Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Bio zet u Nemačkoj poslovno. Izveli ih Nemci, šetaju se negde i zagazili na stazu. Kaže mu Nemac da se skloni jer bickilisti "znanju da udare". Ako vide pešaka na stazi, samo isture lakat i u prolazu ga potkače.Jbg, ja nisam toliko okrutan da ih munem u rebra :(Ali, kada nalećem na takve, prvo zvonim. Ako se ogluše na zvono onda gledam da prođem tik uz njih pa se od toga iscimaju.

Link to comment
Jbg, ja nisam toliko okrutan da ih munem u rebra :(Ali, kada nalećem na takve, prvo zvonim. Ako se ogluše na zvono onda gledam da prođem tik uz njih pa se od toga iscimaju.
nisam ni ja ali bi tako rado munuo....inače..kada nalećem na takve, prvo zvonim. Ako se ogluše na zvono onda gledam da zvonim još malo, pa prođem tik uz njih dok zvonim, pa se od toga iscimaju....
Link to comment
Kaže mu Nemac da se skloni jer bickilisti "znanju da udare". Ako vide pešaka na stazi, samo isture lakat i u prolazu ga potkače.
:Hail:btw. juce setao sa kumovima (klinci od 7 i 12 godina) Zemunskim kejeom i neka copina od bicikliste u ful sportskoj opremi&slemu vozi velikom brzinom slalom izmedju ljudi, beba, dece i staraca. Zamalo da mi raznese kumica po asfaltu.Aj sto ne razumem ove sto setaju biciklistickom stazom, ali nisu mi jasni ni ovi koji se trkaju po setalistu. Ja vozim tuda cesto, ali sporo i pazljivo.
Link to comment
Aj sto ne razumem ove sto setaju biciklistickom stazom, ali nisu mi jasni ni ovi koji se trkaju po setalistu. Ja vozim tuda cesto, ali sporo i pazljivo.
U svakom taboru ima nerazumnih! :fantom:Problem sa tim zemunskim kejom je što bic. staza nije odvojena od pešačke. I onda dolazi do incidentnih situacija jer i jedni i drugi misle da su u pravu. Edited by salerokada
Link to comment

na mene je jedan brižan roditelj vikao - pa što voziš tako brzo, ovde ima male dece! :twak:me ma ado. već na nbu, al svejednokaže, misliš ti da on (pokazuje na bebu) zna razliku između biciklističke i obične staze?ne znam čemu onda roditelji služe..

Link to comment

kad smo kod toga..

BEOGRAD, 3. septembar 2013, (Njuz) – Veliki broj biciklista koji se svakodnevno može videti na biciklističkim stazama širom grada izazvao je negodovanje brojnih pešaka koji te površine koriste za šetnju.Kako Njuz saznaje, glavna zamerka Beograđana kada su biciklisti u pitanju je to što se oni ponašaju kao da biciklističke staze postoje isključivo zbog njih.Mira Andrijašević (44) iz Novog Beograda kaže da se zbog vlasnika bicikala oseća nebezbedno svaki put kada šeta biciklističkom stazom.- Živim u neposrednoj blizini biciklističke staze koja vodi ka savskom keju i kada dođe lepo vreme šetnja stazom za mene postaje prava noćna mora. Gomila bahatih biciklista svakoga dana prolazi tuda, opominje me da se sklonim, pa ne smem ni jednog momenta da se opustim dok šetam jer se plašim da me neki od njih ne udari biciklom – navodi gospođa Andrijašević u izjavi za Njuz.Njen komšija Petar Popivoda (63) smatra da biciklisti pored tolikih ulica i trotoara nemaju šta da traže na biciklističkoj stazi.- Njihovo objašnjenje da samo ime biciklistička staza ukazuje na to da je ona namenjena isključivo biciklstima je potpuno besmisleno jer bi, po toj logici, pešaci trebali da prelaze ulicu isključivo na pešačkom prelazu – rekao je on.Popivoda je najavio da će pešaci zatražiti od gradskih vlasti da biciklistima zabrane pristup biciklističkim stazama ukoliko oni žele da ih koriste isključivo za vožnju bicikala.- Neka stazom idu peške, kao svi normalni ljudi, a ako im se baš vozi bicikl neka im grad obezbedi prostor za tako nešto, ali negde van naselja, da nikom ne smetaju – dodao je Popivoda.
Link to comment

Juče mi se iznenada ukazalo slobodno vreme posle posla pa sam rešio da odvezem neku kraću vožnju do mraka. Odlučio sam se za obilazak "kineskog" mosta sa borčanske strane. Prešao sam pančevac i skrenuo na dunavski nasip. Od kuće do mosta, nasipom, ima 15km. Tamo i nazad 30km. Fina off-road tura sa ljude bez mnogo kondicije.Kada se izgradi most kružna tura iz grada preko Borče pa Zemuna će biti super za vožnju. Ne preterano dugačko, malo asfalta, malo off-road-a i to sve nadomak grada. Nasip je super jer iako ste par km od grada izgleda kao da ste u nekoj teškoj divljini i oko sebe viđate rode, koze...Ja se nisam vraćao istim putem već sam nastavio prema Kovilovu i tu izašao na zrenjaninski put.Na kraju je ispalo skoro 40 km. Lepa popodnevna tura i preporuka za ljude koji nemaju samopouzdanja da voze duže ture, a voleli bi malo off-road-a.

Link to comment

Da se pohvalim da je kupljena pumpa u obliku automobilske, sa sve indikatorom za pritisak, & sa adapterom za oba tipa ventila (francuski & engleski).U životu mi nisu bile ovako dobro napumpane gume, i to u samo 3-4 poteza :o

Link to comment
Nešto ovako?topeak_joe_blow_max_ii.jpg
O da!Jedino je za hejt što juče sve lepo sredih i doterah i danas pade kiša prokleta :mad: al ne neka sitna prijateljska pa da se vozi, nego baš gadna jesenja.Sutra bi trebalo da bude bolje, pa se nadam da ću bar malo da uživam :-)
Link to comment

Jel ima sanse negde da nadjem delove za ovo?http://www.cateye.co...etail/CC-ED300/Nasao sam uredjaj pa da vidim da li mogu negde da kupim ono sto ide na bicikl (drzac, magneti i kabl)edit: sad vidim da je ovaj moj prastari koji mi je sada na bajku isto cateye ali nije isti drzac. Inace ovaj stari radi vec vise od deset godina sa istom baterijom :ziga:

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...