Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

@Lucia

To je ovo na slici. Ja to trazim svako leto, najlakse se pronadje rano ujutru jer svetluca na prvom suncu. Onda izaberem najlepsi, stavim ga u futrolu od telefona, gledam cele godine, on se od toplote telefona polako smanjuje, onda zamenim za novi primerak :).

A sakupljam i skoljke, lepo kamenje, kamenje sa rupom pa nanizem na neki kanap i kacim po kupatilu. Salvete, znacke i slicice sam prestala :D

 

 

IMG_20240712_113214.jpg

Edited by Sandradjer
  • Haha 1
  • Hvala 3
Link to comment
7 hours ago, Sandradjer said:

Zlatni rat je sljunkovita plaza, i to krupniji sljunak, ali zato mozete naci kamen srece :D.

Vidi se sljunak malo sa strane

 

IMG_20240712_071616.jpg

Ovoj @Sandradjer i kamen srece upada u patiku. Ko da nije vec dovoljno srecna. Kad te oce oce te. 

Link to comment
15 minutes ago, Shan Jan said:

Ovoj @Sandradjer i kamen srece upada u patiku. Ko da nije vec dovoljno srecna. Kad te oce oce te. 

Pocni da pijes vino :D

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
5 hours ago, Lucia said:

evo da odgovorim na sopstveno pitanje:

Najljepše pješčane plaže u Hrvatskoj (vip-apartmani.hr)

na spisu im je Rajska na Rabu koju je @bags preporucio

zanimljivo da ima par oko Zadra, uglavnom su po otocima


edit: @Sandradjer zasto "kamen srece"?

 

Ja dobro pamtim peščanu plažu u Lovištu na Pelješcu gde sam bio kao klinac u šestom ili sedmom razredu. Slučajno se zadesili za vreme neke lokalne proslave, pa se mogla uzeti riba na gradele i domaće vino. Obeznanio se od jedne čaše :D

  • Haha 1
Link to comment
On 12.7.2024. at 9:25, Lucia said:

evo da odgovorim na sopstveno pitanje:

Najljepše pješčane plaže u Hrvatskoj (vip-apartmani.hr)

na spisu im je Rajska na Rabu koju je @bags preporucio

zanimljivo da ima par oko Zadra, uglavnom su po otocima


edit: @Sandradjer zasto "kamen srece"?

 

 

 

sakarun na dugom otoku mozda jedina valjana, ko voli pesak.

ta na rabu rajska je bzvze, uopste u hrvatskoj su pescane plaze drugog reda, nema belog peska nego neki blatnjav..npr lumbarda korcula..ima i ta lovrencina na bracu.

, ko hoce pesak ne ide u hrvatsku

ima oko vrboske na hvaru nesto, da i bisevo, otocic kod visa.. na krku ima dosta tih sa braon peskom i pravim blatom koje je valjda lekovito jer se svi mazu

 

na kapiram peskarose... jedino ako je zbog male dece, al sta fali deci i sitan sljunak, more je cittiije i lepse ,ne lepi se za noge pesak.

  • Hvala 1
Link to comment

Glede pescanih plaza, zanimljivo mi je kako smo mi Jugovici navikli na sljunak i kamenje, a stranci u principu vise vole pesak. Skoro mi prica koleginica Francuskinja kako je bila na Hvaru i Mljetu i kao prelepa voda, prozirna, ali... bezveze plaze. Zasto? Pa kao stenje, kamenje, neudobno, ovo ono. Tu se ipak na kraju slozismo da je voda tako prozirna (ili se takvom doima) i zbog toga sto nema peska nego je kamen. A onda brzo posle toga vidim i plakat u pariskom metrou, promocija za leto u Hrvatskoj i tamo neka plaza, ne pise gde je, ali bas nikako tipicna jadranska, sa nekim peskom ili bas sitnim kamenjem (znaci, na ivici laznog predstavljanja 😁).

  • Haha 3
Link to comment

Šljunkovite i kamene plaže nisu dobre za moja nežna apostolska stopala.

Ne kapiram kako neko ne može voleti peščane plaže...

Pa još kad se zrnca peska nekako prošvercuju u telesne otvore, joooj miline :wub:

  • +1 3
  • Haha 1
  • -1 2
Link to comment
4 hours ago, Kampokei said:

Skoro mi prica koleginica Francuskinja kako je bila na Hvaru i Mljetu i kao prelepa voda, prozirna, ali... bezveze plaze. Zasto? Pa kao stenje, kamenje, neudobno, ovo ono.

Mi smo pre par godina bili na Mljetu, nezaboravno! 

Pesacili oko jezera (10km) pa kad se umorimo spustimo se do vode okupamo i aj' dalje. Voda topla, prozirna, plavo zelene boje, nestvarno 😍nigde auta nigde hotela, samo sunce, more, kamen i borovi, bezbroj cvrcaka i paleta prirodnih mirise....

4 hours ago, Filozof manijak said:

Ne kapiram kako neko ne može voleti peščane plaže...

Nije da ih ne volim ali su mi nekako dosadne, ravne i nemastovite. 

Na kamenitoj da bi usao u vodu moras da osmatras, planiras kud da krocis i za cega da se drzis, pa kad se pomucis i udjes nemas vise zelju da izadjes :lolol:

Nemam nista protiv ni ovakve varijante ulaska u vodu

 

sCadtYN.jpeg

Samo nek je plavo i prozirno. 

  • +1 1
  • Wub 6
Link to comment
2 hours ago, Serena said:

Mi smo pre par godina bili na Mljetu, nezaboravno! 

Pesacili oko jezera (10km) pa kad se umorimo spustimo se do vode okupamo i aj' dalje. Voda topla, prozirna, plavo zelene boje, nestvarno 😍nigde auta nigde hotela, samo sunce, more, kamen i borovi, bezbroj cvrcaka i paleta prirodnih mirise....

Nije da ih ne volim ali su mi nekako dosadne, ravne i nemastovite. 

Na kamenitoj da bi usao u vodu moras da osmatras, planiras kud da krocis i za cega da se drzis, pa kad se pomucis i udjes nemas vise zelju da izadjes :lolol:

Nemam nista protiv ni ovakve varijante ulaska u vodu

 

sCadtYN.jpeg

Samo nek je plavo i prozirno. 

Idealna 'plaza' ako mene pitas, samo da je umesto mulića velika stena za leći al ok i ovo..

 

 

+milion za mljet :wub:

Edited by InvisibleLight
Link to comment
11 hours ago, InvisibleLight said:

 

 

sakarun na dugom otoku mozda jedina valjana, ko voli pesak.

ta na rabu rajska je bzvze, uopste u hrvatskoj su pescane plaze drugog reda, nema belog peska nego neki blatnjav..npr lumbarda korcula..ima i ta lovrencina na bracu.

, ko hoce pesak ne ide u hrvatsku

ima oko vrboske na hvaru nesto, da i bisevo, otocic kod visa.. na krku ima dosta tih sa braon peskom i pravim blatom koje je valjda lekovito jer se svi mazu

 

na kapiram peskarose... jedino ako je zbog male dece, al sta fali deci i sitan sljunak, more je cittiije i lepse ,ne lepi se za noge pesak.

Ima, ne zelim je nikome :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...