Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

Mene nervira kad neko kaže seliti umesto seliti se. U hrvatskom jeziku je tako standardno, ali sam čuo i od dosta ljudi odavleтм (mada moguće je da vuku korene otamoтм).

Link to comment
u konkurenciji navedenih zivopisnih naziva, i 'pecaljke za muve', nepikosnoveni sampion medju nazivima ove korisne sprave je "hitler"!sad, da l' zato sto nekog zamahivanje muvopichom/tepom/... na muve nekog podseca na salutiranje, zbog sprovodjenja muvocida, ili iz nekog treceg razloga, meni je apsolutno nebitno...
kod nas se to zove ruski sprej.
Link to comment

Više niko, kad želi da navede uzrok, ne kaže "zato što je..." ili "zbog toga što...", nego je sve iz prostog razloga. A često razlog, u kontekstu razgovora, baš i ne bude prost.'Ajde, političarima nekako i priliči, ali kad čujem malu decu i babe... Čudo jedno kako sve pokupe sa televizije.Ili, mnogi koriste termin "populacija", i kad mora i kad ne mora. Među studentskom populacijom, u romskoj populaciji, seljačka populacija... Pitam se što lepo ne uproste, kad nije reč o stručnim radovima, nego vode običan, svakodnevni razgovor na pijaci i uz kaficu? Zar ne bi bilo lepše reći među studentima, među Romima, seljaštvo?

Edited by LaRicca
Link to comment
Kazu i (sto je najgluplje) 'iz razloga sto'. :mellow:
Одлично! Ово је епохалан напредак!Пре двадесетак & кусур година говорило се "из разлога тога зато што". Ово је суви цивилизацијски помак, нова писменост & преосветљеност.Наравно, мало тога може да добаци до нивоа разине једног широкораспрострањеног "what I'm going to do now is I'm going to do a little pee", као скраћенице за "I'll pee a bit now".
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...