Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

ljakse skocic na bajlonijevoj pijaci vec dugo ne uspeva da organizuje posao na zadovoljstvo musterija. vecito su u zurbi, zbunjeni, nekoordinisani primaci porudzbina, naplacivaci i pekaci. kad im se da primedba dziberski krenu da se raspravljaju u fazonu svi znate sve kad treba kritikovati, ajde stani za rostilj ti ako si tako pameten, dam ti platu od 100000 (sa sve vatanjem za dzep(uvati on mene za tuki)). i onda da bi prikrio gresku da nije realizovao moju narudzbinu, ubaci mi u lepinju obicnu umesto velike gurmanske. jedna cigla u izlog bi zadovoljila moju glad za pravdom.

Link to comment

Još jednom da pohvalim mesaru-pečenjaru "M", na ćošku Banatske i Ugrinovačke. Svašta u ponudi, sve je dobro i umerene cene. Imaju i priloge, za razliku od ostalih, i ljutenica je super.

Link to comment

Mislio sam da je samo urbana legenda fast fudova ili u izumrla vrsta ali izgleda da sam se prevario. Pica-pljeskavica je ponovo u vasem gradu. Prolazio sam Dimitrijalom pa sam stao na neku no-name pljeskavicu kada mi je za oko pao natpis pica-pljeskavica. Nisam je narucio ali sam morao da pitam sta je.Recept je sledeci. Meso se razvuce kao za shish a onda se na njega naredja kackavalj, sunka i pecurke u pavlaci pa se to sve lepo zapece. Cca 300g i oko 250kinti.

Link to comment

U Cara Dušana, ima jedna radnja, i u njoj pizza-pljeskavica, originalna, njen je autpr nekad verovao u tržišnu ekonomiju, malu privredu, opstanaka preduzetnih, i tako to, te sa svojim izumom oica-plejskavica gostovao lak i u Beogradskoj Hronici. Ovoliko ga deliko od patenta E.Z. (tada još beše Z.) U međuvremenu došla 8. sednica i sve ostalo, i eno ga životari, i najčešće zatvara mnogo pre oficijelnog kraja radnog vremena.

Link to comment

Pica pljeskavica mi je nesto poput pohovanog sendvica koji je svojevremeno postojao kod arhitektonske skole. Nikad nisam video nikoga da to jede ali je koncept toliko lud da mora da ti zapadne za oko. Secam se da sam i za taj pohovani sendvic pitao tacno sta je u pitanju i dobio odgovor "Pa to mi tako uzmemo sendvic stavimo priloge i onda ga tako ispohujemo."

Link to comment

jel moguce da niko nije 90ih jeo pica pljeskavicu na kraju dzona kenedija (ka dunavu)? :unsure: to je, onako, bilo bas odvaljivanje, cela je imala 780 grama, a bila je opcija da se uzme i pola. ja to pamtim kao has koji je bio idealan nakon zestokog alkoholisanja.sto se tice cevap pite, bilo je toga u pekari na muharu, ali je to zatvoreno pre 3-4 godine. a bila je bas, bas dobra.

Link to comment
jel moguce da niko nije 90ih jeo pica pljeskavicu na kraju dzona kenedija (ka dunavu)? :unsure: to je, onako, bilo bas odvaljivanje, cela je imala 780 grama, a bila je opcija da se uzme i pola. ja to pamtim kao has koji je bio idealan nakon zestokog alkoholisanja.
je jea. posle napijanja na marini na primer. a zimi su kuvali cajeve u nekim ogromnim kazanima, pa su delili dok se ceka pljeska.
Link to comment

Pica pljeskavica sazuva. Nekoc su bile kod hotela Jugoslavije i na kraju 61-og. Sada zvanicno postoji na meniju u Srpskom rostilju u Piramidi, ali najcesce nemaju potrebne sastojke. Veliki problem je nabaviti sunku, sir i pecurke :isuse:edit: sad vidim da je Nenad spomenuo tu u Dzona Kenedija

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Kako izgleda to cudo?
Pljeskavica, nazalost prilicno tanka, elipsoidnog oblika, na koju metnu sastojke za picu.
ja nikada nisam to jeo
:o Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...