Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

probao gi ge gu na kalenicu. odlicna gurmanska pljeska, 240din. od doba rahmetli njamburgera nismo imali takvu u 'hoodu. majstor mi rece da meso stize iz leskovac. ristepak!
probani leskovacki ustipci, obicni cevapi, gurmanska pljeska i bela vesalica. apsolutni spektakl. cak i kad se malo olade dok stignu kuci. lepinja ona divna somunsko furunska, a ne ko ono zvakavo govno u vajatu. a tucana paprika, pored mesa, takodje stize iz leskovac i to ona milica krupna sto ti se zavuce u zub i desni. Edited by luba
Link to comment

Oпроштено. Сам сам јутрос отишао по секнд, па и трд опинион: ћевапи сасвим солидни, али хит остаје уролана гурманска која је данас била мало сланија од просека, што мени сасвим одговара. Изгледа да им је трик у одличној сланини. Наставићу сондирање. :piggy:

Link to comment

Meso kao ultra brza hrana.Yakiniku na kucni nacin.(Zbog letenja crvrchki od mesa, rasprostru se novine na sto da ne mora ceo posle da se pere. Moze se nazvati i "zurnalistickim" ko hoce).Originalni se pravi se na otvorenoj vatri ali moze i kod kuce u ovoj "mashini" koja je visenamenska a ovde ima ulogu glorifikovanog tiganja.Razlika da se mese prvo ne isprzi pa onda sve zajedno donese na tanjir je u tome da se przi neposredno pre zalogaja, svako stavlja sta mu se sledece jede. Tanko iseceno, gotovo je 10 sekundi jedna i 10 sekundi druga strana. Nema ni ulja ni nikakvih zacina. Sve cisto.Govedina, svinjetina, piletina. Prve dve se kupuju tako tanko secene, masinom, vec upakovane.meso01.JPGU kadru su tanko seceno povrce, miso supa i pirinac. Povrce se isto przi bez icega.meso05.JPGOvaj sos je yakiniku sos a u stvari je soja sos sa malo secera.meso03.JPGKako se meso isprzi:meso02.JPGide pravac u sos, provalja se malo meso04.JPGsos ga rashladi taman da je "gulp" koji sledi bez problema.Ima li brzhe hrane od ove? Brzina je nepostojeca jer vremena za spremanje uopste i nema, svaki zalogaj se sprema neposredno pred konzumiranje.

Edited by Yoyogi
Link to comment

@Yoyogi:sve deluje lepo, sveže i ukusno.nego, što se tiče "mašine", indukcioni rešo? I ako da, u kom smislu višenamenska. Imao sam jedan ali je otišla jedna glupava dioda pa nisam video šta ima od fukncija osim kuvanja.

Link to comment

Ta mashina je National Panasonic KZ-PW1 (koliko mogu da procitam sa slike, nisam kod kuce). Lokalci je zovu "hot plate". IH, kao one ringle nacrtane na sporetu. Onda ima nekoliko modula, ima rebrasto za rostilj, mrezu za kuvanje na pari, za sukuyaki hot pot, sad vise i ne znam, njome ja ne rukujem. Iz nekog razloga ne mogu da nadjem sliku na netu.Secam se da je kostala 400$ negde u ovo doba 2004.

Link to comment

overio reneovog komsiju ratnog zlocinca kiroprakticara Dabica, dimljena piletina i punjeni batak, nije spektakl, ali je odlicno + ljubazno osoblje. Vidim da imaju koesta jos, nadam se da cu imati prilike da probam.Inace, cuh da je Drvce pored onog u Glavnoj, otvoreno i na staroj lokaciji, pored zemunske gimnazije.

Link to comment

Ima li još ljubitelja XXL ćevapa iz mesare kod Milana u bloku 62? Bili su i u bloku 61 dok tamo nije nikla ona nova zgrada.

Link to comment
Новоотворени "Грил Хит", кажу да је адреса Ђорђа Вајферта 80, а лажу јер су у ствари у Максима Горког, сакривени иза оне такси станице што излази на Јужни булевар. Набасао на њих у покушају да избегнем сојабургере из Мек Дека.Ћумур, бесконачан списак јела са роштиља, уз једно 7-8 врста пљескавица: лесковачке, гурманске, пуњене, роловане, мале, велике, џамбо (од пола киле)... Пробао ону од 0.4 кг, умотану у сланину, апсолутна препорука. Делују као први озбиљан роштиљ у крају од затварања Њамбургера (има још један али баш нећу да их споменем јер су ми марнули 100 кинти при другој посети и од тада бојкотујем).Колико ће да траје, немам појма, али волим тај период непосредно након отварања, када нема гужве и када се труде да држе квалитет. :D
Tragom™ ovih redova overih taj Hit danas, a pre neki dan i Skocica o kojem se nasiroko pisalo. Cini mi se da i jedan i drugi lokal potpadaju pod ono "Good but not great".
Link to comment
Ima li još ljubitelja XXL ćevapa iz mesare kod Milana u bloku 62? Bili su i u bloku 61 dok tamo nije nikla ona nova zgrada.
a zar ima neko ko nije ljubitelj :unsure:
Link to comment
a zar ima neko ko nije ljubitelj
Ma ja to sprovodim blic anketu nad neblokovskom populacijom. :lol: btw. imaju oni još jednu mesaru na Zvezdari ali iako je meso identično, ti ćevapi su manji a i roštilj majstor je niže kategorije.
Link to comment

meni se taj milan uopšte ne sviđa. ako mislimo na istog milana.poslednji put sam jela leskovački uštipak.ajde što si za mnoge fastfudove postavio domaći zadatak, renne :), ali meso je bilo s r a n j e. samlevene koščice sa dosta soje i praška za pecivo! :puke:

Link to comment
Tonkatsu, prakticno japanska verzija becke snicle. "katsu" je od "cut".Ovako dodje na sto:ton03.JPGMeso je iseceno u komade velicine zalogaja (ili dva) posle przenja.Miso supa je sa rezancima od przenog tofu.U centralnoj posudi (sa tuchkom) je susam, on se (ne tuca) kruznim pokretima pod pritiskom smrvi u prah, i lepo mirise.Sos desno je tonkatsu sauce, google, ima na hiljade recepata. Baziran je na soja sosu.Kada se susam smrvi, u tu posudu se prespe sos i promesa sa njime. Komad mesa se prvo umoci u taj sos i onda jede. Moze umesto tog sosa i ren koji nije mnogo ljut i koga moze da se pojede jedna kasika po komadu mesa.Ulazne komponente:Meso, bas ovakvo. Ovde je 4 snicle (pakovanje od 430-440g) zajedno 5$, po ~110g svaka.ton01.JPGVerovatno mogu i obicne prezle, ovde se koriste ove malo zubatije:ton02.JPG Edited by Yoyogi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...