koju i onako drzis u novcaniku, neko vuci sa sobom i pasos.
Link to comment
  • 2 weeks later...

šta ste zapeli sa LK i ćirilica, to i nije najbitniji deo nego mašinski čitljivi deo na pozadini lične karte koji je u latinici i koji je ono "najbitnije" :)evo kako izgleda prednja strana (sa elitesecurity.org obe fotke)NovaLKp.jpgi zadnja gde se vidi mašinski deo na latiniciNovaLKz.jpg

Link to comment
šta ste zapeli sa LK i ćirilica, to i nije najbitniji deo nego mašinski čitljivi deo na pozadini lične karte koji je u latinici i koji je ono "najbitnije" :)evo kako izgleda prednja strana (sa elitesecurity.org obe fotke)NovaLKp.jpgi zadnja gde se vidi mašinski deo na latiniciNovaLKz.jpg
meni je malo problem sto je na 5 godina.
Link to comment
pa ok, to bi bio 1 lep gest, al i dalje prakticno nije neka razlika hoces li na granici pokazati lk ili pasos.meni barem...
Био би још лепши гест да Хрватска осрамоти Србију тако што ће прва да дода ћирилицу на своје личне карте, пре него Србија латиницу, па онда чик нека Србија не дозволи прелазак границе са таквом личном картом.
Link to comment
boza-nauka sutra svecano urucuje prvi novi pasos. vredi slavlja
zapravo je izdavanje vec pocelo, ja danas podigao moj cool.gif ovo sa bozom je, valjda, da bi to mediji propratili.
Link to comment
9. jula podneo zahtev, juce saznao da su vec poceli da ih dele, i danas ga podigao... tri dana pre roka, mora da ga je mrkonjic stampao :lol:
jer si ti siguran da tvoj novi pasos nije od onih prvih 204? cool.gif
Link to comment
Био би још лепши гест да Хрватска осрамоти Србију тако што ће прва да дода ћирилицу на своје личне карте, пре него Србија латиницу, па онда чик нека Србија не дозволи прелазак границе са таквом личном картом.
:lol: vala bas.. Edited by Leia
Link to comment

Ovde u mom inostranstvu ni ne znaju oni u konzulatu kada ce moci da se dobiju ti novi pasosi. Cini mi se da ce zaraditi jednu extra turu placanja jer ce prvo da nam produzavaju i izdaju do daljnjeg ove stare pasose. A i sa tim produzavanjem starih pasosa mi nije nista jasno. Ja zvala oba konzulata, jedan u Stockholm-u a drugi u Malm?. Pitala kakva je procedura oko produzavanja pasosa i dobila dve razlicite informacije :lol:

Link to comment

zna li ko u cemu je fazon sa "ali ne stariji od 6 meseci"? mislim, imamo jmbg (cemu li uopste sluzi), policijske i opstinske baze podataka...ja se vecito patim sa drzavljanstvom jer ga vadim "u mestu gde je otac ziveo 1948." (ili tako neke godine kad je bila velika administrativna reforma). u mom slucaju, to je selo u backoj koje ima mesnu kancelariju, i u njoj sefa (crnogorca, a da no) i administrativnu radnicu (julisku, potlacenu i skrajnutu pripadnicu nac. manjine) - kad nisu na poljskim radovima.kad ih napokon ubodem telefonom, traze da faxom(!) posaljem zahtev koji treba da sadrzi i razloge zbog kojih mi treba (sto mi tek deluje kao bezobrazluk i narusavanje privatnosti na kvadrat). onda, jednom nedeljno, kad juliska ide u obliznje vece mesto, posalje postom uplatnicu (neizbezna taksa). onda to putuje, putuje. kad platim, saljem faksom "dokaz o uplati". onda, opet nasom brzom postom, posalju dragoceni papir. trajanje:cca dvadesetak dana.a opet, faks je svetla tacka u celoj proceduri, tesim se.bar se beograd malo uljudio: krstenica moze da se naruci telefonom, e-postom, stize na kucu.poz

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...