Jump to content
IGNORED

Foto tehnike


micke

Recommended Posts

1 car koji je voleo foto-aparate cool.gifTito-slika2.jpg
volo i whisky, mercedese i srednjevekovnu vokalnu mjuzu .. i sve sto voli svaki masinbravar, koji drzi do sebe:)a super ova historijska fotka o radosti
Link to comment
  • Replies 830
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    108

  • jms_uk

    103

  • Zmitjkoe

    99

  • Caligula

    75

Top Posters In This Topic

Posted Images

nadam se da je prigladna tema.imate li neke predloge (najbolje iz licnog iskustva) za stativ i glavu. do nekih 500 eura + - (zajedno)ja sam par stvarcica video, ali ne bih da to izvrsi uticaj na vase predloge. koristio bi se u zatvorenom i otvorenom, nesto lagano a stabilno.nesto mnogo dobro a jeftino, znate sta mislim. :)

Link to comment

Koliko kapiram ovaj Gitzo GT1540 6X Carbon Fiber Series 1 G-Lock Mountaineer je bez glave 550$. Ovaj Really Right Stuff BH-55 (sa slike gore) je jos 350 - 450$, sti ispadne maltene hiljadarka.Zasta ti treba stativ i gde mislis da ga kupis?

Edited by Aion
Link to comment

za sve moguce. studio, napolju, za poneti. planinariti. cak i za nesto sto mozda u ovom momentu i necu koristiti, ali ne bih da ga kupujem svake godine.gitzo mi je malo skup (generalno) za ono sto se dobija, hocu reci da za iste pare moze da se dobije vise neke druge marke. da mu min i max visina budu pristojne (vazno mi je i jedno i drugo), da moze da izdrzi dslr i ev neko zoom staklo, da nije mnogo tezak (karbon?), da spakovan nije mnogo dugacak. posebno glava (kugla?). manfrotto recimo, mada nije obavezno. nisam siguran za velbon posto su njegove cene solidne ili neka druga marka, pa ako neko ima iskustva, neka mi razbije predrasude.ja sam uglavnom gnjurao po netu, tek da odem da ih opipam i posavetujem se sa strucnjacima.tako da su mi saveti poznavaoca potrebni.edit: ako mislis fizicki, u svajcarskoj, ali cu ga verovatno preko neta naruciti s tim da cu se tek posle fizickog susreta odluciti.

Edited by pajapatak
Link to comment

Pitam gde ces kupovati zbog cene. Beogradske cene, ali i evropsek su vise od USA. Takodje u Beogradu ne mozemo mnogo da biramo, u jednom trenutku se pojavio Gitzo, ali ono sto uvek moze da se nadje je Manfrotto. Mislim da ces za pare koje planiras da potrosis jako tesko da sastivis kombinaciju koja ce da zadovolji sve tvoje potrebe. Mozda je bolje da razmisljas o dva stativa (i dve glave), jednom za unutra, drugom za napolje. Onako na brzinu (cene sa Amozona, sigurno ima da se na Netu nadje i jeftinije) sve Manfrotto (samo sa tim imam iskustva):055XPROB sa 410 Compact Geared Head 400$ 190CXPRO3 300$486RC2 75$ ----- 775$ ili nesto malo preko 520 evra.Naravno, mozes da dodas jos nesto para, pa da uzmes nesto bolju glavu sa kuglom od ove 486RC2, mada ce za popolju i ona da ti odradi posao. S druge strane mislim da su, 055XPROB i 410 Compact za studio neuporedivo bolja kombinacija od ove kuju je predlozio Zmitjkoe mada je vise nego duplo jeftinija.

Link to comment

Iznenadjenju nije bilo mesta jer to i prilici jendom megageniju kao sto je bio Leonardo. On je taj koji je izmislio Photoshop i pixele:"Critics and art historians have argued over whether or not Leonardo da Vinci's Mona Lisa is smiling. This debate is due to the use of sfumato around her mouth, making it a mystery as to whether the shadows are a result of a smile or if the smile is a result of the shadows. The painting is painted using tiny dots in as many as 40 layers around the eyes and mouth."

Link to comment

Dobra je prva, mada bih pre rekao dobro upeglana.. Ima fine obrade, devoka je dobar model (u svakom smislu)... Druga je loša, kao da kaže "jbmti kišu!" :DRad te devojke je po meni precenjen (mislim na Miss Anielu, ne na fotografa "dobre" fotke), mada je logično čim se kombinuje golo telo + dobro sklopljena fotografij. Automatski su posete mnoooogooo veće... ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...