Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Lepo, taman i to da ujebu. Na koji se nameracio ?

 

Jedna od potpuno nepotvrdjenih čaršijskih legendi kaže da je sa ortacima uleteo u jedan od dva najveća srpska zdravstvena privatna sistema.

Link to comment

Moj miljenik ima neki izrastaj ispod kolena, mora da se operise, da se skupi sve sto treba...prijem za operaciju, rade mu EKG, kaze doktorka mozes da se operises, ali imas WPW sindrom, dodji kad zavrsis, kad se oporavis...On ukuca google...Sad ja...Pa majke ti ga nenormalne, budalo besprimerna, umes li da objasnis ili da pred detetom ne pricas...sta je bre ovo, jel lekar ne zna sta znaci za dete da mu tako pricas...

Edited by Nesh
Link to comment

Užas kako je ovo zamišljeno. Juče gledam ministra kao se hvališe ovom neverovatnom akcijom,i kažem mojima, jbte,kako se ovaj čovek razbacuje parama. Svaki taj pregled košta,. Košta radno vreme doktora i sestara/tehničara, košta ultra zvuk abdomena,košta svaka iglica koju su upotrebili u laboratororiji  koštaju i lab analize. 

Ne znam na koju stavku budžeta za zdravstvene ustanove ovo ide,ali ovaj populizam će koštati državu strahovito.

sistematski pregledi generalno nisu problem, oni kostaju daleko manje od bolesti koje se ne primete i ne lece na vreme. 

 

problem je sto se ne rade kako treba i problem je sto se sve jedna vucibatina ugradi. a lekarsko vreme, igle, laboratorije i ostalo, sve se to na duzi rok isplati. ako se radi kako treba. 

Link to comment

sistematski pregledi generalno nisu problem, oni kostaju daleko manje od bolesti koje se ne primete i ne lece na vreme. 

 

ja bih voleo da je razlog zelja da ljudi zive duze, nisam ubedjen da se troskovi smanjuju

Link to comment

sistematski pregledi generalno nisu problem, oni kostaju daleko manje od bolesti koje se ne primete i ne lece na vreme. 

 

problem je sto se ne rade kako treba i problem je sto se sve jedna vucibatina ugradi. a lekarsko vreme, igle, laboratorije i ostalo, sve se to na duzi rok isplati. ako se radi kako treba. 

Нисмо ми измислили топлу воду, ово се ради и по свету, да би се одређене друштвене групе, којима је здравствена заштита из ко зна којих разлога недоступна, бар мало медицински заштитиле и извршила превенција болести.  Али пошто све кошта, то се ради на други начин. Знам да се у Америци организују такви прегледи у комбијима или у неким комјунити центрима у којима је опрема донирана, а рад лекара и сестара искључиво волонтерски.  

Link to comment

Aman, sećate se davnih dana i ono pregled u autobusu ili kamionu po MZ. Ne znam dal je bio rentgen ili kako se već zvalo. Prevencija plućnih bolesti...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Нисмо ми измислили топлу воду, ово се ради и по свету, да би се одређене друштвене групе, којима је здравствена заштита из ко зна којих разлога недоступна, бар мало медицински заштитиле и извршила превенција болести.  Али пошто све кошта, то се ради на други начин. Знам да се у Америци организују такви прегледи у комбијима или у неким комјунити центрима у којима је опрема донирана, а рад лекара и сестара искључиво волонтерски.  

nismo. samo smo izbacili bebu s tom vodom. sve to je postojalo u sfrj i funkcionisalo je bolje nego u amerikama iz kombija. ali ne trzisno vec drustveno korisno. al onda je doslo slobodno trziste pa se na to neko vreme zaboravilo pa sad kad se povampirilo, radi se ne zbog javnog zdravlja nego da bi se razni ugradili, namakli/oprali kintu i takoto pa se vise i ne zna ko je bolestan a ko ne nego je bitno koliko se igala potrosilo i kome taj trosak ide u dzep.

 

mislim, nije da se ne zna al valja opet reci - da se ne zaboravi. jer mnogo se zaboravlja. pre nekog vremena kad sam bio u domovini, mlada prodavacica u maksiju kaze (ne zajebavam) - meni su rekli da su u jugoslaviji prodavnice nedeljom radile do deset. eh.... 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Moj otac je operisao šaku na VMA pre skoro mesec dana. Došlo je do nekih komplikacija, rana se bila inficirala, oporavak teče dosta sporije od očekivanog. Ima zakazanu kontrolu za utorak, ali danas se rana opet otvorila, šaka je dosta otečena i boli ga. Otišao je na VMA na hitnu da vidi da li je nešto ozbiljno, situacija je realno dosta lošija nego kad je poslednji put bio na kontroli. Videli su da ima zakazano za utorak, rekli su mu da dođe tad, ranu nisu ni pogledali. 

Čovek ostao zatečen, samo se vratio kući.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...