Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Jedan svetao primer.. Moj komsija, star oko 7o godina, na Drugoj hirurskoj dobio termin za ugradnju 3 bajpasa samo dve nedelje nakon utvrdjivanja dijagnoze. Niko nikakvu vezu nije imao. Niko nije trazio nijedan cent mita. Tek posle operacije culi smo ime hirurga, kao i da je rodom iz Smederevske Palanke. I to je sve. Komsija se, da kucnem u drvo, uredno oporavlja kod kuce.

Link to comment
pa ne liči mi zoki na invalida. jes video kako zdravo izgleda. Plus, on je vojnik, oni po pravilu ne idu u invalidske ....a i nemaju razloga obzirom na to kolike su im penzije. :D
Oficiri imaju valjda beneficirani radni staž. Moj pokojni deda se penzionisao sa 40 i nešto godina (dobro, njemu su uračunali i vreme provedeno u logoru u Nemačkoj kao posebnu beneficiju), tako da je sasvim moguće da se Zoki penzionisao sa 50ak. Edited by gotivac
Link to comment
Složićeš se da postoji razlika između rečenice "... pronalazi sudskog veštaka, lekara u penziji dr Zorana Stankovića" i "dr Zorana Stankovića, bivšeg načelnika VMA koji sada radi kao sudski veštak".U prvoj rečenici je neki tamo levak, a u drugoj se tačno zna ko je.
Mrzim ova cepanje dlake na cetvoro, ali ajde da crtam, kad se vec pravite blesavi. Plus sto ce se jos neke zanimljive stvari raspetljati.Videces da je recenica iz Politike citiranje decakovog oca, a njemu valjda mozemo da oprostimo sto nas u apoziciji nije upoznao i sa kracom biografijom ovog vrhunskog strucnjaka?Dalje, videces da je tekst u Politici (ciji je urednik u martu 2007. bio ko?), objavljen u vreme dok je celavi bio MO u dssovoj vladi. Mozda je recenica blago editovana? Mislim, urednik nije hteo da mu tekst pati od tako nebitnih detalja... Cak i da sam samo paranoican, jedno ofrlje guglanje ce da ti na 20ak mesta potvrdi da je upravo celavi u pitanju. Edited by Patrick Cullen
Link to comment
Oficiri imaju valjda beneficirani radni staž. Moj pokojni deda se penzionisao sa 40 i nešto godina (dobro, njemu su uračunali i vreme provedeno u logoru u Nemačkoj kao posebnu beneficiju), tako da je sasvim moguće da se Zoki penzionisao sa 50ak.
ma to je i meni prošlo kroz glavu....jbmliga...eno Nesh našao podatak,...,moguće je da je to on.
Link to comment
:frust: jebem ti zivot, jebem ti zivot...moze jedan rl podatak, gde si zavrsio faks, u kg ili u nisu?
Tomice, ti li si? :D :D :D Možda je Stanković i đubre, ali tebi kao da je pobio pola familije.Sad tek videh ovo:
Tomica je za ovog lika suvi genije i moralna gromada.
Treba Stanković još itekako da se dokaže da bi to važilo.
Blagi pogled na facu, akcenat, govor i pojavu uopste je dovoljan da se vidi da se radi o tipu koga apsolutno nista ne bi nateralo da odbije.
To što o karakteru sudiš na osnovu face i akcenta poprilično govori o tebi. Edited by duma
Link to comment
Mrzim ova cepanje dlake na cetvoro, ali ajde da crtam, kad se vec pravite blesavi. Plus sto ce se jos neke zanimljive stvari raspetljati.
Pa ne sporim ti da je on, nego mi smeta novinarsko zakopavanje. De facto su napisali tačno o njemu, ali znao bi ko je samo ako zađeš dublje, što si i pokazao. Odnosno, citiriali su oca bez preko potrebnog antrfilea. A jasno je i zašto.Nego s druge strane, jedno je biti nedovoljno dobar stručnjak u svom poslu, a drugo namerno isfabrikovati izveštaj. U civilnoj medicini nisu slučajno odvojene klinička i sudska patologija, ne znam zašto je kod njih to zajedno, sličan je pedmet rada ali su pristupni rezovi drugačiji i sama patologija... nije to neka drastična razlika da ne može da se nauči, ali dovoljno da neuvežbani čovek upropasti stvar.Savić sa sudske javno kaže da VMA i sam Stanković imaju više brljotina, tako da nama ostaje ili da verujemo članku ili njemu, ali kako god da je stanje stvari, i u samom G17 postoje mnogo sposobniji ljudi za tu poziciju a i van te stranke.edit : moja greška, pročitao dodatno Edited by Kelt
Link to comment
Pa ne sporim ti da je on, nego mi smeta novinarsko zakopavanje. De facto su napisali tačno o njemu, ali znao bi ko je samo ako zađeš dublje, što si i pokazao. Odnosno, citiriali su oca bez preko potrebnog antrfilea. A jasno je i zašto.Nego s druge strane, jedno je biti nedovoljno dobar stručnjak u svom poslu, a drugo namerno isfabrikovati izveštaj. U civilnoj medicini nisu slučajno odvojene klinička i sudska patologija, ne znam zašto je kod njih to zajedno, sličan je pedmet rada ali su pristupni rezovi drugačiji i sama patologija... nije to neka drastična razlika da ne može da se nauči, ali dovoljno da neuvežbani čovek upropasti stvar.Savić sa sudske javno kaže da VMA i sam Stanković imaju više brljotina, tako da nama ostaje ili da verujemo članku ili njemu, ali kako god da je stanje stvari, i u samom G17 postoje mnogo sposobniji ljudi za tu poziciju a i van te stranke.edit : moja greška, pročitao dodatno
ma, ja kad tako nesto popizdim krenem da mlatim okolo.mislim, covek hoce da bude ministar iz dve nepovezane, velike i vazne oblasti, a postoje ozbiljne sumnje da ni svoj najuzi posao ne radi kako treba. da li zbog muljanja ili neznanja, nemamo dovoljno info da tvrdimo.sve sto mogu da kazem je da iz ovoga postoji sumnja da je muljao u slucaju ubijenog tinejdzera.ne, ne mogu nista da dokazem, ali mogu da kazem da je sumnja dovoljno osnovana da ne bude ministar.sada, kada je jutro pametnije od veceri, slazem se sa srdjanom. mladja se pozdravio sa ovom vladom, ali mesto ministra ne zeli da prepusti, pa ce da postavi nekog potrosenog i nebitnog. pravo pitanje je ko ce zapravo da vodi ministarstvo?plus potpuno degutantna prica sa mladicem.hvalis se kako si radio obdkciju njegove cerke? :puke:kao dete, zbog toga sto su se slucajno poslom par puta sreli, prica o svom posebnom odnosu s mladicem? vidi se da mu to bas imponuje, a ne verujem da bi se ono govedo uopste setilo da je ikada upoznalo ovog misa. kao, moj ortak mladic... znate, mi smo bas dobri, strava smo, ovakvi smo, evo... na jebisimater. a odnos se sveo na to sto se ovaj ocesao o njega u maksiju.na kraju, preporuka mladicu da se ubije? Edited by Patrick Cullen
Link to comment
sada, kada je jutro pametnije od veceri, slazem se sa srdjanom. mladja se pozdravio sa ovom vladom, ali mesto ministra ne zeli da prepusti, pa ce da postavi nekog potrosenog i nebitnog. pravo pitanje je ko ce zapravo da vodi ministarstvo?
ma možemo sad ti i ja da budemo ministri, potpuno je svejedno. Postoje smernice o uskladjivanju propisa i načina rada sa propisima EU i to ima da se izvršava. Možemo mi da tražimo rupe u zakonu, da ga krivimo ili da ga odlažemo, ali će već u narednih godinu dve sve to morati da bude rešeno. Meni je lično highlight zakon o izjednačavanju pred fondom državnih i privatnih ordinacija. On postoji ali se ne primenjuje. A kad bude došlo da mora, onda će biti cirkus, jer će lopine iz Fonda, hteli ne hteli morati da deo para puste van svojih šapa. Biće vrištanja i pištanja na sve strane.
Link to comment
Ja nisam ni znao da je ovaj Stankovic kadar G17+. Ja mislio da je bio ministar odbrane kao kadar DSS.
On je vanstranačka ličnost...Čovek za sve stranke, za sve resore, po potrebi, pouzdan... Edited by radisa
Link to comment

Koga god da postave za ministra, baviće se platama, nabavkama ovoga ili onoga i tako do kraja mandata, a niko ne obraća pažnju na to da je ljude potrebno naučiti da brinu o svom zdravlju, da nije dovoljno reći im "vi morate da brinete", ali to nije posao lekara iako oni beskrajno uživaju da se kočopere na televiziji i blipću latinskim izrazima. Oni su u edukacionom poslu savetodavni organ a radni zadatak je da šljakaju svoj regularan posao, kome je do publike neka ide u amatersko pozorište ili neka piše naučno-popularne knjige.Kao prirodno rešenje se nameće osnovna/srednja škola ali se ja unapred grozim mogućih zdravstvenih edukacija koje su u stanju da smisle pedagozi-psiholozi u saradnji sa sredovečnim tetkama iz raznih zavoda. Repertoar varira od čistokrvnog zvocanja do video prikaza poslednjih stadijuma zaraznih bolesti.Da su umesto veronauke uveli kuvanje (da ne kažem domaćinstvo) pa da nastavnik koji zapravo i razume šta priča objasni da je pomfrit loš kao kupovna hrana jer 100x upotrebljeno ulje ima nenormalnu količinu trans-masti te da je bolje naučiti nekoga kako da pripremi zdraviju verziju u svojoj režiji nego mu davati savete u formi naredbi da ne sme to da jede. Dobro, ovo podrazumevo i neko funkcionalno znanje hemije i biologije, ali to nam već zadire u obrazovni standard.Pedagog i inženjer zaštite na radu su verovatno najviše zloupotrebljavana zanimanja u ovoj zemlji jer ih ćušnu da uče ljude, a to nije njihov posao, oni su tu da osmisle sistem rada ili zaštitno sredstvo. Kao kad bi inženjera poslali da vari.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...