Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

put surcin jakovo boljevac je apsolutno uzasan, narocito jedna od te dve deonice. sve rupa do rupe, cak je neprijatno i auto da se vozi a kamoli bajs. ako moze da se dodje do boljevaca nasipom to bi bilo super.

Link to comment

Nisam u stanju da izvozam tolike deonice, narocito ako je poenta da se drzi nekakav tempo, bez razvlacenja. 

 

Zanima ima li zainteresovanih na forumu da mi se pridruže pa da planiram laganiju vožnju i druženje (ili da kačim na cikloberzu, gde će to izrasti više u trkačku turu)?

 

Dakle, nema tempa. Vozimo brzinom najsporijeg. Ok, treba držati nekih 20km/h po ravnom, ali nećemo juriti 30 km/h.

Biće bar dva veća odmora i par sitnijih. Prvo kratko stajanje kod podnožja Avale (17i kilometar), pa onda na raskrsnici ka Beloj Reci (21 km, ovde se prikupljamo jer ćemo se rasuti na nizbrdici posle Avale).

Onda duži odmor na jezeru u Beloj Reci (25 km). Tu može prvo pivo. :)

Ponovo prikupljanje posle nizbrdice Glumčevog brda (35 km). Duži odmor (drugo pivo) na Dubokom potoku (37 km).

Okupljanje u Lipovičkoj šumi posle uzbrdice od Barajeva (46 km). 

Ovde se završava sa bilo kakvim usponom i do kraja je sve ili nizbrdo ili ravno.

 

Posle toga po potrebi. Verovatno okupljanje u Ostružnici (62 km) i odmor negde na Adi (70 km).

 

Tura je za ceo dan. Zato nećemo nigde juriti.

Inače, u subotu sam bio na Avali sa likom koji vozi bajs, ali samo po ravnom, uopšte nije navikao na uzbrdice. Vozili smo uz Avalu lagano, 8-10 km/h. Ja nisam ni osetio uspon, a on kaže da mu je bilo lako.

 

Dakle, tura je prava jer, kako kaže Kralj posle Avale skoro da nema saobraćaja, vreme je pravo jer ste sada svi u najboljoj kondiciji pa nema boljeg trenutka da se krene u malo zahtevniju turu za vas koji ne vozite duže relacije. Takođe, ekipa je prava, jer neće biti profi biciklista koji će da jure, nabijaju tempo, pa vas niko neće izmoriti i ostaviti na putu.

Link to comment

Ja sam u režimu dan radim dan ne, i to kad kažem dan radim mislim 10-01 posle ponoći pa i duže, a nedelja mi je radni dan :(

 

Ako se kojim slučajem pomeri za subotu, obavestite me :)

Link to comment

put surcin jakovo boljevac je apsolutno uzasan, narocito jedna od te dve deonice. sve rupa do rupe, cak je neprijatno i auto da se vozi a kamoli bajs. ako moze da se dodje do boljevaca nasipom to bi bilo super.

 

c.ja mislim da ne moze

 

Naravno da može, samo je posle Ostružničkog mosta sve zemljani put (kao do mosta ono desno ispod nasipa), pa vam actually trebaju kakvi-takvi kramponi. Isto, važno je napomenuti da nasip gledano iz vazduha izgleda kao potkovica jer prati obalu Save, pa je onda put skroz nasipom podugačak, ali ako vam je cilj samo da dođete do mesta, to može da se preseče traktorskim putem kroz atar nekog kombinata (nikada nisam detaljno gledao na mapi kuda to zaista prolazi, ali kapiram da se jasno vidi jer je široko sve - prvi put kada sam išao, pitao sam usput nekog ratara i onda otišao kako je on rekao, od nasipa na nekom mestu skrenuo nadesno, a sledeći put išao skroz uz nasip, da uporedim), izađe se na kombinat sa nekoliko zapuštenih poljoprivrednih objekata i posle rampe na kojoj smoreni čuvar reži što si mu se provozao kroz prazno dvorište ulaziš u mesto na glavni put. Iza Boljevaca nasip ide u paraleli sa asfaltnim putem, pa se može civilizacijom skroz do Obrenovca... Za Progar ne znam, ali kapiram da je isto dilema potkovica uz nasip vs. ratarsko/šumarska staza.

Link to comment

... I prilično je utaban. Ja sam vozio sa najtanjim gumama. Samo kad se obilazi most sećam se da sam silazio i preneo bajs jedno 150 metara. To je bilo pre 3 godine doduše. Išao sam posle sa te strane reke do Šapca. Sve je milina.

Link to comment

Ja sam u režimu dan radim dan ne, i to kad kažem dan radim mislim 10-01 posle ponoći pa i duže, a nedelja mi je radni dan :(

 

Ako se kojim slučajem pomeri za subotu, obavestite me :)

 

:(

 

Da, subotu nisam hteo zbog kritične mase.

Töölönlahti, i ti treba da se osetiš prozvanim za nedeljnu vožnju.
Link to comment
Töölönlahti, i ti treba da se osetiš prozvanim za nedeljnu vožnju.

 

Nećem moći, swamped sam za weekend. Nego, hoće neko i guide kako do Surduka?

 

 

Mnogo jednostavnije i bez dilema, sa 13. maja samo kreneš napred između njive i Dunava i super. popcorn.gif

 

Link to comment

Ponovo prikupljanje posle nizbrdice Glumčevog brda (35 km). Duži odmor (drugo pivo) na Dubokom potoku (37 km).

 

Mali off. Tu negde imam plac koji uopste ne umem da nadjem  :isuse:  Par puta smo ga na jedvite jade nasli kolima a sad treba da idem sa drugim vozacem.

 

Cini mi se da znas kraj pa da vidim da slucajno ne prepoznajes lokaciju po mom opisu. Secam se nekog obdanista u ulici gde prolazi GSB i tu se negde skrece desno na neki uski putic i tu je relativno blizu. U dnu placa prolazi neki potok tako da bi to mogao biti taj Duboki iz tvog posta. Razmisljao sam da se jednom upustim u avanturu odlaska autobusom al sad vidim da ima 36 stanica od Vozdovca. A mene mrzi da odem busom do Vozdovca :)

 

edit: nema potrebe za detaljima. Obdaniste na mapi bi mi bila puna kapa.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...