Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

Jedna od reči koje se najčešće zloupotrebljavaju jeste koncentracija, odnosno koncentrisati se, što uglavnom čujem kao skoncentrisati se, i zaista mi nije jasno odakle ova reč u masovnoj upotrebi kad je valjda među ljudima poznato da reč skoncentracija ne postoji.

Link to comment

Buljak. :puke:Mozda i ima neke (pogresne) analogije, ili cak i obrnute, posto mi se cini da sam jednom cula rec BULJE (kratko U) u znacenju pinkle, krpice itd. A takve stvari se uglavnom i prodaju na buvljaku. Ali ako kazem da buljak govori osoba koja kaze i plahon, onda verovatno nema ni pogresne analogije. :lol:

Link to comment
QUOTE (расе @ Oct 8 2008, 01:56) *Што се код нас звало шопање мува, а та справа шопалица, ака Шопенхаузер за муве. У Срему сам чуо да га зову мувопич.QUOTE (angelfish @ Oct 8 2008, 08:33) *Evo pravac iz Srema - klofer i muvopich.QUOTE (Nesh @ Oct 8 2008, 10:34) *Muvotep i nikako drugacije! dry.gifQUOTE (Waldorf @ Oct 8 2008, 11:08) *ПљескалицаQUOTE (cyberwor/L/d @ Oct 8 2008, 11:11) *Ja to zovem muvogun iliti muvoganQUOTE (Kudravi Gaucos @ Oct 8 2008, 14:07) *Muvalica.MuhomlatQUOTE (Kudravi Gaucos @ Oct 8 2008, 14:07) *Tesko je naci dva coveka koji poticu iz razlicitih porodica, a imaju isti naziv za ovu spravu. Verovatno objekat sa najvise imena uopste.Živa istina
u konkurenciji navedenih zivopisnih naziva, i 'pecaljke za muve', nepikosnoveni sampion medju nazivima ove korisne sprave je "hitler"!sad, da l' zato sto nekog zamahivanje muvopichom/tepom/... na muve nekog podseca na salutiranje, zbog sprovodjenja muvocida, ili iz nekog treceg razloga, meni je apsolutno nebitno... Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment
Buljak. :puke:Mozda i ima neke (pogresne) analogije, ili cak i obrnute, posto mi se cini da sam jednom cula rec BULJE (kratko U) u znacenju pinkle, krpice itd. A takve stvari se uglavnom i prodaju na buvljaku. Ali ako kazem da buljak govori osoba koja kaze i plahon, onda verovatno nema ni pogresne analogije. :lol:
Mozda ima govornu manu? Najozbiljnije.
Link to comment
Jedna od reči koje se najčešće zloupotrebljavaju jeste koncentracija, odnosno koncentrisati se, što uglavnom čujem kao skoncentrisati se, i zaista mi nije jasno odakle ova reč u masovnoj upotrebi kad je valjda među ljudima poznato da reč skoncentracija ne postoji.
Ne postoji ni "zbriga", ali postoji "zbrinuti".
Link to comment

Mlatilica za muve, u mojoj familiji.Blitz istraživanje:Tepalica, ZaječarMuholovka, po 1 iz Kragujevca i Užica i 2 iz Herceg Novog...Muvarica, UžiceMuvalica, NikšićKlepača, HNšklepetaljka, HNMuhopič, motalica, pecaljka, Zrenjanin

Edited by Lale Gator
Link to comment
Mozda ima govornu manu? Najozbiljnije.
Nema. Pogresno cuje ili pogresno zapaNti. Ili i jedno i drugo.A najcesce je u pitanju ono da dobro cuje, ali ne ume da "reprodukuje". :unsure: Tako dobijamo acisal (acetisal). :lol::unsure:
Link to comment
neprejebiva "interpretacija" reci frizider - pridrzder (by baba moje sestre od tetke, odavno pokojna)
И онда ми купимо, да бисмо се некако уселили у ову кршину од куће, хладњак и комбиновану вешалицу/сушалицу (или вешилицу/сушилицу - како се код нас зову те машине, стварно?), све марке Фрижидер (Frigidaire). Дакле не само што је веш машина фрижидер, и сушилица је фрижидер. Чак је и фрижидер испао фрижидер, мада се томе нешто баш нисмо надали :P
Link to comment
"Popeo sam najvisi vrh u Americi" ili "Penjao sam mnoge vrhove preko x metara". <_<
Alpinisti i free climberi samo tako i pricaju. Pokusavaju da naprave razliku izmedju obicnog penjanja i toga sto oni rade. Tako da je stena u stvari radnja - "penjes stenu".I naravno da zvuci glupo.
Link to comment
Alpinisti i free climberi samo tako i pricaju. Pokusavaju da naprave razliku izmedju obicnog penjanja i toga sto oni rade. Tako da je stena u stvari radnja - "penjes stenu".
Jeeeeeeee, ala su fensi. Pre ce biti da fenseraj prave od pogresno prevedenog engleskog glagola climb koji je prelazan, tj. ima objekat.Mozes da popnes dete na sto, ali da popnes stenu... Sa' ce se umesa rasejan. :lol: Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...