Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Pa to. Meni zvuči kao da bi puko pritezanje sajle rešilo problem.

 

Inače je prilična hrabrost uzeti karbonca na buvljaku. Inače se ne preporučuju polovni karbonci. U svakom slučaju, nek je sa srećom. 7,5 kila je super - bajs koji ispravlja brda.

Link to comment

šta neko ima da ti trubi

i da te psuje

 

Primera radi, na putu gde ljudi voze brže nekad pogledaš iza, nema nikoga, krenem malo da se odvojim od ivice čisto dosade radi, evo ga neko doleće 100 na sat, ja na metar od ivice. On trubi, ja ga ne čujem jer slušam muziku. 

 

Što ne radim, kao što rekoh, ali to je potencijalna hipotetička situacija.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

pod buvljakom misliš na bubanj potok ili baš neki buvljak ? bio sam pre par subota na bubanj potoku, izbor je bio dosta loš, a i to što je bilo OK je bilo precenjeno.

Link to comment

250e je kostao, u pitanju je stariji stevens izzoard pro, po mojoj proceni 10-tak godina ali ga je vozio bas neko uredan. bila je impulsna kupovina, video sam ga, seo na njega, provozao 15 min, ucenjkao se i odvezao kuci. nemam pojma o tome sto pisete da se ne uzimaju polovni karbonci i sada kada sam ga vec kupio, mozda je bolje da ne guglam. sto se tice ostecenja, ima na 2-3 mesta na ramu mesta gde mu je drana farba, po par cm2, ne znam da li to upucuje na nesto. sta god da je, na mojih 90+ kg deluje sumanuto kruto i stabilno, cak i u poredjenju sa odlicnim alu ramom mog drugog (bulls) bajka.

 

nisam bas siguran da je stvar samo u pritezanju sajli ali nije losa ideja da pogledam. prosto kada se koci iz tog bocnog polozaja ruke, ne verujem bas da ces sa bilo kojim stanjem zategnutosti sajli imati dovoljan grip, ali probacu. hvala. zapravo sam mislio na neki mehanicki dodatak na postojece rucice kao sto ih je nekad bilo na rog favorit specijalkama za grad.

 

edit: buvljak - pancevo. tamo vec drugi put za 6 meseci nalecem na dobar drumski bajk, s tim da je prosli put to bio neki bas bas besni novi GT karbonac ali mu je cena bila 470e. lik kod koga sam ga kupio je poznati preprodavac iz borce, mislim da operise na svim ovakvim mestima, ako sam dobro upamtio zove se vanja. imam negde njegovu vizitku ako nekome treba broj.

Edited by gazza1
Link to comment

Primera radi, na putu gde ljudi voze brže nekad pogledaš iza, nema nikoga, krenem malo da se odvojim od ivice čisto dosade radi, evo ga neko doleće 100 na sat, ja na metar od ivice. On trubi, ja ga ne čujem jer slušam muziku. 

 

Što ne radim, kao što rekoh, ali to je potencijalna hipotetička situacija.

ti imaš pravo da budeš na metar od ivice, i nemaš pravo da se voziš tamo gde je dozvoljeno voziti 100 na sat. 

tako da ako ti on svira jer on vozi brže nego što sme a ti mu smetaš u tome, ko ga jebe

ako ti svira što si "na sred puta" i za to ko ga jebe, nek uspori malo i nek se prestroji, nšta mu neće faliti

 

hoću reći, ako ti voziš pravilno nema šta ko da ti svira

Link to comment

Idi bre belč, bilo je slučajeva kad su vozači namerno udarali bicikliste jer ih "nerviraju"... nije se s tim zezati. Pusti ti to ko ima "pravo".

 

Upravo to htedoh da kažem... Kao da oni trube samo kada su oni u pravu. 

 

Poenta je da postoji stvarno mnogo situacija gde je jako bitno da čuješ da ti neko ide od pozadi, 

Link to comment

ja ne pričam o tome da li se čuje da li neko ide od pozadi, već da se ja prva (u najboljem slučaju) ne obazirem na trubljenje, ili gore, psovke, o kojima si ti pričao i na šta sam ja reagovala

Link to comment

Primera radi, na putu gde ljudi voze brže nekad pogledaš iza, nema nikoga, krenem malo da se odvojim od ivice čisto dosade radi, evo ga neko doleće 100 na sat, ja na metar od ivice. On trubi, ja ga ne čujem jer slušam muziku

 

Što ne radim, kao što rekoh, ali to je potencijalna hipotetička situacija.

Sirenu neces cuti jedino ako koristis neke sluske na nuklearni pogon :) Primera radi sasvim lepo cujem motor vozila koje mi se priblizi iza ledja.

 

Ako se ne osecate sigurno naravno da ne treba da ih koristite ali meni nimalo ne smetaju.

 

Sad sam se vratio sa Ade i odican dan za voznju jer je toplo a jako malo ljudi zbog oblaka.

 

Idi bre belč, bilo je slučajeva kad su vozači namerno udarali bicikliste jer ih "nerviraju"... nije se s tim zezati. Pusti ti to ko ima "pravo".

 
Ovde se slazem,. Generalno previse insistiras na svom pravu a sa biciklom se nije zezati.
Edited by katamaran
Link to comment

ma, oni trube pa kad vide da se ne sklanjaš, onda kulturno obiđu kao i što bi da je ovo neka normalna zemlja.

jbg ako biciklisti odustaju svog prava da voze bezbedno na sigurnoj udaljenosti od ivice kolovoza (pri tom mislim na rupe i šahtove), vozači kola nikad neće ni pomisliti da to ne treba tako, a kamoli naučiti da i biciklisti postoje i da ih se treba pažljivo obilaziti koliko god da su udaljeni od ivice..

 

mislim, računam da većina ljudi nisu ludaci i da će sve da urade samo da NE ubiju nekoga.

a ako naletiš na ludaka, on će te sjebati pa makar mu se i sklonio

 

neću da živim u strahu i pretpostavljam da su svi nenormalni ubilački sadisti.

biću oprezna al neću se sklanjati u mišju rupu, a onom ko mi trubi obično pokažem srednji ili ga upitno pogledam dok me oblazi

Link to comment

ja ne pričam o tome da li se čuje da li neko ide od pozadi, već da se ja prva (u najboljem slučaju) ne obazirem na trubljenje, ili gore, psovke, o kojima si ti pričao i na šta sam ja reagovala

nekad je dobro čuti da ti budala trubi jer to može biti poslednji trzaj savesti. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...