Jump to content

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Ovo mi daje ideju da napisem nesto o zdravstvenom osiguranju u Japanu. Na mom malom sajtu.Za sada, zdravstveno je uracunato u svako zaposlenje, nema privatnih firmi za zd osiguranje.Cak i zubari. Root canal theraphy je 5$. U Australiji je 1,200$.Opste, odlicno, svetska klasa za svakoga, nema "Clinic Mayo" za one koji mogu da plate.

Link to comment
E da...postoji dosta indicija da bi bivsi ministar uskoro mogao biti uhapsen. Stay tuned.
ne da bi mogao, nego bi morao,....ima podugačak spisak mahinacija i dilova......no, kako se priča po čaršiji on najpre pasti zbog onih aranžmana sa Turcima oko kardiohirurških usluga. izgleda da je neko u toj kombinaciji gadno prso ...
Link to comment
Jbt, sereš ko foka zalutala u more ricinusa.
Ako ja serem, ti si onda lopov.Jeste, 400 yena, sada je to 4.80$. Placa se sitninom. Coins.RCT (Root Canal Therapy) se smatra neophodnom procedurom i to drzava placa.Istina, treba 3-4 posete zubaru za tako nesto, pa opet, 4 x 4.80$ je mnogo manje nego 1,200$.Nema ono "to drzava placa a ja naplacujemo toliko i toliko". Nema.Ne postoji privatno zdravstveno osiguranje u Japanu. Svi na istom, drzavnom, i CEO firmi i njihove porodice i neko na minimalnoj plati.Istina, postoji privatno: za ostanak u bolnici preko 30 dana, ima da se plati iz svog dzepa. Za to ima osiguranje.Ko ostaje 30 dana?Moj bivsi direktor imao bypass na srcu, 3 dana i nazad na posao. Jos je uzeo samo petak slobodan, ostalo vikend.
Link to comment
Ako ja serem, ti si onda lopov.Jeste, 400 yena, sada je to 4.80$. Placa se sitninom. Coins.RCT (Root Canal Therapy) se smatra neophodnom procedurom i to drzava placa.Istina, treba 3-4 posete zubaru za tako nesto, pa opet, 4 x 4.80$ je mnogo manje nego 1,200$.Nema ono "to drzava placa a ja naplacujemo toliko i toliko". Nema.
Zastrašujuće lažeš.
Link to comment
To kazes jer ne znas da "Postoji zivot drugaciji od ovog".Sta lazem? To sigurno kosta u Japanu isto kao i svugde samo drzava placa zubaru a ne ja. Koji sam imao 5 RCT. Kod privatnog zubara, ne neka drzavna klinika. Svi imaju iste rulove.Jedino da nadjem i skeniram racune na tu sitninu.Bitna stvar: imati japansko zdravstveno osiguranje. Koje imamo i ja i moja porodica. Local hire. Na osnovu moje zdravstvene kartice moj zubar (privatnik) dobije pare od drzave a ne od mene.Zayebi te americke fazone o famoznosti zubara i troskova kada odes kod njih.Edit: rubbish link koji si izgooglovao, nije za Japance. Za one koji se zadese tamo pa im treba zubar.Pred zdravstvom, sa svojim poslom, ja sam Japanac, isto kao i oni. Edited by Yoyogi
Link to comment

Aham, ok. Onda mi objasni zašto u textu o japanskom zdravstvenom sistemu piše da osiguranici pokrivaju 30% realne cene usluge a država 70%. Tj, da li želiš da mi kažeš da usluga stomatologa za root canal, koju ti platiš 400 jena, u totalu vredi 1350 jena, tj 13 evra i, ako je tako, kako ordinacija iz drugog linka drži onako sumanuto visoke cene i da li ako odeš kod njih ti i dalje plaćaš 400 jena ili 30% od onoga iz cenovnika?

Edited by dig_chohano
Link to comment
Aham, ok. Onda mi objasni zašto u textu o japanskom zdravstvenom sistemu piše da osiguranici pokrivaju 30% realne cene usluge a država 70%. Tj, da li želiš da mi kažeš da usluga stomatologa za root canal, koju ti platiš 400 jena, u totalu vredi 1350 jena, tj 13 evra i, ako je tako, kako ordinacija iz drugog linka drži onako sumanuto visoke cene i da li ako odeš kod njih ti i dalje plaćaš 400 jena ili 30% od onoga iz cenovnika?
To ti meni i Forumu objasni. Mozda to stvarno toliko (malo) i kosta? A ne cene koje zubari sirom sveta zarezuju.Ne zanimaju me tvoji linkovi, nisu za Japanese nationals, u koje, pred zdravstvom, i sam i moja porodica spadamo.Nacionalno zdravstveno, ukljucuje i zubare. A tu zivim i to je sve sto se mene tiche. Tako ti je to kod nas.
Link to comment
Kad smo kod karaktera, koliko košta lečenje karaktera i amputacija kompleksa? Mora da je preskupo, čim to radiš ovde a ne tu kod vas.
Pre, sta bese sa zubarskim kriminalcima koji opaljuju javnost skupocom svojih usluga?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...