Jump to content
IGNORED

Brza hrana - ostalo


yolo

Recommended Posts

dakle, Šlomi je na nedeljnoj bazi sam radio analize regularno upakovanog i na tržištu dostupnog tahinija, koji je dugo koristio u svojoj radnji, a onda je naprasno analiza pokazala da sirijac nije prao ruke posle toaleta pa je zatvarao kantice sa susamom ili štagaznam: zapravo tahini mu nije od susama, nego od pečenog pasulja, pa je Šlomi počeo da uvozi iz Izraela. I onda je to ispričao forumašici. a tahini se i inače u Srbji prodaje na tone dnevno, pa su malverzacije sasvim isplative.

 

genijalno.

 

Tenks za odgovor, nažalost, još uvek ne kapiram da li je ta priča, sa tragovima fekalija u alvasari tahiniju, samo Šlomijevo šaljenje™, ili dotični tahini zaista treba izbegavati :(

Link to comment

ne, ova prica je Banatjaninova ironija na veoma cudnu tvrdnju da neko vrsi redovnu nedeljnu analizu industrijski pravljenog tahinija. 

Link to comment

upravo tako, i na tu vrstu konspirativnog razmahivanja (reče mi jedan č'oek) koje realno po nekoga može da ima ozbiljne implikacije, pa bilo to i samo na forumu, nemam drugi komentar osim ironije. na stranu to što je cela konstrukcija infantilna da boli.

 

a ti Willow kako hoćeš. Ja na nedeljnoj bazi takođe radim organoleptičku analizu tog tahinija, godinama, i to zajedno sa svoje troje male dece i odgovorno tvrdim da je to najukusniji, najbolji i najzdraviti tahini koji se prodaje u Srbiji.

Edited by banatjanin
Link to comment

:). Kul. Hvala vam, obojici, Vaso, Banaćanine. Jbg, centar za detektovanje ironije mi ne šljaka baš najbolje. Elem, sad ću da skoknem do Vera po alvasari, danas je dan za pravljenje humusa.

Edited by Willow
Link to comment

I onda je to ispričao forumašici. 

 

pa ispricao je i forumasu, al njega nisi ironisao.   :fantom:

 

jest i meni je rekao da vise ne koristi, mada sam mislio da se blesavi. 

Link to comment

mislim da postoji fajn lajn izmedju iskaza "presao sam na drugi tahini" i "nosio sam industrijski tahini jednom nedeljno na laboratorijska ispitivanja"

Link to comment

nisu svi suptilni ko ti.

 

najbolje da suocimo vlasnika humusmarketa, forumasa i forumasicu, i da ih unakrsno ispitamo, sta je tu kome, kad i kako reko u neformalnom razgovoru u prolazu na engleskom koji nikom nije maternji jezik.  :fantom:

Edited by darling
Link to comment

 

tahina je bila od onog palestinca kod arandjelovca, bese alvasari - prodaje se kao supervero brendirana. povremeno je nema ali je opet naruce. ubedljivo jedina koja valja ovde.

 

 

 

jedno vreme, dok mu rezultat redovne nedeljne analize nije rekao da taj tahini "ne smem da kazem sta sadrzi", pa se vratio uvozu iz izraela. 

 

 

jest i meni je rekao da vise ne koristi, mada sam mislio da se blesavi. a debil sam, video sam velike kante od 25l, nisam zagledao na nalepnicu. sumnjam da je uvoz iz izraela, to nema sanse da se isplati na tako male kolicine.

 

darling?

skapirala?

:fantom:

Link to comment

Nego u Mirijevu otvorili zanimljivi kineski objekat, skretanje posle malog Maksija. Dosta para je ulozeno, a arhitektura je takva da ne dozvoljava nikakvo brljanje sa higijenom: jednospratnica sa potpuno transparentnim proceljem, u prizemlju su pult i kuhinja i par stolova, a na spratu malena restoranska sala.

 

Danas cu ih overiti, izgleda da nisu klasicni  kupusari, video sam kako im izgleda hrskava piletina u slatko-kiselom sosu i deluje dobro.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ne   :fantom:

 

negde je potpuno nebitno da li je Šlomi lagao ili je cmrlj pogrešno prenela.

akcenat moje ironije bio je na ideji da se nagoveštava kako Alvasarijev tahini ne valja, odnosno u njemu ima nečega (još uvek ne znamo čega) na osnovu tvrdnje da je Šlomi sam radio jednom nedeljno analizu tahinija koji je mesecima koristio do tada. i to realno najboljeg tahinija u Srbiji, koje je legalno na tržištu. nije mi ideja bila ni da potkačim cmrlj, ali to je ona napisala, ne gazza.

 

šta tebi ovde nije jasno?

 

tebi cela konstrukcija deluje logično? ne pada  ti na pamet da se Šlomi možda nije dogovorio oko cene ili da je Sirijcu možda  ostao kratak pare a ovaj nije hteo više da isporučuje, pa je krenuo da maže govnima dojučerašnjeg jarana.... ne tvrdim da je to tako, nudim alternative (i dalje mislim da je kosmička nepravda što je Šlomi otišao i dalj emislim da su mu falafel i hummus bili jedini dobri u BGu).

 

a ono napisano nagoveštava: ne kupujte tahini u veru, neko se iskenjao u teglu!!!

 

zbog toga, cela konstrukcija je epski bulšit.

 

ne smeta ti? dobro. kupuj onda Vitalia taan! o jebote.....

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...