Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Pošto dobre poslovne prakse treba sprovoditi uvek i svugde, Dr. Smrt je odlučio da u svom resoru pokrene novu Social Media Policy:

 

Naime, prema rečima nekolicine direktora ustanova, svaka reč koju izgovore njihovi lekari, načelnici odeljenja, ali i oni koji vode klinike u okviru kliničkih centara, u komunikaciji sa medijima, moraće da bude prethodno „blagoslovena“ od strane Lončara.

 

Treba bojkotovati, jasno je kao dan.:sleep:

Link to comment
Posted (edited)

Jel ovde bila ona diskusije privatno vs drzavno zdravstvo?

Drugarica moje majke imala tezak pad, cela se ugruvala u bolovima itd. Mimo ovog drzavnog cerka joj redovno uplacuje privatno da je bolje obezbedi jel. Bila ona tamo, mislim u Medic grupi, dosla tako razbijena. Snimili joj samo ruku, nisu proverili makar ultrazvukom ili kako god u kakvom su recim ostanju unutrasnji organi nekog ko je razbio sve. Onda je danima ubedjuju da doplati jos 800 evra ucesca pa da joj u ruku stave neku plocicu da to bolje zaraste (vrlo se pitam da li je to recimo uopste potrebno njoj, tim privatnicima svakako jeste). Za to vreme zeni lose, sad ispada polomljena joj i rebra i tako... Nadamo se naravno da su samo rebra stradala, pretpostavljamo da ce sad zena i ovo ostalo da proverava... plocica za 800 evra top priority.

Da dodam, kaze da bukvalno nije mogla da se odbrani samo su joj objasnjavali sta jos moze da doplati od usluga. Sad ona je htela da je provere oko tog pada kao da joj nije nesto unutra naprso od organa, da li ima neko krvarenje. Kaz ebukvalno se nisu bavili time, nego samo a ovo biste mogli... 50 hiljada (ne znam sta) i ta plocica za 800 evra da doda iz dzepa...

Edited by Mel
  • Haha 1
  • Tužno 3
Link to comment

Kažeš imala polomljena rebra, a ovi to nisu otkrili!?
Bukvalno čovek mora da bude sam sebi lekar, da kaže sumnjam konkretno na ovu povredu, molim vas proverite, uradite snimak taj i taj i analizu krvi tu i tu  :(

Link to comment
2 minutes ago, Frile said:

Kažeš imala polomljena rebra, a ovi to nisu otkrili!?
Bukvalno čovek mora da bude sam sebi lekar, da kaže sumnjam konkretno na ovu povredu, molim vas proverite, uradite snimak taj i taj i analizu krvi tu i tu  :(

 

Pa ne nego moras za sve da trazis lekara po  preporuci koji ce da odradi posteno, inace ovako sa ulice i drzavno i privatno mozes da imas srece ali generalno mnogo veca lutrija. Ovima je samo bilo bitno da zeni kojoj je lose i koja im se zali da je lose prodaju plocicu jer ima dobra marza ili sta vec.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Mreže bruje o ovom pedijatru https://www.danas.rs/vesti/drustvo/doktor-slobodan-maricic/ , i u načelu podržavam doktorovu odluku da traga za ličnom srećom i boljim sistemom zdravstva, ali moram reći i ovo: da je ovako razmišljao legendarni doktor Mladen, ne bismo imali veličanstveni ustanak na Kozari, nekad je bolje voditi slavniji život nego srećniji život, jer sreća prođe, a slava traje zauvek. Doktor Mladen je pregledao ljude besplatno u vreme kada nije bilo nikakvog sistema narodnog zdravstva, praktično bio je čovek - sistem, zato ga je narod Kozare smatrao legendom.

Link to comment
1 hour ago, vememah said:

 

 

... ali zato možete u optičarskoj radnji da zavšite bez problema privatno, ima pregled dioptrije, očnog dna, ima ženski, ima sve.

 

Link to comment
21 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

... ali zato možete u optičarskoj radnji da zavšite bez problema privatno, ima pregled dioptrije, očnog dna, ima ženski, ima sve.

 

 

Ne znam kako je generalno po boljim zemljama, gde sam ja zivela imas pravo na jedne naocare na 3 godine (40 evra godisnje refundacija). Za decu je 50 evra godisnje refundacija za naocare. Dodatno osiguranje za naocare je ok o10 evra mesecno, i generalno ga ljudi ne uzimaju ali moze mozda u slucajevima kad je brz rast dioptrije da bude ispaltivo, inace si na istom. Poenta je da tu uslugu ni ne uzimaju oni kojima ne treba, a osiguravajuca kuca ne moze biti u minusu. Druga je logika sa opstim zdravstvenim gde svi ucestvuju a ne dobiju svi rak, pa je razvuchena cena.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...