Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Bas bi mogli da postave ogledala na dva zeznuta mesta na biciklistickoj. Prvo na samom izlazu sa mosta kod Ade na onoj krivini gde ume da bude neprijatno kad u nezgodnom trenutku naidje neko iz kontra smera a drugo kod nizbrdice gde se staza spusta ka rukavcu. Mada bi tamo bilo resenje i da se povadi rastinje. Desavalo mi se da neki pametnjakovic kojio dolazi od Ade krene da pretice u krivini a sanse nema da ga vidis od zbunja. 

 

Bila je jos jedna zeznuta krivina u Savamali ali se tu neko dosetio i posekao zbunje :)

 

edit: prva tacka

https://www.google.com/maps/@44.79145,20.424778,3a,19.3y,294.2h,85.34t/data=!3m4!1e1!3m2!1s-Zy-0y65YdNFZe5AMz1X-Q!2e0

 

druga kod Krivog stojka

 

https://www.google.com/maps/@44.788678,20.419964,3a,15y,293.52h,85.21t/data=!3m4!1e1!3m2!1soZJAJu5swTs1ZvR3oD1nwg!2e0

Edited by katamaran
Link to comment

Jutros za malo da me jedan maestro baci s mosta.kakvih budala ima, vozi stazom, penje se, I kucka poruku, pa malo baaaaaam u levo taman dok ga prestizem, I jos mi kaze jebi ga, nisam te video, wtf??????

Link to comment

Bas bi mogli da postave ogledala na dva zeznuta mesta na biciklistickoj.

 

Couldn't agree more.

Plus trebalo bi i na onom skretanju kod kule Nebojša, tamo gde postavljaju šipove, gde se skreće na odvojenu bic stazu iza bedema. Tu se isto ništa ne vidi.

I da se ispravi ona krivina što je Đoković zauzeo, gde su teniski tereni, i gde se zbog toga spajaju bic i pešačka staza.

Link to comment

Da bi se ugurao 58 teren ("jer ima bas dosta dece koju zele tenisom da sklone sa ulice" :puke: ) oni su ladno izmasakrirali biciklisticku stazu i naprvili je krajnje nebezbednu  za bicikliste i  pesake ... Svaki put kada tu prodjem iznerviram se ...

 

p.s. Nravno veliki deo krivice je i na poltronima iz grada koji su sve to dozvolili ...

Link to comment

Juce sam tamo pocastio neka dva para sa malom decom sa "debili" . Seli ljudi u kafic i pustili dvoje dece od 2-4 godine da se igraju po biciklistickoj.

 

U povratku neki deda usao kolima na stazu kod one krivine kod Gazele i umalo da bude lincovan od strane besnih biciklista. Ja sam zamalo pocepao gumu kad sam se sklanjao u travu da majmun prodje. I njega sam pocastio sa par prigodnih reci  :blush:

 

Nemam obicaj da se svadjam ali ima dana kad se samo redjaju budale.

Link to comment

I put pored groblja I put prema skoli vode ka Mostanici. Put prema Sremcici je kroz sumu. Pored groblja je najveci uspon ali kao da nije tako dugacak. Sve u svemu sva tri uspona su nezgodna, po slobodnoj proceni izmedju 10 I 15 %.

Link to comment

Evo, da se ja svrstam u grupu budala :D

Sad za vikend otisao do Feneka i u povratku resim da oborim rekord™ i obidjem jos krug oko Ade, pa do Dorcola i nazad kuci.

E sad, picim ja uz most, vec malo glava klonula... buljim nesto u menjac dole, predjem u levu traku i u jednom trenutku cujem "pazi pazi PAZI". Tip se sjurio, i pravo u mene. Tocak o tocak, glava o glavu, bum & tras.

 

Spao mi prednji tocak, masnice po levoj nozi i malo izubijana leva strana lica + uvo (posto sam u poslednjem trenutnku okrenu glavu, da ne bude celom o celo). Jbga, kriv sam :frust:

Link to comment

I put pored groblja I put prema skoli vode ka Mostanici. Put prema Sremcici je kroz sumu. Pored groblja je najveci uspon ali kao da nije tako dugacak. Sve u svemu sva tri uspona su nezgodna, po slobodnoj proceni izmedju 10 I 15 %.

 

Pored groblja je veoma kratak (ne verujem da je duži od 100 metara), sa najvećim nagibom (rekao bih tu negde oko 15%), ka Sremčici je najduži (800m) sa prosekom oko 7-8%, a treći put preko onog mostića ima, ako se dobro sećam dva relativno teška kraća uspona. Pritom, pored groblja je prilično opasno jer se zaleću automobili odozgo, ne vide od krivine, a na onakvom nagibu je nemoguće odreagovati.

 

NBG, nadam se da je i ovaj što nije kriv živ i zdrav. Jes da si kriv, ali tu se ljudi sumanuto zaleću.

Link to comment

Evo, da se ja svrstam u grupu budala :D

Sad za vikend otisao do Feneka i u povratku resim da oborim rekord™ i obidjem jos krug oko Ade, pa do Dorcola i nazad kuci.

E sad, picim ja uz most, vec malo glava klonula... buljim nesto u menjac dole, predjem u levu traku i u jednom trenutku cujem "pazi pazi PAZI". Tip se sjurio, i pravo u mene. Tocak o tocak, glava o glavu, bum & tras.

 

Spao mi prednji tocak, masnice po levoj nozi i malo izubijana leva strana lica + uvo (posto sam u poslednjem trenutnku okrenu glavu, da ne bude celom o celo). Jbga, kriv sam :frust:

welcome ! Bitno je da si se ti upisao u nasu listu palih 2014 , ostalo jos par sisica sa foruma ali oni i nisu neki biciklisti ... :P  

Koji most je u pitanju i ko je drzao od vas dvojice desnu stranu ? Jel razmisljas o kupovini kacige ? 

Link to comment

@kralj - ziv je i zdrav, hvala bogu. Prva stvar koju sam uradio je da njega pitam da li je OK

 

@Geo - most preko Ade (penjanje sa NBG strane). Oboje smo bili u svojoj (desnoj) traci, dok ja nisam odlucio da predjem u njegovu. A kaciga nije losa ideja. Vidis, tresnuo sam glavom u njegovu, i uopste nije mnogo bolelo ^_^

Link to comment

Super ste vas dvojica prosli , posto je nizbrdica sa novog mosta bas ozbiljna ... Sva nasa padanja ove seozne su se desavala samo zbog nase nepaznje , odnosno pri kraju voznji kada je padala koncentracija , nadam se da smo izvukli dobre pouke ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...