Jump to content
IGNORED

Boja


maxivida

Recommended Posts

Po skorijem istraživanju nemačkog ADAC-a ispostavilo se da je nekih 80% automobila u zemlji crne, srebrne, teget ili antracit sive boje. I zaista, kad čovek izađe na ulicu, svi automobili su potpuno uniformisani, pa se pitam kako čovek uspeva da nađe svog crnog karavan pasata na parkingu neke veće samoposluge kad svaki treći auto odgovara tom opisu (čitaj: mrtvačka kola).Meni lično je boja bitna do te mere da isti model automobila može na mene da ostavi potpuno drugačiji utisak u crnoj ili, recimo, neboplavoj boji (što moj muž nikako ne može da razume). Kada bih kupovala sopstvena kola, sigurno bih se odlučila za crvenu, narandžastu, žutu ili ljubičastu boju: jednostavno, to je moj lični izbor, odražava moj karakter. Mislim da bi zbor boje trebalo da bude statement a ne želja za utapanjem u masu, iako je obrnuto najčešće slučaj. Koja je boja vašeg automobila i da li ste je birali ili vam je taj aspekt kupovine bio deveta rupa na svirali?

Link to comment

Naravno da mi je bilo bitno.Nikako nisu smela da budu bela, ta mi deluju kao nedovrsena, ko da je neko zaboravio da ih ofarba.A kasnije se pokazalo da, shodno mojoj poslovicnoj brizi oko kola, na ofarbanim u bilo koju boju kolima ptice kake za nijansu blaze, nego na bela.

Link to comment
A kasnije se pokazalo da, shodno mojoj poslovicnoj brizi oko kola, na ofarbanim u bilo koju boju kolima ptice kake za nijansu blaze, nego na bela.
Sledeći put molim te da malo pažljivije biraš reči.Nikad nisam kupovao nova kola tako da ni boju nisam mogao da biram. Da mogu, to bi bila otvoreno crvena. Sad vozim plava.Jedini put kad sam kupio nov auto, a to beše ''Polonez'' mogao sam da biram između 2 bela. Zastavina klasika. Edited by nesha taxista
Link to comment
Bravo, bas kao moja :-)
tvoja su kola nekad bila crvena. :P moja su nesto tipa sivoplava, metalic blue gray stagod, to su mi isporucili jer sam kupovao na popustu, a na lageru u madjarskoj su bile takove ili bele. kako se radi o astri, bela bi izgledala ko murijaska kola, pa sam se odlucio za ovu. stvarno se tesko prlja, nije toliko neugledna kao klot srebrna, ptice kaku umereno. okay je.posto midlife crisis neumitno nastupa za koju godinu, sledeca kola ima da vriste u metaliku.
Link to comment
Meni lično je boja bitna do te mere da isti model automobila može na mene da ostavi potpuno drugačiji utisak u crnoj ili, recimo, neboplavoj boji (što moj muž nikako ne može da razume). Kada bih kupovala sopstvena kola, sigurno bih se odlučila za crvenu, narandžastu, žutu ili ljubičastu boju: jednostavno, to je moj lični izbor, odražava moj karakter. Mislim da bi zbor boje trebalo da bude statement a ne želja za utapanjem u masu, iako je obrnuto najčešće slučaj. Koja je boja vašeg automobila i da li ste je birali ili vam je taj aspekt kupovine bio deveta rupa na svirali?
Pre par godina sam po jubilarni prvi put kupovao nova kola i boja je bila jedan od kljucnih faktora. Kola su pitch black crna. Dolazila je u obzir i antracit siva i, u bas bas krajnjem slucaju, neka tamnija varijanta metalik sive. To sto je oko 50% automobila na ulici neke od navedenih boja me ne tangira ich - bash me briga sta mase vole! Ne bih mogao da se naviknem na automobil shiny happy boje. Ko voli, svaka cast, al' kad vidim vristece zelenu bubu sve sa onom cveckom pored volana, meni muka.
Link to comment

ne samo boja, nego mi je ukupna estetika auta važna (iako ne mora biti presudna), uostalom kao i kod većine uporabnih predmeta. hoću reći kako nekakav minumum skladnosti mora postojati da bi mi se automobil imalo svidio. recimo, ne mogu zamislit da bi ikad vozila volkswagenov auto, barem ne ove modele koji njeguju tradiciju tenkovskih interijera (odnosno onoga kako ja zamišljam tenkovski interijer :) ). kad sam kupovala mališana (renault twingo), morala sam zbog ograničenosti serije birati između svega par boja, od kojih su u finale ušle pistaccio zelena i tamno crvena. ova zadnja je dobila za prsa. primjerice, da su mi bile ponuđene samo bijela i crna, gotovo sam sigurna da bi odustala od kupnje.

Edited by Nicol
Link to comment

Jeste bitna, ali posto sam auto dobila na poklon, ne gledam mu u zube.Crni je, a ja bih bas volela da je bio svetlozeleni npr.p.s. ima i ona cuvena statistika da policija cesce zaustavlja crvene automobile

Link to comment

lepo je imati kola veselih boja ali kad dodje trenutak da ih prodas ta vesela boja koja je trebalo da pokaze *tvoju* originalnost vrlo verovatno nece biti po ukusu buducem kupcu :( moja su sva bila bila tamno siva ili svetlo siva (cini mi se da se manje prljaju...) jedino je onaj nesercni jaguar bio tamno zelene - British racing green boje pa je mogao da se proda (jedva :( sto bi rekao gazza - sve su to pare krive :lol:

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...