Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

da ali cluk je precenjen, ovako kako ga seku nove generacije. pravili gabariti kockice crnog luka za uz cevape se znaju vekovima. znaci milimetar x milimetar x milimetar. a to vise nema nigde, keve koje su to sekle su davno u penziji.

Link to comment
kako bre niste jeli kod onog ludog dede koji je tamo sredinom devedesetih bio THE rostilj u gradu, piza pljeskavica se prodavala i na pola posto je somuncuga u koju je pakovao to more sastojaka bio onaj od pola metra sirine. a razne pljeske tamo su nosile imena po njegovoj snaji i unucima. deda se potom otrgao kontroli pa je povecavajuci kolicine mlevenog (kuvanog) pasulja skoro pa dosao do prave vegan pljeske, sto je na kraju prestao da krije jer je bio u fazonu nasao sam idealan nacin da napravim najukusnije pljeske a sta vas boli kurac od cega su. bilo je i par ubistava ispred objekta, na onom stubu za ulicnu rasvetu je uvek stajalo sveze cvece. deda je na kraju overio a objekat od tada menja vlasnike i nikada nije vratio staru slavu.
Kako bre da nismo....Mislim da je deda cak bio u prva tri u nekom izboru najboljeg fast food-a, mislim da je i loki bio u tom izboru valjda...Deda je fijuknuo posle neke porodicne tragedije i klizao u ludilo i kad je on otisao nista tu nije uspevalo vise...BTW, Ćirin Drvce u G.Delčeva sa strane blize jugi je dobar...
Link to comment

dal je iko pomenuo brzu 'ranu "tromča"? bilo nekad na bg strani pančevca, ispod bogoslovije (to nisam overio). sada na 100m sa druge strane od ofk bg stadiona, na mirijevskom putu ili ulici dragoslava srejovića. dakle, kad god mi mrsko da prčkam neki has za madam & moi (ili njoj), cimnemo ih i za 10-15 min sve gotovo. vrhunsko južnjačko mesko, fini dvojac radnika (žena i muž), neverovatni izbor zalogaja, a obaška što je jeftinije, ukusnije i mamojebnije od navedenog ovde. rekoh jednom toniju adamsu kad je bio kod nas na nekoj večerinki. verovatno se nije setio da svrne, a trebalo bi. evo, baš sada se dohranismo posle šampinjonskih sarmi moje majke jednom porcijom koblerona i pomfrita, tek da se pivce ne oseti usamljenim.vodio tamo neke ozije - usred popodneva septembra leta gospodnjeg, zarakijasmo se i oždrasmo kao kraljevi.da, katkad se sretne i poneki selebriti poput siniše vučinića (mislio sam da je taj na robiji. slabo pratim dnevne politike).

Link to comment

Probadoh sinoc svinjski giros na Bajloniju, a kasnije tokom noci, tj. ujutru, i pileci u Kolarcevoj. Oba su odlicna, ali je ovaj potonji bolji. Sasivanje.

Link to comment
Ima li to Ćirino ikakve veze sa The Drvcetom?
gazda originalnog drvceta (ujedno i vlasnik ABCa) otvorio je relativno nedavno novi lokal u aleji gladnih, pri kraju ulice s desne strane kad ides od merkatora ka dunavu, Cirino drvce.kobaja izuva, batak standardno vrhunski, drugari kazu da su i sve varijante mlevenog mesa (gurmanska, djunta....) odlicne.
Link to comment
dal je iko pomenuo brzu 'ranu "tromča"? bilo nekad na bg strani pančevca, ispod bogoslovije (to nisam overio). sada na 100m sa druge strane od ofk bg stadiona, na mirijevskom putu ili ulici dragoslava srejovića. dakle, kad god mi mrsko da prčkam neki has za madam & moi (ili njoj), cimnemo ih i za 10-15 min sve gotovo. vrhunsko južnjačko mesko, fini dvojac radnika (žena i muž), neverovatni izbor zalogaja, a obaška što je jeftinije, ukusnije i mamojebnije od navedenog ovde. rekoh jednom toniju adamsu kad je bio kod nas na nekoj večerinki. verovatno se nije setio da svrne, a trebalo bi. evo, baš sada se dohranismo posle šampinjonskih sarmi moje majke jednom porcijom koblerona i pomfrita, tek da se pivce ne oseti usamljenim.vodio tamo neke ozije - usred popodneva septembra leta gospodnjeg, zarakijasmo se i oždrasmo kao kraljevi.da, katkad se sretne i poneki selebriti poput siniše vučinića (mislio sam da je taj na robiji. slabo pratim dnevne politike).
uf, nijesam fakat, mogli bi skupa overit!najbolji i najgori giros sam jeo u ruzveltovoj. ovaj poslednji je bio najgori, te cu ih zaobilaziti ubuduce.
Link to comment
nesto poput pohovanog sendvica
prodzaraj monte cristo, bozanstveno. kapiram nije to o cem' zboris, al' ideja je ista.on milenko, rolirano bjelo che bajlonko je prvoligasko.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...