Jump to content
IGNORED

Brza hrana - ostalo


yolo

Recommended Posts

a gde im je bio prvi lokal u 70

 

nije ih baš bilo toliko da ne bi mogli da ih identifikujemo

 

inače se i mi kao ubogi i sakati po kinezu povlačimo od nemila do nedraga

 

nekad smo jeli kod đane

 

đana izgorela, nije otvorila drugo tamo

 

onda smo prešli kod 9 zmajeva

 

9 zmajeva izgorelo

 

sad oni otvorili neki izbeglički šator u prizemlju između 2 stara dela

 

pa tamo sad jedemo 

 

i tako...

Link to comment

Pre prvog su bili na spratu sredina među prvima do bočnog prolaza, baš epicentar stihije. Inače, Tanja nije zvanična kafana u smislu sedneš poručiš i jedeš. Bar tada tamo nije bila. Sada nmp kako radi.

U Grmeču je bio jedan sto i "ljuljaška" ali je 99% obroka raznosila.

  • +1 1
Link to comment

pa čekaj jel to nije ona kineskinja što je kupila lokal od đane kad je ova svom mužu otvorila kafanu prekoputa u jurija gagarina pored auto servisa /da mu smanji ovisnost od kocke/

 

uvek smo to zvali đana

Link to comment

Znam za Đanu...nije.

Đana je, da kažem, "zvanična" kavana.

Ova mučenica nije kupila lokal ni pod razno.

Edited by Barti66
  • +1 1
Link to comment

kad ste se već dotakli Kineza iz B70 - bio mali lokal sa genijalnom nudla čorbom, na spratu starog dela na onoj otvorenoj terasi okrenutoj ka J Gagarina, poslednji u nizu na levo (levo kad si u zgradi i prođeš kroz bočni prolaz)
služili u gvozdenoj posudi - intenzivni smeđi temeljac, kao jača baza za ramen, a unutra staklene nudle, dobar komad svinjskog rebra, jaje u pet začina, par gambora, bok čoi i odzgo korijander. tip koji je kuvao mnogo nadrndan bio, ali Kineskinja raznosačica me volela. obožavao sam tamo da se zabodem.
posle požara ih više nisam našao, a nemam živaca da se zavlačim po onom parkingu sada.

  • +1 1
Link to comment
On 16. 6. 2024. at 20:28, banatjanin said:

kad ste se već dotakli Kineza iz B70 - bio mali lokal sa genijalnom nudla čorbom, na spratu starog dela na onoj otvorenoj terasi okrenutoj ka J Gagarina, poslednji u nizu na levo (levo kad si u zgradi i prođeš kroz bočni prolaz)
služili u gvozdenoj posudi - intenzivni smeđi temeljac, kao jača baza za ramen, a unutra staklene nudle, dobar komad svinjskog rebra, jaje u pet začina, par gambora, bok čoi i odzgo korijander. tip koji je kuvao mnogo nadrndan bio, ali Kineskinja raznosačica me volela. obožavao sam tamo da se zabodem.
posle požara ih više nisam našao, a nemam živaca da se zavlačim po onom parkingu sada.

https://maps.app.goo.gl/k3S7zHbnXZpB7PQ9A

 

Ako na ovaj misliš stvarno je bio vrhunski ramen. Doduše zatvorili su ga još pre požara, možda privremeno možda i ne.

  • +1 1
Link to comment
On 15. 6. 2024. at 18:16, Milošica said:

Meraki giros dosta dobar.

 

- su malo slabije porcije.

Još onomad sam ga preporučio. Uzmeš mega giros, nema šanse da ostaneš gladan.

Link to comment
51 minutes ago, booyaka said:

Još onomad sam ga preporučio. Uzmeš mega giros, nema šanse da ostaneš gladan.

Javi da jedemo zajedno.

Link to comment
On 3. 6. 2024. at 23:02, Barti66 said:

Taj kineski u Grmeču 'Gangnam"...ooozbiljno dobar...ali isključivo restoranski meni jer imaju i gotova fast food jela na samom ulazu.

 

Imaju gotova jela, ali i za poneti na porudžbinu. Cene su ok, za razliku od surovih restoranskih:

 

5tqjun.jpg

 

Uzeo sam prženi pirinač, čisto da uporedim sa onim iz prčvarnice:

 

ui277y.jpg

 

Šta znam... skroz je ok i ukusan obrok, da me pogrešno ne razumeš, ali je bez šmeka i sa nekom pilećom šunkom umesto pilećeg mesa. Verovatno je zato i jeftiniji 100 kinti.

 

Ovako izgleda onaj iz rupe odmah do Grmeča:

 

2zs9v0.jpg

 

Probaću i ostalo iz Gangnama, pa javljam.

Edited by zorglub
Link to comment

Lično sam imao krajnje negativno iskustvo sa tom brzom/gotovom varijantom.

Obavezno probaj teletinu/junetinu na vreloj ploči.

Rupu još nisam overio...sve se snebivam i obilazim ali nikako da se odvažim.

Edited by Barti66
  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Barti66 said:

Rupu još nisam overio...sve se snebivam i obilazim ali nikako da se odvažim.

 

Znam tačno na šta misliš, ali video sam Kineze kako dolaze sa decom tamo, tako da...

Takođe, momci iz agencije za registraciju tamo uzimaju klopu, oni su mi ih i preporučili.

  • +1 1
Link to comment

Stigao i TakoYaki u Beograd na početku Kataniceve. Drzi ga Azijat ili ortak od lika koji je otvorio i Crazy Noodles tu u blizini. Crazy noodles sam probao na početku kada su tek otvorili i nisu bili ništa posebno, sem što u okolini nema konkurencije.

 

TakoYaki su dosta bolji a i cena je pristupačna od 480 pa do 580

  • Hvala 2
Link to comment

Da prijavim odličan falafel fast food preko puta Doma Omladine. Mislim da se mesto zove Yala Yala, tu je nekad bila ona poslastičarnica. 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...