Jump to content
IGNORED

NOW PRAYING


3opge

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    14

  • mioba

    11

  • Mr.Smith

    10

  • Zmitjkoe

    8

Top Posters In This Topic

Hajde vi sto volite da se molite, molite se da ova zena prodje bez 40 shiba po ledjimahttp://www.abc.net.au/news/stories/2007/11/29/2104495.htmA taj meda i jeste vise "bog" nego bilo koja od vasih fantazija...
Pricali smo o Bogu, ne o predstavi Boga koju imaju odredjeni gradjani odredjene bliskoistocne zemlje. Ti si zbog pokusaja da izjednacis ovo dvoje pljunuo na svoj intelekt ili pokazao zlobu. Verovatno ovo drugo, ali nije ni bitno. Ja se odjavljujem, jer su ovakve rasprave moguce samo uz uzajamno uvazavanje i elementarno postenje. Zelja za kvalitetnom diskusijom bi trebalo da se podrazumeva kada se kacis na forume.Sto se tice "fantazije", nipodastavanje sagovornika tako usput je mozda popularno u tamo nekim Australijama, kod nas se ako nekoga zelis uvrediti kaze "mars u pizdu materinu". Ovo ti je vise onako pozerski - da ga prcnem, a da ne primeti. Edited by Kudravi Gaucos
Link to comment

Super, i ja se odjavljujem... iz ove smesne rabote.EDIT. Kad si editovao ti, moram i ja - niko nikog ne prca i ne vredja, vec ja zaista mislim da su to fantazije. I to vrlo skupe fantazije koje jos pritom traze i "respekt". Kod mene ga je taman ponestalo.

Edited by Indy
Link to comment
Pricali smo o Bogu, ne o predstavi Boga koju imaju odredjeni gradjani odredjene bliskoistocne zemlje. Ti si zbog pokusaja da izjednacis ovo dvoje pljunuo na svoj intelekt ili pokazao zlobu.
:blink: Da li to znaci da gradjani blikoistocne zemlje islamske veroispovesti (Sudan?) imaju predstavu o bogu dok gradjani balkanske zemlje Srbije, ili tacnije gradjanin pod nickom Kudravi Gaucos ima (nekakva) znanja o (zivom) bogu? Jos se ljuti zbog izjednacavanja islamske fantazije sa pravoslavnom fantazijom (OK, predstavom), te zahteva (nekakvo) postovanje (mada je tolerancija* najvise sto moze dobiti).*iako je s?m nema Edited by Zmitjkoe
Link to comment
:blink: Da li to znaci da gradjani blikoistocne zemlje islamske veroispovesti (Sudan?) imaju predstavu o bogu dok gradjani balkanske zemlje Srbije, ili tacnije gradjanin pod nickom Kudravi Gaucos ima (nekakva) znanja o (zivom) bogu? Jos se ljuti zbog izjednacavanja islamske fantazije sa pravoslavnom fantazijom (OK, predstavom), te zahteva (nekakvo) postovanje (mada je tolerancija* najvise sto moze dobiti).*iako je s?m nema
Kilometrima daleko od toga.Isti komentar bih postavio i da sam Musliman, kao i da su tu stvar uradili Pravoslavci. Mi smo ovde raspravljali, svako o svojoj, predstavi Boga. Ova koju ja imam je moja i samo moja (naravno, celo moje poimanje Boga je jos uvek under construction, zato i ucestvujem u ovim raspravama). Problem je sto postoje korisnici koji ne samo da ne zele raspravljati na zadatu temu - oni ne zele ni da drugi raspravljaju o tome.I smatram da mi je tolerancija na odlicnom nivou. Najvise bih voleo da u raspravi postoji sto vise razlicitih misljenja, a idealno bi bilo da niko od ucesnika nema stav identican mome. To je jedini nacin da neke probleme pogledam iz drugog ugla, sto smatram poentom komunikacije uopste.Sa onima koji uopste ne zele komunikaciju, nego prekid iste zaista ne znam o cemu i kako bih ja razgovarao.P.S. Mnoge ideje o Bogu koje ja imam SPC ne bi prihvatila. Iz tog razloga, nije u redu izjednacavati moje, sa misljenjem kompletne organizacije stare vekovima (unutar koje takodje, postoje razilazenja). Takodje, sve nase politicke frustracije imaju zgodan poligon za raspravu, pa je malo besmisleno prosirivati ih tamo gde im nije mesto.
Link to comment
  • 4 weeks later...

žena mu je katolkinja. Zanimljivo je da se sad na sve strane žali kako je morao da krije svoju "jaku" religioznost za vreme premijerovanja, zato što je to navodno nepopularno u UK. Preko bare imamo obrnut slučaj, sasvim moguće ateiste koji se foliraju da su vernici da bi uopšte imali šanse da dođu na vlast. Lakše je biti izabran i ako si crn, gej, žensko... ali, ateista, nema šanse. štaviše, skoro da se mora biti i hrišćanin (ako one njihove uvrnute interpretacije - recimo mormoni - uopšte imaju neke veze sa hrišćanstvom). Mislim da je Mitt Romney nedavno i izjavio nešto u tom smislu (da zvaničnici u USA moraju biti hrišćani).

Link to comment

Pa malo mu je bezveze potez, ako je vernik zasto to nije uradio tokom premijerske funkcije?!Ili mu je ipak karijera vaznija od "uverenja" <_< Vec citam kako ga pitaju (i indirektno "odusevljene" katolicke svestenike) o raznim glasanjima tokom politicke karijere, gde je podrzavao abortus i istopolne brakove.A i u Sverenoj Irskoj su sigurno presrecni :lol:

Edited by Takeshi
Link to comment
Ili mu je ipak karijera vaznija od "uverenja" <_<
Meni to liči da se namešta za neku buduću lukrativnu funkciju... ko zna šta se krije iza toga. Možda neki pobočni napad na brit. monarhiju. A razlika između anglikanske i rimokatoličke crkve je verovatno u proceni broja anđela koji mogu da stanu na vrh igle.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Meni to liči da se namešta za neku buduću lukrativnu funkciju... ko zna šta se krije iza toga. Možda neki pobočni napad na brit. monarhiju. A razlika između anglikanske i rimokatoličke crkve je verovatno u proceni broja anđela koji mogu da stanu na vrh igle.
Anglikanska crkva ne ide na celibat, to je najveca razlika... A ako se ne varam, ni ne zanima ih da li su popovi pedofili, homoseksualci i ostali ljubavnici.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...