Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

I tako...
da, bas isto -New South Wales Health has already apologised to Rebecca Murray's family over her treatment.Mr. Murray has previously said that he hopes the changes that have been made since his wife's death will save another life.
Link to comment

malo li je.kad budu poceli i nama da se izvinjavaju umesto da nas ubedjuju da cemo *imati novo dete ili zenu*, znacemo da se bar nesto promenilo.

Link to comment

Pa nije malo, to i ja kazem, ne secam se da je neko uopste tvrdio da se lekarske greske i nemar desavaju samo u Srbiji,pa da nam se ovakvi clanci poturaju pod nos. Problem je kako se tim greskama pristupa, odnos prema pacijentu, prema ljudskom zivotu uopste...

Link to comment

Stanje u zdravstvu...Upravo sam video ambulantna kola (kombi?) koji je doso do moje zgrade da pokupi sporet iz prodavnice bele tehnike koji je kupio verovatno vozac. Ljudi su bili obuceni u uniformu vozaca abulatnih kola (kombinezon, fluorescentni prsluci...), sto znaci da im sada ide radno vreme i da ta kola ne mogu da se koriste trenutno, iako znamo da imaju problem sa deficitom tih vozila. Registarski broj vozila je NS 319 750 i kome sada to da prijavim?

Edited by Hustler
Link to comment

Zdravstvena inspekcija27. marta 43?45, tel. 2752-446 (08.30?16.30)Republička zdravstvena inspekcija nadležna je za:- žalbe na lekarski kadar- žalbe na čekanje na preglede po zdravstvenim ustanovama- Kontrolu naplate zdravstvenih usluga- Kontrolu nepravilnosti/nedostatka opreme u zdravstvenim ustanovama- Kontrolu poštovanja radnog vremena- Kontrolu kupovine medicinskog materijala i lekovaSanitarna inspekcijaOmladinskih brigada 1, tel. 3115-779 (07.30?22.00)Republička sanitarna inspekcija nadležna je za:- Zdravstveni i sanitarni nadzor u oblasti zaštite stanovništva od zaraznih bolesti, zdravstvenu ispravnost životnih namirnica i predmeta opšte upotrebe u proizvodnji, prometu i uvozu, javno snabdevanje stanovništva vodom za piće - Kontrolu sanitarno-higijenskog stanja objekata, postrojenja, uređaja, opreme, nameštaja i pribora koji se koristi radi obavljanja delatnosti pod sanitarnim nadzorom i sredstava javnog saobraćaja- Sanitarni nadzor nad licima koja su zakonom stavljena pod zdravstveni i sanitarni nadzor, kao i kontrolu lica i njihovih stvari u međunarodnom saobraćaju - Utvrđivanje sanitarno-higijenskih i zdravstvenih uslova objekata pod sanitarnim nadzorom u postupcima izgradnje i rekonstrukcije

Link to comment

opa. Znacil li to da uprkos tome sto kod nas ne postoje pisani protokoli kako treba intubirati coveka, sud je pak u stanju da konstatuje, posto je u pitanju smrtni ishod, onu tezu tacku od 2 tacke naseg krivicnog zakona koji se bavi lekarskim brljotinama?

Link to comment
Sud je ustanovio da je Andrić kriv, jer je prilikom davanja anestezije doktorki Ivani Djurdjić pogrešno ubacio tubus u jednjak umesto u dušnik, zbog čega je došlo do gušenja i smrti pacijentkinje.
izgleda da se slucajevi resavaju malo brze ako su sa druge strane "doktori" -lekari
Link to comment

To je bio jedan slucaj za koji sam nasao link... Inace, ne bi vam pala kruna s glave da primetite znake postojanja hajke na lekare u Srbiji u poslednje vreme. Sta bi sa slucajem "kradje bubrega"?

Link to comment
To je bio jedan slucaj za koji sam nasao link... Inace, ne bi vam pala kruna s glave da primetite znake postojanja hajke na lekare u Srbiji u poslednje vreme. Sta bi sa slucajem "kradje bubrega"?
mislim da to nije pokusaj hajke na lekare. To je samo posledica lose komunikacije sa pacijentom - niko coveku nije objasnio rizik da prilikom operacije kojoj je podvrgnut moze doci do atrofije jednog bubrega. Takodje, ocigledno da ni lekari koji su to sve gledali `multislajs` aparatima nisu znali o cemu se radi nisti sta gledaju, pa snose deo krivice.takodje, imam informaciju da Saopstenje za javnost koje je udruzenje RE-AKCIJA(promocija prava pacijenata) htelo da posalje nije dobilo zeleno svetlo. Srz saopstenja je `izvinite, pogresili smo, izvinjavamo se`
Link to comment
To je bio jedan slucaj za koji sam nasao link... Inace, ne bi vam pala kruna s glave da primetite znake postojanja hajke na lekare u Srbiji u poslednje vreme. Sta bi sa slucajem "kradje bubrega"?
Hajka nije na sve lekare, samo na one koji su zaslužili, imenom i prezimenom...Indy, ne bi ni tebi pala kruna, kada bi primetio da su lekari u Srbiji specijalna vrsta... I da je njih odnos prema pacijentima užasan... Edited by radisa
Link to comment

Pri cemu je, izgleda, u Srbiji svako - a posebno novinari - u stanju da da strucnu procenu toga kada su lekari napravili gresku koja predstavlja "tesko krivicno delo protiv zdravlja ljudi" (izraz iz zakona, koji postoji i koji se primenjuje).U tom slucaju, lekari i jesu specijalna vrsta, u smislu ugrozena vrsta. A vas ce uskoro da lece novinarcici sa polozena 3 ispita sa prve godine na pravima... samo napred.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...