Jump to content

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Gledao sam na TV nekog iz "menadzmenta" KCS koji je pricao kako ...nista nije useljeno , kako je pogresno projektovano i kako oni sad pokusavaju da poprave da nesto bar proradi, i tek na kraju su valjda ponovili snimak preko njegove price i ja sam shvatio da se radi o kuli.Mada padalo mi je na pamet kada je jedno vreme preko cele zgrade bio onaj bilbord valjda ocistite srbiju, da tamo verovatno nema nikog...
Bilbord je i dalje tu, sad ima i neka velika dizalica koja nešto radi...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Hustling. Od hustle - verb \ˈhə-səl\transitive verb1a : jostle, shove b : to convey forcibly or hurriedly c : to urge forward precipitately2a : to obtain by energetic activity <hustle up new customers> b : to sell something to or obtain something from by energetic and especially underhanded activity <hustling the suckers> c : to sell or promote energetically and aggressively <hustling a new product> d : to lure less skillful players into competing against oneself at (a gambling game) <hustle pool> intransitive verb1: shove, press 2: hasten, hurry 3a : to make strenuous efforts to obtain especially money or business b : to obtain money by fraud or deception c : to engage in prostitution 4: to play a game or sport in an alert aggressive mannerJedna bliska osoba se vuče po lekarima već dugo. Zašto?Jedan doktor, njen, koji važi za dobrog, je poslao na koloposkopiju, drugi, koji bije glas da je prevarant, je radio kolposkopiju i utvrdio, recimo, neke promene na grliću ili tako nešto ne baš bezazleno, i rekao da može da da uput za bolnicu ali da preporučuje privatno, laserom, pošto nije rađala a to ne valja, da ima ožiljak, znate, zbog rađanja, pa on preporuči neku kliniku i kaže da to košta i do 500e ali da će on da je uvede i radi a da ona kaže nešto drugo i platiće "samo" 200e.Njen lekar kaže šta je tu je, mogu samo da ti dam uput za bolnicu. Ode kod doce u bolnicu ovaj je prvo grubo ispipa i to uz reči "ajde da pogledam da ne bude da nisam hteo" i kaže da ništa ne vidi, što je i logično, i počne, znate to bi trebali laserom, ona kaže to je skupo a on kaže "zdravlje košta", pa pita gde radi pa se čudi kako tako mala plata u tom poslu, pa, može i tu u bolnici da se radi, lupam, termokoagulacija ili tako nešto.....ali....nije dobro... i završi doktor... sestra joj posle napiše broj trećeg privatnika i kaže da je "čula" da on to može da "sredi" i za 100e.I sada će platiti prvo pregled u četvrtoj privatnoj ordinaciji da vidi prvo da li ima istine u onom nalazu, pa posle da štedi, ako treba, par meseci da kupi "zdravlje".Mazel tov

Link to comment

Nije i ne može da dobije uput za bg pošto je to druga država (mi smo vojvodina, znate)... tj. može ali u sopstvenoj režiji. Ako imate neku ideju, bio bih zahvalan.

Link to comment
Nije i ne može da dobije uput za bg pošto je to druga država (mi smo vojvodina, znate)... tj. može ali u sopstvenoj režiji. Ako imate neku ideju, bio bih zahvalan.
e to je vec da covek ppzdi. malo cu da se raspitam...
Link to comment
  • 1 month later...

Da li neko zna koji genije je došao na ideju da ukine tek vaspostavljeno revolucionarno telefonsko zakazivanje pregleda u domu zdravlja?Kaže teta na telefon - ukinuto od 30.3.I sad ja treba dva puta da pređem reku kako bi dogovorio termin, pa još dva puta da bi dobio uput za Sokobanjsku!Napalma, mnogo napalma, svetske zalihe napalma!

Link to comment
Da li neko zna koji genije je došao na ideju da ukine tek vaspostavljeno revolucionarno telefonsko zakazivanje pregleda u domu zdravlja?Kaže teta na telefon - ukinuto od 30.3.I sad ja treba dva puta da pređem reku kako bi dogovorio termin, pa još dva puta da bi dobio uput za Sokobanjsku!Napalma, mnogo napalma, svetske zalihe napalma!
Ja sam odlepio kad sam čuo da keva koja je šećeraš ne može više da zakaže dobijanje recepta telefonom i da je oni sačekaju na šalteru!!!!Kreteni jedni to su isti lekovih jebenih 15 dana!E da to je DZ 44 blok...
Link to comment
Ja sam odlepio kad sam čuo da keva koja je šećeraš ne može više da zakaže dobijanje recepta telefonom i da je oni sačekaju na šalteru!!!!Kreteni jedni to su isti lekovih jebenih 15 dana!E da to je DZ 44 blok...
Evo ja od jutros pokušavam da se setim eventualnog razloga za ukidanje i ne ide mi.-Dobar dan - dobar dan.-Ja bi pregled kod doktorke Petrovic.-Prvi slobodan termin je petak u 3.-Ne mogu petak u 3, koji je sledeci?......-Dogovoreno!Identičan razgovor se obavlja preko telefona kao i uživo. Fizičko prisustvo apsolutno nikako ne olakšava proces zakazivanja. Naprotiv, samo će u domovima zdravlja sada biti duplo veća gužva, jer svaki pacijent mora da dođe minimum dva puta! A da ne pričamo o hroničnim bolesnicima kao što je tvoja keva koji ionako dolaze samo po recept!Pa jebo te život, ja sad toliko mrzim tu osobu koja je donela ovu odluku da bi je mogao oplaviti od batina, ko god da je u pitanju! Taman pomisliš kako je nešto u ovom društvu promenjeno tako da olakša život običnom građaninu, oni to ukinu! Aaaaaaaaargh!!!
Link to comment

fantasticno, ko u onom vicu bitno je da se novac obrce.a sad ce, za par meseci, da uvedu zakazivanje telefonom kao revolucionarnu novinu.

Edited by ToniAdams
Link to comment
nema lekova, opetsvinjarija. bolnice po srbiji nemaju ni anestetika ni osnovnog materjala bukvalno mesecima unazad. Pacijentima se u pola glasa /jer zvanično ne sme/ priopćava šta treba da pribave da bi se odradili pregledi. nema lekova jer bolnice nemaju para da plate. A nemaju para jer lova iz sredstava za lekove i račune* ide na plate prekobrojnima koji su primani na NK radna mesta po privatnoj ili političkoj liniji. Za takve postoji prećutni dil izmedju države i bolnica - mi nećemo da tražimo otkaze za viškove sve dok ih sami finansirate.ja sam se neki dan zacenio od smeha kad sam čuo da u KCKg ima ni manje ni više nego 7 /sedam/ keramičara u službi održavanja. :D koliko je ovo tačno, ne znam, ali da mogu da verujem da je istina, mogu. Znam koliko ima boodalasto zaposlenih i u još nekim zdravstvenim ustanovama /seoski dom zdravlja koji za tri vozila ima zaposlenih 7 vozača npr :isuse:, od kojih jedan samo vozi jutarnju turu nepokretnih pacijenata/*ovo je naročito promućurno pošto se ima u vidu da su bolnice medju prioritetima. Dakle ne sme da im se seče struja, voda, telefoni itd itd....
Link to comment

Nema lekova. Pre par noci sam morao hitno sestri koja lezi na hematologiji da kupim negde u gradu Novalgetol i odnesem joj, oni tamo nemaju, a devojka htela da poludi od temperature. Jebenih pet injekcija košta jebenih 150 dinara! Samo se pitam šta rade nesrećnici koji nemaju nikoga u Beogradu da im skokne po lek!

Link to comment

ma ne radi se samo o nemanju para, vec o nekoj inertnosti i kurcobolji. mene su pre nekoliko godina bezuspesno lecili penicilinom od upale pluca, na studentskoj, jer, kao, sinacilin je mogao da dobije samo onaj kome upravnik odobri. posto lecenje nije dalo rezultata vise od mesec dana, podvrgnut sam toj magicnoj terapiji. onda, jednog dana, ispalo je da ipak poslednju turu vakcina moram da platim. onda sam saznao da kostaju isto tako nesto, 200 dingera mozda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...