Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

п.с. ја уопште немам намеру да јашим јашем било кога - кад реагујем на појаву, реагујем зато што је видим бар двадесети пут; ко је тај двадесети није битно, и углавном изоставим извор. Овде сам учинио изузетак само зато што се причало о том очувању.
Link to comment

razočarenje, baš je loše razočareti seili su oba pravilna? mada ne vidim neku logiku za razočarenje

Edited by funk soul sister
Link to comment
razočarenje, baš je loše razočareti seili su oba pravilna? mada ne vidim neku logiku za razočarenje
Замало да напишем да никад нисам чуо са е, али кад сам покушао да је изговорим у себи, звучи познато, са нагласком (дугим, ваљда узлазним) на РЕ.Да то -ање не прелази у -ење кад се именица прави од свршеног глагола?Не могу у глави да нахватам довољно*2 аналогних примера ни за за ни за против.п.с. довољно*2 аналогних- довољно примера који су довољно аналогни, дакле "довољно довољно аналогних". За казну што сам тако лењ да откуцам исту реч двапут, напишим (заповедни начин 1. лица једнине :)) пост скриптум.
Link to comment
п.с. довољно*2 аналогних- довољно примера који су довољно аналогни, дакле "довољно довољно аналогних".
Umesto mnozenja sa dva, mozda bi ispravnije bilo kvadriranje: dovoljno^2 .
Link to comment
Umesto mnozenja sa dva, mozda bi ispravnije bilo kvadriranje: dovoljno^2 .
Jesi li siguran da je ispravno reci kvadriranje umesto kvadratiranje?
Link to comment
Jesi li siguran da je ispravno reci kvadriranje umesto kvadratiranje?
Onoliko siguran koliko su to bili i moji nastavnici matematike... A opet, ko bi ga znao; odredjivati ispravnost matematickog zargona (videti slucaj "zarez protiv zapete") je prava kvadratura kruga :-)
Link to comment

Jel' još uvek Koraćka torturira omladinu, ili je otišla u penziju kao što je obećala?* :D *Ovo ja naravno beofašistički pretpostavljam da ne studiraš drugde. -_-

Link to comment

ne bih znala, nisam se pojavila na faksu godinama :blush:hvala za ono omladino, ti mu onda dođeš jaslice ako sam ja omladina :)(vrlo moguće da grešim, al imam utisak da si koja generacija posle mene)

Edited by funk soul sister
Link to comment

A, pardon, ja sam optimistično pretpostavio da izlaziš prvi put u septembru u roku, ono, posle 4. godine. U svakom slučaju, srećno. :D

Link to comment
Oftopić: :thumbup: za Elmerov potpis. Samo mi malo ćelavo bez makrona ili akuta. :D
da nisi imao kakvog dodira sa odsekom za inglishki xixixo Edited by Elmer
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...