Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Da se neko nasmeje, ja jesam. Japanski cevapi. Kockasti:cevap01.jpgNema luka, nema hleba, uz pirinac:dete je probalo jedancevap02.jpgOnda sam ja navalio sa lukom i hlebom...naravno, daleko od pravih cevapa ali podseca.

Link to comment
jel valja kineska u tom japanu?
Ne znam u kom smislu mislis.Koliko se Kinezi i Japanci ne vole, neko bi rekao da se bombe podmecu u restorane.Nista od toga. Kineski restorani su omiljeni, odlicno rade a quality control drzi sve na najvisem nivou.Moja Thai zena tvrdi da je Thai klopa bolja u Japanu nego u Thai. Sve cisto i specifikovano. Kvalitet namirnica (sastojaka hrane po restoranima) vrhunski.Kineska klopa je najbolja u Tajvanu (nema uticaja komunizma) i u Japanu. Rado se jede.
Link to comment

Jeo sam i ja par puta kobaje na vrhu Skadarske. Ima veliki izbor, cene 150+ din. Generalno nisu lose, ocena 6/10. Najveca prednost im je sto su mi 20m od posla.

Link to comment

Новоотворени "Грил Хит", кажу да је адреса Ђорђа Вајферта 80, а лажу јер су у ствари у Максима Горког, сакривени иза оне такси станице што излази на Јужни булевар. Набасао на њих у покушају да избегнем сојабургере из Мек Дека.Ћумур, бесконачан списак јела са роштиља, уз једно 7-8 врста пљескавица: лесковачке, гурманске, пуњене, роловане, мале, велике, џамбо (од пола киле)... Пробао ону од 0.4 кг, умотану у сланину, апсолутна препорука. Делују као први озбиљан роштиљ у крају од затварања Њамбургера (има још један али баш нећу да их споменем јер су ми марнули 100 кинти при другој посети и од тада бојкотујем).Колико ће да траје, немам појма, али волим тај период непосредно након отварања, када нема гужве и када се труде да држе квалитет. :D

Link to comment
Ћумур, бесконачан списак јела са роштиља, уз једно 7-8 врста пљескавица: лесковачке, гурманске, пуњене, роловане, мале, велике, џамбо (од пола kiле)... Пробао ону од 0.4 кг, умотану у сланину, апсолутна препорука.
Kad je vec o velikim pljeskavicama rec, ove su velike i nisu za rekorde nego raspolozive svaki dan. Bowling Club, za partije i decje rodjendane.bella05.jpg1.2kg mesa (hamburger). Sad ih spremaju za nas parti, pogled u kuhinju:bella04.jpgEvo idu, evo idu....bella03.jpgDeca jedva cekaju (rodjendan blizanaca iz nase skole, upravo su svi iz razreda zavrsili takmicenje u kuglanju):bella02.jpgSeche se kao torta, kako bi drugacije neko prineo ustima:bella01.jpgHamburger. Avionski motor je vredan svoje tezine u srebru. Prosecan auto, kao Toyota Corolla, je vredan svoje tezine u - hamburgeru.
Link to comment
Новоотворени "Грил Хит", кажу да је адреса Ђорђа Вајферта 80, а лажу јер су у ствари у Максима Горког, сакривени иза оне такси станице што излази на Јужни булевар. Набасао на њих у покушају да избегнем сојабургере из Мек Дека.Ћумур, бесконачан списак јела са роштиља, уз једно 7-8 врста пљескавица: лесковачке, гурманске, пуњене, роловане, мале, велике, џамбо (од пола киле)... Пробао ону од 0.4 кг, умотану у сланину, апсолутна препорука. Делују као први озбиљан роштиљ у крају од затварања Њамбургера (има још један али баш нећу да их споменем јер су ми марнули 100 кинти при другој посети и од тада бојкотујем).Колико ће да траје, немам појма, али волим тај период непосредно након отварања, када нема гужве и када се труде да држе квалитет. :D
must.go.try.
Link to comment
Новоотворени "Грил Хит", кажу да је адреса Ђорђа Вајферта 80, а лажу јер су у ствари у Максима Горког, сакривени иза оне такси станице што излази на Јужни булевар. Набасао на њих у покушају да избегнем сојабургере из Мек Дека.Ћумур, бесконачан списак јела са роштиља, уз једно 7-8 врста пљескавица: лесковачке, гурманске, пуњене, роловане, мале, велике, џамбо (од пола киле)... Пробао ону од 0.4 кг, умотану у сланину, апсолутна препорука. Делују као први озбиљан роштиљ у крају од затварања Њамбургера (има још један али баш нећу да их споменем јер су ми марнули 100 кинти при другој посети и од тада бојкотујем).Колико ће да траје, немам појма, али волим тај период непосредно након отварања, када нема гужве и када се труде да држе квалитет. :D
najbitnije, radno vreme???
Link to comment
trenutno skocic na bajloniju. downer je sto se zatvaraju u 21 i sto od priloga imaju samo luk i tucanu papriku sto mozda i nije downer. ali ako se rostilj krlja na gajbi, napuniti kutijicu njihovim pizdarijama je za mene trenutno najbolja opcija u centru. sve im je od mlevenog mesa vrh (lesk. ustipci mnjam), kao i rolovana dziga, rolovana piletina itd.
Samo da prijavim da sam overio pljeskavicu, valja. Ostalo cu drugom prilikom. I da, za devojcice ima i kecap, senf i kupus. Izgleda da su citali forum.
Link to comment
najbitnije, radno vreme???
Ископао сам флајер узет одмах после дегустације па сам их звао: раде од 8 до поноћи. Слоган им је "Дођите и уверите се." :) Баш бих волео да чујем секнд опинион о овима, чисто ради усклађивања стандарда.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...