Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

samo da prijavim da nismo totalni duducielem, gosn muž je odneo cikl u prodavnicu & servis (2 u 1) i problem je bio što su se ventili zablokirali/zapušili od stajanja (bicikl nije korišćen nekolko meseci)tako da su ih produvali očas posla nekom električnom pumpom, i to je bilo to :)a inače verovatno ćemo kupiti neku bolju pumpu

Link to comment

a za svetla, ja ću lepo da izbrišem iz memorije sve komplikancije i pometnje koje je Zverilla uneo :P, kupiću eksterna svetla i zakačiti ih, i nosiću reflektujući prslukpa sad ako baš oće da me hapse Nemci zbog 1.5kg, vala nek me hapse, imaću o čemu da pričam unucima

Link to comment
a inače verovatno ćemo kupiti neku bolju pumpu
Ja samo pumpam na auto (benzinskoj) pumpi. Namestim na 50psi i milina. Edited by Indy
Link to comment
Pa to i jeste baterijska lampa. Ja imam istu takvu. Samo ova tvoja ima ovaj držač za bajs.
Pa, osim toga što se pod imenom "svetlo za bicikl" prodaje na sajtu za bicikliste, lampa ima ugrađen modalitet da flešuje (tako je i koristim na biciklu), što ne znam da li je baš uobičajeno za normalne baterijske lampe.
Link to comment
Pa, osim toga što se pod imenom "svetlo za bicikl" prodaje na sajtu za bicikliste, lampa ima ugrađen modalitet da flešuje (tako je i koristim na biciklu), što ne znam da li je baš uobičajeno za normalne baterijske lampe.
manje vise svi sad takve koriste..i ja sam ga jeftino kupio..prednje sa flashom i zadnje sa pet rezima, crveno, 8 evra..dinamu na biciklu nisam vidio ihahaj..
Link to comment

:) malo sam pretraživao forum i vidim da imate tu i stručnjaka za 3D printanje, slepa živana bi mogla i napraviti svetlo ;) http://www.flickr.co...294690101/show/nego, ako je izbor svetla, izgleda, negde i stvar zakona, je kupnja blatobrana stvar ličnog izbora.Sečam se kad sam dobio Rogov pony bicikl, sam prvo pobacao blatobrane, doduše i svu ostalo dodatno opremo, da si mogao okrenuti prvi točak za 360, a si bio dovoljno brz i više stupnjeva :D jao, šta smo sve radili sa tim bicikli, igrali fudbal-izpraznili vodu iz kugle za kuglanje, stavili male golove, jasno nisi smeo da staneš sa bicikla...dao sam i zavariti tamo gde se je mogao razklopiti, i stavio između u okvir i dodatno šipko, da se slučajno ne bi slomio kod raznih skokova ...dakle blatobrani...sigurno i vama nekim smeta, no, da se ne bi kuči vratili mokri i blatnjavi... malo reklame, praktičan zadnji blatobran http://musguard.com/

Link to comment
a možda ja ne idem brzo <između ostalog> i zbog manjeg prečnika točka (26), može li biti?
Može biti, ali ne mora da znači :)Jeste, obim=pi puta prečnik, ali, kad več za tvoju brzinu okrivljuješ točkove, i pisala si o problemima sa ventilima, moramo koristiti formulu iz više fizike, koja sadrži pritisak u gumama, otpor kotrljanja i prečnik pneumatike.Želim da kažem, ako želiš da voziš brže, kupi cestne pneumatike, i napuni jih na 4 bara ;)
Link to comment

ako ste kojim slučajem sutra u gradu bajsom, svratite na 29. kritičnu masu, kojoj je ovog puta tema skretanje pažnje na bezbednost biciklista, stoga joj je naziv "Kad bajs obilaziš, mog'o bi da pripaziš!", a trasa će voditi do zemuna gde je nedavno jedan biciklista tragično nastradao.takođe, ovog puta su se u akciju uključili i ljudi iz ovog udruženja, tako da ne sumnjam da će vam biti zabavno :)

Edited by funk soul sister
Link to comment

Spičio danas 75km, St Pazova - Novi Bg, sve podneo zaprepašćujuće lako jer sam malo vozio lately, doduše, bavio se nekim drugim aktivnostima. Uvek kažem sebi pred sezonu: "ove godine ću da vozim kao blesav" ali se uvek nekako izjalovi, ova nije bila izuzetak. Doduše, nekih 1000km i nije toliko loše sa obzirom da praktikujem i niz nekih drugih aktivnosti tipa loptanja™ što bi reko Pantela.

Link to comment
Uvek kažem sebi pred sezonu: "ove godine ću da vozim kao blesav" ali se uvek nekako izjalovi, ova nije bila izuzetak.
+1Ali, daleko je kraj sezone. Ima još dva do tri meseca da se vozi.
Link to comment

Nego, one bike staze po Bg-u su praktično neupotrebljive, ljudi redovno šetaju tuda, ne vredi ni da zvoniš, ni bilo šta. Još kada vidim da nosi sluške i ja zvonim i on se ne pomera, dođe mi da ga puknem onako u potiljak od pozadi i prebacim šiške na drugu stranu, msm, znate već na šta mislim :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...