Jump to content
IGNORED

Moskva i Piter


Mancunian

Recommended Posts

Inace. vidim da "ludaci" zele da grade u Moskvi najveci panoramski tocak na svetu. Visina u najvecoj tacki 220m sa 48 kabina.18239_2_moscowwheel2.jpg18239_3_moscowwheel3.jpg18239_1_moscowwheel.jpgOvo je u planu u blizini cuvenog Moskovskog cirkusa:moscow-circus-bolshoi.jpgZa one koji ne znaju, Moskva je izuzetno "zelen" grad. Mnogo vise od Njujorka, Londona ili Pariza.

Link to comment
  • 3 years later...

Išao neko nekad Transsibirskom železnicom do Vladivostoka? 

 

Nešto maštam u poslednjih mesec dana o poduhvatu od kojeg bih bila srećna. Namestila sam da mi stižu obaveštenja o BGD - Tokio kartama i obično izdominira Aeroflot sa niskim cenama. Onda sam porazmislila i shvatila da isto tako možemo da se provrtimo po Moskvi tri dana, pa da nastavimo da letimo za Japan. Ali onda shvatiš da je rešenje u Transsibirskoj železnici! I onda lepo od Vladivostoka trajektom do Tokija! 

 

Je l se umre u tom vozu od trajanja? Kakvo li je to iskustvo? Šteta što još ne možeš malo i da prošetaš Irkutskom, Krasnojarskom i Novosibirskom. 

Link to comment

Ne može skroz, ide prvo feri, pa onda posle može kolima, može vozom. Ali feri sam traje 40h, ja mislim. :D

 

Nego, namenski, ti si sto posto išao ovom železnicom!

Edited by MayDay
Link to comment

 

Šteta što još ne možeš malo i da prošetaš Irkutskom, Krasnojarskom i Novosibirskom. 

 

moze da se kupi karta sa pauzama od po dan-dva po gradovima gde hoces da se prosetas, to nije problem sigurno

Link to comment

Nisam, a tako bih rado  :cry:

Em u avion ne smem, em vozove obozavam, em je to, kako cujem, ostao jos uvek pravi voz za razliku od ovih superbrzih...

 

 

Zezao sam se za trajekt, mada se bojim da si nesto zeznula sa ovih 40 minuta, ima tamo povece parce mora.

Link to comment

Išao neko nekad Transsibirskom železnicom do Vladivostoka? 

 

Nešto maštam u poslednjih mesec dana o poduhvatu od kojeg bih bila srećna. Namestila sam da mi stižu obaveštenja o BGD - Tokio kartama i obično izdominira Aeroflot sa niskim cenama. Onda sam porazmislila i shvatila da isto tako možemo da se provrtimo po Moskvi tri dana, pa da nastavimo da letimo za Japan. Ali onda shvatiš da je rešenje u Transsibirskoj železnici! I onda lepo od Vladivostoka trajektom do Tokija! 

 

Je l se umre u tom vozu od trajanja? Kakvo li je to iskustvo? Šteta što još ne možeš malo i da prošetaš Irkutskom, Krasnojarskom i Novosibirskom. 

 

Ja sam razmišljao o tome intenzivno poslednjih meseci. I ortaci preko kojih putujem a izbacuju ultra jeftina putovanja, izbace i turu Sibirskom par dana pošto sam se prijavio za Island i to za neke smešne pare. Ali kad se vratim, prijavljujem se kod njih prvom prilikom, tj čim bude sledeća tura/mogućnost. 

Link to comment

Ajde baci informacije ako ih dobiješ, ja sam čuo neke skroz suprotne tračeve - da je dosta skupo i da za neke sedmodnevne ture koje uključuju zadržavanje na ekstra lokacijama tipa Bajkalsko jezero postoje liste čekanja od po 15-16 meseci.

Link to comment

Sama vožnja traje preko 6 dana. Jesu te liste čekanja za kupovinu tih karata koje ti daju mogućnost da pauziraš dan-dva u nekom gradu ili za ture sa vodičima?

Link to comment

Pa Bane, jesi ti išao??? Ti živiš na potezu Rusija - Kina!

 

nisam putovao transsibirskom, predugo je to za mene. 

 

moja koleginica za par meseci planira da putuje vladivostok - moskva 10ak dana sa zaustavljanjima, znam jos par ljudi koji su tako putovali, zato pisem da setanje nije problematicno. 

Link to comment

Ja sam razmišljao o tome intenzivno poslednjih meseci. I ortaci preko kojih putujem a izbacuju ultra jeftina putovanja, izbace i turu Sibirskom par dana pošto sam se prijavio za Island i to za neke smešne pare. Ali kad se vratim, prijavljujem se kod njih prvom prilikom, tj čim bude sledeća tura/mogućnost. 

 

Ista prica i ista ekipa. Jedino sto je kod mene uplacen Japan. Doduse sve se nadam da ce da ponove i sledece godine :)

Edited by *edited by mod
Link to comment

Из Владивостока се иде према јужним острвима Јапана, зато што се путује према Јужној Кореји а онда одтале се иде према Јапану. Колико знам, најјефтније карте су неколико стотина $.

 

Постоји и друга варијанта, где се знатно мање путује морем, али нисам сигуран да ли је јефтинија варијанта, и не иде се на Владивосток већ се силази у Хабаровску и иде се на Сахалин па онда одатле, неких 50 километара морем, до Хокаида. Али не знам каква је веза са Сахалином из Хабаровска, осим авионом, јер је то за сада острво, тамо сада руски граде неки мост од 10 километара да га повежу са остатком русије. Па је план да се Хокаидо споји са Сахалином итд. небитно. Углавном, треба се распитати.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...