Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Vozila sam se juče po fruškoj gori. Mnogo je lepo, gore je barem 10 stepeni hladnije nego u podnožju. Prošli smo i pored onog tornja, nisam znala da je još uvek rasturen. izgleda ko da mu je neko odgrizao deo :(ipak, ne verujem da ću se skoro vraćati, pošto je asfalt u velikom delu očajan, ali očajan. ne znam kako mi je bajs uopšte preživeo.

Link to comment

Ortak i ja, picili uz poprilicnu vrucinu po selima van glavnih puteva u okolini Vrsca. Mesavina fantasticnog i zastrasujuceg..prosto mi je zao sto nisam slikao unutrasnjost tih sela ili napad gusaka..Tu je zaista vreme stalo, Osecali smo se kao da se oko nas snima mesavina filmova "Salas u malom ritu" i "Pobesneli Maks". Koketirali sa rumunskom granicom, vozali se pored napustenih karaula, okupali se u recici sa neopevano hladnom vodom, usput svratili do jednog neobezbedjenog sljivika na osvezenje i materijal za gomboce i nakon 36 km voznje stigli kuci.

20082012268.jpg20082012267.jpg20082012266.jpg20082012262.jpg

Link to comment

Kako si poceo, pomislio sam da ce biti 360km, a ne 36 :DOdradio popodne mojih beogradskih 30ak kilometara. Vetar bije u ledja ka Ostruznici, ali nazad... ajoj!Nije bilo sta da se slika, osim mozda osusenih suncokreta. Toliko.

Link to comment
Kako si poceo, pomislio sam da ce biti 360km, a ne 36 :DOdradio popodne mojih beogradskih 30ak kilometara. Vetar bije u ledja ka Ostruznici, ali nazad... ajoj!Nije bilo sta da se slika, osim mozda osusenih suncokreta. Toliko.
Budemo mi i ubedlljiviji povremeno..ali bila je neopisiva vrucina te se sklonismo u vodu i sacekasmo da Sunce prodje..Inace, voznja po ovim selima je jedno neopisivo iskustvo..svako mesto toliko nalik onom susednom a opet, toliko drugacije..Postavicu vise fotki do kraja sezone.
Link to comment
Kako si poceo, pomislio sam da ce biti 360km, a ne 36 :DOdradio popodne mojih beogradskih 30ak kilometara. Vetar bije u ledja ka Ostruznici, ali nazad... ajoj!Nije bilo sta da se slika, osim mozda osusenih suncokreta. Toliko.
Odradio i ja tu standardnu Donjosremsku deonicu sa jos malo spartanja po BGu. Ima i ona sta da ponudi od jata roda do onog kucerka malo pre Ostruznickog mosta.Iduce nedelje cu morati i ja da obidjem malo Juzni Banat od Borce preko Jabuke i Kacareva do Vladimirovca, pa kroz Deliblatsku pescaru do Stare Palanke, mozda i do Bele Crkve i Vrsca.
Link to comment
pa kroz Deliblatsku pescaru ... do Bele Crkve
Ja bih ovo vozio, ali nikako da nađem vremena. Damn, građevinski radovi kojih sam se prihvatio kod kuće.Moraću da se zadovoljim jednim odlaskom do Avale ove nedelje i standardno par puta do Ade.
Link to comment

taj put (od kovina do bc) je veoma lep, vrlo živopisan. vozi se kroz šumu i kroz peščane dine veliki deo. takođe je sve vreme ravno tako da je okej i za nekoga bez mnogo kondicije.jedino što nije mnogo naseljeno tako da ima mnogo da se vozi od jednog sela do drugog, ali uz dovoljno rezervne opreme i hrane&vode nije nikakav problem.nikad nisam išla kroz samu peščaru, znam da na velikom delu nema asfalta pa nisam ni pokušavala. ako neko bude išao nek napiše koji red, prvenstveno o stanju asfalta.

Edited by funk soul sister
Link to comment

Ja sam prolazio kroz peščaru pre nekih 5-6 godina. Išli smo od Pančeva preko sela Deliblata ka Vršcu. Od Deliblata ka Vršcu smo ušli u peščaru i krenuli nekim manjim putem. Put nije bio toliko loš. Poprilično ispucao, neki delovi bez asfalta, ali moglo se voziti. Bar meni sa maunti bajkom nije bio problem.

Link to comment

Juce odvozali do sela koje se zove Ritisevo, pojedinim forumasima mozda i poznato po tome sto tu prave pivo Kruger & Brent. Pocinjem sam sebe da iznenadjujem idejom da ne bih imao puino zamerki ako bih nakon svijanja porodicnog gnezda prosto izbegao na neko ovakvo mesto. Gomex ima svoju prodavnicu tu..skola je renovirana, Vrsac je na nekih desetak kilometara..a kuca sa sve imanjem ni u snu ne moze preci 15-20 tisuca ojra.

30082012274.jpgseoski bulevar..tipicno sirok sor za sela u Vojvodini30082012271.jpgNe znam na cemu je bio covek koji je dizajnirao eksterijer ove kuce ali ekstremno mi se dopada.30082012280.jpg30082012278.jpg30082012284.jpgGuske u ataku..imaju pik na mene vec neko vreme

Link to comment

Ritisevo..second part

30082012289.jpgDvorac koji je pripadao nekadasnjem velmozi..primer stanja u kome se kao drzava i drustvo nalazimo danas30082012273.jpgSporedna ulica u Ritisevu..nekako bih ovde i mogao da zamislim sebe30082012277001.jpg30082012282.jpgBanatska gazela i DTD..u svom sjaju i zapustenosti..da nema pecarosa postavljalo bi se pitanje svrhe postojanja ovog kanala30082012286.jpg30082012285.jpg

Link to comment
Ortak i ja, picili uz poprilicnu vrucinu po selima van glavnih puteva u okolini Vrsca. Mesavina fantasticnog i zastrasujuceg..prosto mi je zao sto nisam slikao unutrasnjost tih sela ili napad gusaka..Tu je zaista vreme stalo, Osecali smo se kao da se oko nas snima mesavina filmova "Salas u malom ritu" i "Pobesneli Maks". Koketirali sa rumunskom granicom, vozali se pored napustenih karaula, okupali se u recici sa neopevano hladnom vodom, usput svratili do jednog neobezbedjenog sljivika na osvezenje i materijal za gomboce i nakon 36 km voznje stigli kuci.

20082012268.jpg20082012267.jpg20082012266.jpg20082012262.jpg

put prema Kuštilju? ili Jablanci? :) Edited by ivy
Link to comment
put prema Kuštilju? ili Jablanci? :)
Vidi ti nju..poznajes materiju :)Prema Kustilju..ali se ne ulazi u selo nego se produzi do starog mlina i pokusaja brane..voda ubija koliko je hladna..Ako danas pripece kao sto najavljuju, odoh tamo opet.
Link to comment
Vidi ti nju..poznajes materiju :)Prema Kustilju..ali se ne ulazi u selo nego se produzi do starog mlina i pokusaja brane..voda ubija koliko je hladna..Ako danas pripece kao sto najavljuju, odoh tamo opet.
pa ne poznajem baš,ali sam prošla tim putem nekoliko desetina puta jer smo tamo išli kroz selo do brda i preko livade do Karaša :)
Link to comment

Osramoti ti mene sad za sve novce..ja kao neko ko je poslednjih 30 godina proveo u Vrscu, sada sam premijerno isao tim putem..Inace, Karas je mama u boji na pojedinim deonicama..postoje odlicna mesta za brckanje

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...