Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

ma dobro, ta nadrkanost i kapricioznot je sada vec vise njegov , rekao bih.sto je meni sasvim ok. mislim da nam je potrebno vise soup nazi-ja u ugostiteljstvu.

Link to comment
nikad nisam jeo kebab u srbiji, ne znam kako izgleda i da li se razlikuje od belosvetskih.posto necu skoro tamo, uslikaj da vidim kako to izgleda, kad vec ne mogu da probam ;)
lokal se zove "kebab" a ja sam jeo giros. pa zbunilo me to sto izgleda da ovde kebab nije isto sto i giros samo druga vrsta mesa i drugi zacini. mogao bi da napise neko ko je jeo kebab kod nas.
Link to comment
lokal se zove "kebab" a ja sam jeo giros. pa zbunilo me to sto izgleda da ovde kebab nije isto sto i giros samo druga vrsta mesa i drugi zacini. mogao bi da napise neko ko je jeo kebab kod nas.
...a giros se zove doner cool.gif ...Ja jedem redovno svsta tamo i odlicno je... (kao sto sam vec sto puta napisao) :(
Link to comment
  • 4 weeks later...

döner je naravno turski, ali je najpoznatiji po nemackoj varijanti, gde se dodaju sosevi i razne salate.pre par godina sam video u adapazariju, u turskoj, radnju na kojoj otprilike ovako pise: original aleman döner

Link to comment

ali ne postoji nista sto moze da me tako obraduje nego kada u teskoj pripizdini nadjem nesto super.vozio kola kod autome'an'cara na fakin altinu, to su konacne granice sela zvanog beograd tamo ka sremu negde nemam pojma gdei iz radoznalosti udjem u lokalnu mesaru, kad neki cevapi cudne tamno crvene boje. pitam domacicu o cem se radi, kad ono jutros stigli iz novog pazara ovciji cevapi, poslao njihov saplajer jagnjetine na probu dal ce da ide. dajte mi sve sto imate u radnji, za poneti fala lepo, i kazite majstoru iz sandzaka de ce da ide. a kilometar nize isto mesara sa porukom "radnja u pripremi", da vidimo sta vi imate, opa, veliki biftek (za srpske standarde, preko 3kg) po ceni 30% manjoj nego na kalenicu (1000 din). i vi mi dajte za poneti, fala lepo. jbte altina - mesna metropola!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...