Jump to content
IGNORED

Problem sa klimom


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Hvala renne, ali to cu u stanu gde zivim. Ovde mi treba neka najobicnija klasicns klima. Zato sam i pitao za Vivax I Favorit... U Tehnomaniji su ispod 20.000 din 12ice, a Tesla ispod 21000 I to je ubedljivo najjeftinije sto se moze naci

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Da li ima razlike u "kvalitetu" ovih najjeftinijih 12ica tipa Vivax, Tesla, Favorit?

 

Naravno da nema, i ako ima, mizerna je. Pre par godina si imao jedan identičan daljinski za tipa 10 proizvođača, toliko o tome, sve isti penis.

Što duža garancija i to je to.

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment
  • 5 months later...

šta kažete za Hisense klime, jel to valja čemu?

 

hoćemo bolji, trajniji i štedljiviji aparat. uzeo bih inverter klimu, za nekih 80m2, pa gledam da bude 18btu

 

da li dobro razmišljam i ima li neko neki savet možda?

Link to comment

Hisense ti je klasa kao Vox, Fox, Tesla... Dakle neka entry level klasa. Manje-vise svi koriste iste delove (kompresore, motore, elektroniku u najvecoj meri), i razlike su medju tim proizvodjačima minorne. Pošto je trenutna situacija takva kakva jeste, realno i nemaš neki izbor invertera 18-ica u toj klasi, tako tu neke dileme i nema. Što se pak tiče stana od 80tak kvadrata, zavisi i kako je orjentisan, koliko ima prozora i da li su izloženi Suncu, u koje doba dana i koliko, kakva je generalno termoizolacija u toj zgradi, spratnost... pa i sam raspored zidova unutar stana (svaki zid je jedna prepreka za strujanje hladnog vazduha). Idealno bi bilo da je sve jedna prostorija. :)

Možda nije loše da pogledaš može li i model od 24.000 BTU da ti stane na predviđeno mesto, naravno ako ti razlika u ceni nije prevelika. 

Link to comment

Zar Hisense nije najveca kineska firma potrosacke elektronike? Koliko vidim krupim koracima grabe da stignu ove korejske premium brendove, Samsung, LG. Utisak sticem na osnovu televizora.

Link to comment

Jeste jedna od najvećih, i nije od juče ili prekjuče, i pravi sve živo (ACME :) ) i između ostalog je i vlasnik Gorenje branda :)

No klime koje ovde prodaje su iz entry level segmenta. To ne znači da su loše, naprotiv, oni čini mi se daju neku garanciju od 7 godina na kompresor.

 

Link to comment

Crkao mi Tadiran u kevinoj sobi, a i odradio je svoje, kupljen još 2001. godine. Gledaću da uzmem neki Fujitsu inverter 12k, ovaj što imam u glavnoj sobi se izvrsno pokazao, majstor kaže da će me nadživeti.

 

Btw, zna li neko u čemu su razlike u onim silnim oznakama kod Fujitsua, brat bratu ima 20 različitih samo za dvanaestice invertere.

Link to comment

za hi sense se pred koronu pricalo da je to sledeci kineski drzavni projekat/firma. koliko je tu bilo istine i sta je na kraju tu ispalo neam pojma. da, citao sam proslo leto da daju 7 god garancije, tada je to bilo vise od ostalih.

 

moj 'grejac' (ing za klimatizaciju, grejanje, ladjenje i sta sve tu ide) me je uvek ubedjivao da je bolje da idem sa dve 12tice umesto sa 18icom osim ako nije skroz otvoren prostor, maltene bez zidova. ja pokrivam 78 kvadrata (od cega je 25kvadrata jedna prostorija sa visinom od 4m i otvorena duplim vratima ka ostatku stana manje visine) sa dve dvanestice bez pojava toplih/hladnih dzepova. grejanje me je zimus izlazilo oko 6000 din. sada cu videti ako prolazim sa hladjenjem, ali nisam ja reprezentativan korisnik jer sam prestao da se hladim kao nekada. uglavnom ih koristim kao ventilatore i kada su vlazne tropske noci. danju vise miruju nego sto se koriste

mozda nije losa varijanta ako se uklapa u budzet) uzeti ozbiljan spoljni uredjaj i onda razvesti po kuci samo unutrasnje jedinice, ponavljam: ako je u okvirima bidzeta.

Link to comment

Koliko okvirno kosta instalacija klima uredjaja?

 

Da li neko ima preporuku za firmu koja to radi u BG (Kotez, ako je bitna lokacija).

 

Majka se konacno odlucila da bi joj mozda to bilo korisno.

Link to comment

I ja vise volim dve 12ice umesto jedne 18ice (ili dve 18ice umesto jedne 24orke itd.) jer se po pravilu lakse moze prilagoditi prostoru kada postoje dva umesto samo jednog izvora hladnog/toplog vazduha. Recimo jedna klima za dnevni boravak, druga za spavaci deo... i sl. Plus sa dve klime postize se i redudansa ako se klime koriste da hlade prostoriju gde se nalaze neki serveri ili sl. oprema, pa jos ako se i povezu na razlicite faze struje... prilicno solidno resenje za male firme.  No to nije tema ovde, znam :)

Na minus strani placaju se dve klime (skuplje su dve 12ice od jedne 18ice iste klase itd.) i dve instalacije, pa to bude skuplje resenje i to primetno.

Multisplit je ok, ali po pravilu do jedne unutrasnje jedinice ima vrlo malo cevi (ili se cevi i ne vide) i sve izgleda super, a do druge se treba dobrano pruziti, pa onda ako se to ne ukrije ljudski nekom krstenom kanalicom - izgleda bas ruzno. E sada ako se multisplit predvidi jos u projektu kuce/stana/poslovnog prostora... to je drugi par opanaka, to moze da se izvede vrlo lepo.

 

Nego, ovih dana je gotovo nemoguce naci ekipu da vam dodje i instalira klimu, to je izgleda mission impossible. Drugaru je crkla klima, zivi u potkrovlju, to se desilo pre oko 5 dana, evo uspeo je da zakaze, i to na jedvite jade preko neke veze (!) da mu ekipa dodje 03.07 , da mu demontiraju staru i stave novu klimu.

 

 

Link to comment
22 hours ago, Jumanji said:

Ovi su moji prodavci i serviseri, iako sam na totalno drugom kraju grada, Krnjaca, na Zrenjanincu, bukvalno cim se prođe most, sa leve strane. Jako su profi.

https://www.acs-klime.rs/

 

Drugar ih zvao jutros, ne javljaju se ni na jedan ni na drugi telefon naveden na sajtu. Zvoni u "prazno". :)

 

Link to comment
 
Drugar ih zvao jutros, ne javljaju se ni na jedan ni na drugi telefon naveden na sajtu. Zvoni u "prazno". [emoji4]
 
Juu tek sada vidim? Je l ih nije dobio?
A meni treba servis -.-
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...