Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Hvala @raskopcani.

 

I u naše malo Jadranovo je stigao surovi kapitalizam - nema više fraj tuševa nego 50centi za 30sec spiranja soli sa kože. Postavljen je i 1 red ležaljki sa suncobranima - cena prava sitnica 30€! 
Pošto je puno turista, ukazao se i pauk i baš juče podigao neke Pančevce. Danas samo pišu kazne. Budžet se napuniti mora iako se nije uradilo ništa na proširenju/pravljenju novog parkinga. 
 

Nama je prošlo leto bio otkrovenje kao baza, sa malom decom, za obilazak Kvarnera, ali ne bi me iznenadilo da se sledeće leto vratimo u Istru. 

Link to comment

Idemo u ponedeljak u Opatiju. Dajte neki hint.

Prošle godine bili na zapadnoj strani Istre. Istočno od Pule nismo kročili. A rekao bih da je podjednako lepo i zanimljivo.

Link to comment

Ja mogu samo da ti preporučim restoran Roko, postoji i picerija i restoran. Mi u restoranu jeli vrhunsku klopu od morskih plodova i riba.

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Bir Adim Öte said:

Idemo u ponedeljak u Opatiju. Dajte neki hint.

Prošle godine bili na zapadnoj strani Istre. Istočno od Pule nismo kročili. A rekao bih da je podjednako lepo i zanimljivo.

Ne znam sta te interesira, ali sto sazetije...Ako si po Opatiji, gradske plaze, lungo mare, klopa najbolje u Voloskom imas par ribarnica s gornje strane a fenseraji restorani dole uz more.

U samoj Opatiji Ruzmarin, sveukupno dobra klopa, a cijene relativno ok.

Imas li prijevoz ili busom po redu: Icici, plaza, i pjesak ako si s djecom, ima i nesto koncerta (imas i na ljetnoj pozornici u Opatiji), bilo do sad par dobrih imena...

Dalje, posjetiti Lovran svakako, sta plaze, setnja starim gradom ili pijaca  i ribarnica (tu nema prevare, na dva mjesta di se prodaje, dobijas frisko, ali moras pozuriti ujutro).

Medveja i Moscenicka Draga obavezno!, plaze, s time da ja bas volim M.D. imas i gore  mjesto u brdu ako ti se pjesaci po ovom paklu....dalje ti vec ide Istra, Rabac pa dalje, koliko si motoriziran, ali vec pricamo o deugoj regiji.

Isto tu između je i Brestova odakle ide trajekt na Cres ako imas dan dva da siris pricu, (vidjeti gore, imas neki odgovor o Cresu).

Ostalo ti je jos ici u brdo po Ucki, ako te to interesira, prica za sebe (park prirode) ili preko tu vec pricamo o Istri.

Na dole 15km imas Rijeku pa onda sta god da se tu nudi...pitaj ako ti nije nesto jasno

E ako si pri lovi neizbjezna mjeata Najade u Lovranu i Johnson u Moscenickoj Dragi

 

Edited by raskopcani
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Najviše nas zanima gde su dobre plaže. Kolima smo, s klincem od 5 godina.

Videh na YT Klančac plažu, kod Brseča. Još takvih tražimo! Male, lepe, slabo posećene.

Ili možda neku peskovitu (u Ičićima je šljunak, koliko vidim).

 

Hvala na preporukama, pre svega za restorane. A trebaće nam i nešto za generalnu nabavku. Lidl?

 

Link to comment
15 hours ago, Bir Adim Öte said:

Najviše nas zanima gde su dobre plaže. Kolima smo, s klincem od 5 godina.

Videh na YT Klančac plažu, kod Brseča. Još takvih tražimo! Male, lepe, slabo posećene.

Ili možda neku peskovitu (u Ičićima je šljunak, koliko vidim).

 

Hvala na preporukama, pre svega za restorane. A trebaće nam i nešto za generalnu nabavku. Lidl?

 

Plaže: Jelenscica  i Cesara isto ima ih jos ali glavni princip kad vidis nesto auta parkiranih gore uz cestu, ukazuje na plazu nizbrdo, ali dole spustanje samo pjeske.

Imas solidno velik Lidl u Matuljima prije Opatije, a imas i neke velike Plodine ili sta vec na gornjoj cesti...to uguglaj, bar tih i takvih ne fali nigdje

Link to comment
On 5. 8. 2024. at 17:14, Svemir Zeka said:

Pa to je to. To sam nailazila, ali malo nam je. Ovo je gajba za petoro, 100 evra. Na bukingu bio najjeftiniji apartman.

Al za sve pare valjalo, novo, opremljeno, čisto. I 20 m od plaže, to nisam ni znala. Mesto je seoce pored Supetra, Mirca, u drugim mestima je bilo skuplje.

 

Dobro, to je povoljno, ja sam skontao da je neki manji apartman bio preko 100e, kao što su moju poznanicu odrali ovog leta (nisam ni znao da letujemo u istom mestu), plus na sranje lokaciji, ni klima joj nije radila.

 

Koliko si unapred to rezervisala?

Link to comment
12 minutes ago, copkillah said:

Koliko si unapred to rezervisala?

U februaru :lolol:

 

Ma ne, pregledala sam dosta dugo, i ovo je za taj kapacitet bilo najpovoljnije, a stvarno jako lep i opremljen stan-apartman.

Link to comment
On 14. 8. 2024. at 22:52, Svemir Zeka said:

U februaru :lolol:

 

Ma ne, pregledala sam dosta dugo, i ovo je za taj kapacitet bilo najpovoljnije, a stvarno jako lep i opremljen stan-apartman.

Ja u januaru, bez mogucnosti odustajanja😆  

135evra noc, 76kv stan za petoro, bol

 

Za sl.leto sam vec sada u lucici na lastovu rezervisala, pre 10 dana😆 al moze se odustati

 

Samo da napomenem da je masl.uje koje sam kupila u postiri nesto neverovatno, miris, ukus, sve.ne znam kako cu se vratiti posle na ona monini i sl.sranja iz marketa

Edited by InvisibleLight
  • Wub 2
Link to comment
On 5. 8. 2024. at 17:14, Svemir Zeka said:

Pa to je to. To sam nailazila, ali malo nam je. Ovo je gajba za petoro, 100 evra. Na bukingu bio najjeftiniji apartman.

Al za sve pare valjalo, novo, opremljeno, čisto. I 20 m od plaže, to nisam ni znala. Mesto je seoce pored Supetra, Mirca, u drugim mestima je bilo skuplje.


Mi smo platili 90e četvorokrevetni apartman u Sutivanu (to je prvo sledeće mesto posle Mirca), mali je, ali ima dvorište i isto super opremljen.

Treba izbegavati Hrvatsku poslednje nedelje jula i prve dve nedelje avgusta, tad je vrh sezone i najveće su cene, a i gužve.

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, goofs said:


Mi smo platili 90e četvorokrevetni apartman u Sutivanu (to je prvo sledeće mesto posle Mirca), mali je, ali ima dvorište i isto super opremljen.

Treba izbegavati Hrvatsku poslednje nedelje jula i prve dve nedelje avgusta, tad je vrh sezone i najveće su cene, a i gužve.

Sutivan je super, tamo bih otišla sledeći put. 

Problem s terminima meni je slabo rešiv zbog raspusta, kad mi je odmor. Nemam mnogo mogućnosti za pomeranje. 

E sad, što se gužve tiče, čini mi se da nije bilo ništa posebno. 

Link to comment
On 14.8.2024. at 7:47, Bir Adim Öte said:

A trebaće nam i nešto za generalnu nabavku. Lidl?

 

 

Poštuj sebe, ne idi u LIDL

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 20. 8. 2024. at 4:30, Eleniko said:

 

Poštuj sebe, ne idi u LIDL


Ko je postovao sebe kada je isao u najblizi supermarket da nabavi sta mu treba?

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...